6 червня – День журналіста

6 июня 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №23(949)

МеркульцеваМи повиннi бути принциповими

Всім, хто хоча б поверхнево знайомий з Основним законом нашої країни, відомо, що ст.34 гарантує громадянам право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, на доступ до інформації. Це право людей, а наш обов’язок, як журналістів, – надати їм цю інформацію, яку ми повинні зібрати з усіх джерел. І ніхто не може перешкоджувати нам у цьому процесі, а то знаходиться чимало бажаючих диктувати газеті, про що і як друкувати, чиї погляди відображати, кого не можна критикувати, інакше проявляють тиск, обзивають «жовтою» і «продажною» пресою.

Принципи відбору інформації для друку в нашій газеті базуються на поняттях ексклюзивності, резонансності, цікавості для якомога ширшої аудиторії, оперативності і правдивості. Журналісти – не судді і не міліціонери, щоб чинити правосуддя. Але певні інформаційні важелі у нас є, які дають позитивний результат: складніше чинити відверте беззаконня, коли посадовцем цікавляться журналісти. І тому нам вірять, до нас звертаються зі своїми проблемами, нас читають. І ми дорожимо своєю аудиторією і робимо все, аби надати якомога більше різної інформації. При цьому дуже прикро, до білого накалу образливо, коли ті люди, які повинні сприяти отриманню інформації, навпаки, вставляють палки в колеса, бо колись ми написали не те, що подобається. І терпець урвався.

Останній випадок трапився 27 травня. До редакції газети «Роксолана-Максі» зателефонувала жінка, син якої начебто знайшов біля банкомату сумку з грошима, викликав міліцію, тобто сприяв тому, щоб гроші не зникли. Це не та ситуація, коли проводяться якісь слідчі дії і розголошення інформації може зашкодити слідству. Тому ми сподівалися на оперативну відповідь на наш усний запит.

Проте помічник начальника Охтирського МВ УМВС України в Сумській області Юлія Табирця відмовилася надати таку інформацію і порекомендувала звернутися безпосередньо до начальника. В.О.Негаматуліна на місці не виявилося. Тому ми і звертаємося до В.О Негаматуліна зараз.

Відкритий лист начальнику

Охтирського МВ УМВС України в Сумській області Віталію Негаматуліну

Редакція газети «Роксолана-Максі» висловлює претензії щодо бездіяльності помічника начальника Охтирського МВ УМВС України в Сумській області із зв’язків з громадськістю та пресою Юлії Табирці. Дана посада передбачає надання організаційної та методичної допомоги засобам масової інформації у створенні матеріалів щодо криміногенної обстановки у місті й районі, підтримувати позитивний імідж правоохоронців, формувати відповідну громадську думку. Проте Юлія Табирця ні сама не виступає ініціатором надання інформаційних матеріалів у пресу, ні сприяє журналістам у її отриманні від інших керівників підрозділів міськвідділу міліції.

Дуже прикро, але ми вимушені просити Вас вжити невідкладних заходів щодо покращення зв’язків з пресою, інакше в друк можуть потрапляти неперевірені факти, які не сприятимуть ні Вашому іміджу, ні авторитету міліції в цілому. І це в той час, коли Вас зобов’язують бути відкритими до громади. Хочу попередити, що у випадку, коли ситуація не зміниться, для того, аби читачі газети були вчасно проінформовані про події, що відбуваються навколо них, ми залишаємо за собою право скаржитися у вищестоящі органи.

Головний редактор Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: