Скільки коштує дитячий відпочинок

5 июня 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №23(949)

Провести літні канікули у таборі дозволити собі цього року зможуть далеко не всі діти. Все залежить від розміру гаманця батьків. Так, путівка до табору «Космос» коштує 3 тисячі гривень. А у відкриту цьогоріч «Соснову казку у Бумерівці на Ворсклі» – 4200. Однак фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пропонує частково компенсувати витрати.

ЕмецРозповідає директор фонду Людмила Ємець:

- На 2014 рік передбачено витрати на оздоровлення дітей в сумі 12 млн. грн. Ці кошти виділяються на часткову доплату до вартості путівки та закупівлю Фондом путівок за повну вартість.

Кожна застрахована особа, тобто працююча особа, має право на часткове фінансування оздоровлення дитини в будь-якому оздоровчому закладі, що знаходиться в межах області, а також на всій території України. Якщо заклад розташований за межами Сумської області, то необхідно попередньо проінформувати нашу дирекцію про намір закупівлі путівки. Фонд виділяє кошти на здешевлення вартості путівки в сумі 903 грн. при оздоровчій зміні 21 день. Оздоровлюються діти віком від 6 до 18 років.

На жаль, Фонд сплачує тільки частину вартості путівки, решту коштів надають підприємство, де працює застрахована особа і, власне, батьки. Враховуючи низьку платоспроможність батьків, запрошуємо до співпраці роботодавців, профспілкові організації, місцеві органи влади щодо збільшення дотацій до повної вартості путівки для більш широкого охоплення дітей відпочинком.

В цьому році за рахунок коштів Фонду придбані путівки за повну вартість, які будуть реалізовані працюючим особам за 10 відсотків вартості путівки, близько 300 грн.

Це оздоровчі заклади «Енергія» м.Скадовськ та «Чайка» м. Суми. При розподілі путівок в першу чергу буде надаватися перевага дітям, які є членами багатодітних та малозабезпечених сімей; дітям, які перебувають на диспансерному обліку, тощо.

І все ж, навіть враховуючи всі компенсації для багатьох батьків витратити півтори тисячі на путівку до табору – не реально. Батьків доводиться майже на колінах умовляти придбати путівку. Для пільговиків пропонуються безкоштовні путівки, на які передбачені кошти з місцевого бюджету.

Для тих, хто не може собі дозволити і таку ціну, працюватимуть пришкільні табори. По місту з другого червня розпочнуть свою роботу 9 пришкільних таборів. А в липні відкриється 6 профільних – при ДЮСШ, Охтирському міському центрі позашкільної освіти – малій академії наук учнівської молоді. Це табори різноманітного спрямування – краєзнавчі, спортивні, природознавчі тощо. Батьки оплачують тільки частину харчування. Так, щоб прогодувати дитину один день розраховано витратити 18 гривень. 12 з них виділяє міський бюджет, а 6 доплачують батьки. За 14 робочих днів за організоване дозвілля дітей батьки розлучаться з 84 гривнями. Педагоги обіцяють дітям організоване дозвілля, змагання та екскурсії. Тож як організувати канікули дитини – вирішувати тільки батькам.

 



Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: