Вiдмiнний результат без грошових витрат

12 июня 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №24(950)

Вірніше зовсім без плати. Так в Україні повелося, що про здоровий спосіб життя і популяризацію спорту говорять скрізь і всюди, досягненнями спортсменів пишаються і очільники міст та районів звітують про це на різних рівнях. А от те, в яких умовах тренуються спортсмени – мало кого цікавить. Ось, наприклад, візьмемо Охтирську районну дитячу спортивну школу.

Фактично це віртуальне обєднання. Адже єдиного центру в них немає. При Хухрянській, Чернеччинській, Комишанській, Малопавлівській, В’язівській і Чупахівській, Груньській, Сонячненській загальноосвітніх школах працюють тренери з дітьми, які мають спортивні задатки. Спортивна школа працює з 1998 року.

Відкривав її Король Олексій Прокопович – учитель фізкультури Сонячненської школи. А з 2000 – го року очолює В’ячеслав Олексійович Баклан. Працює два відділення легкої атлетики та футболу. В цьому році навчається 170 учнів: 100 – футболісти і 70 – легкоатлети. Тренерів по футболу троє основних і два сумісники. З легкої атлетики два основні тренери і один сумісник.

В’ячеслав БАКЛАН- Наша школа завдяки виступам легкоатлетів на чемпіонаті України заробила певну кількість очок і ми зайняли третє місце в області серед команд ДЮСШ, – розповідає директор школи В’ячеслав БАКЛАН.

Останнє з досягнень – третє місце на чемпіонаті України з гірського бігу зайняв Івах Віталій. Охтирський район став чемпіоном області з легкої атлетики в закритих приміщеннях. Учні ДЮСШ беруть участь і в міжнародних змаганнях. Сергій Тарабан був учасником був учасником з пробігу навколо озера Тразімен в Італії – 58 км, зайняв сьоме місце. Ігор Панченко брав участь у змаганнях, що проходили в Польщі.

Тренери ДЮСШ планують провести Олімпійський день бігу в Охтирському районі. Остаточної дати ще немає. Планується залучити до пробігу не тільки дітей, а й дорослих. Зараз проводиться оздоровлення дітей, працює профільний табір «Олімпієць», в ньому перебуває 86 підлітків. Віталія ІВАХА запросили на участь у міжнародних змаганнях з гірського бігу. Однак виникла проблема з фінансуванням.

Директор ДЮСШ озвучив цю проблему на апаратній нараді в Охтирській РДА. Однак поки що питання не вирішено:

- Щоб поїхати на чемпіонат світу необхідна сума в 10 тисяч гривень. Це і проїзд, і проживання, і оформлення документів. А ще до цього треба десь провести тренування. В кошторисі витрати на участь у змаганнях, на проведення зборів передбачені, але фінанси виділяються дуже важко. У нас заборгованість ще за 2012-13 роки. Їздили за свої кошти на змагання, а й досі нам не повернули їх. Інша проблема це відсутність тренувальної бази. Провести заходи навіть районного рівня немає де. Є один єдиний стадіон «Нафтовик», на який не пускають. Футбольні поля в селах підтримуються на примітивному рівні ентузіастами. У військову частину теж не завжди можемо потрапити. В коледжі футбольне поле не в найкращому стані. Звичайно, будівництво тренувальної бази потребує величезних капіталовкладень, але я впевнений на 100%, що колись його треба робити. Хай не за один рік, хай за 10 років, але будувати необхідно. Про матеріальну базу взагалі говорити не доводиться. З року в рік на її поповнення гроші обіцяють, однак ще з 2010 року є заборгованість. Товар виписали, але ще не проплачений і пилиться на складі.

- Нормативні документи говорять, що повинно бути не менше одного м’яча на пару гравців. От на 100 футболістів повинно бути хоча б 50 м’ячів на рік. А зараз якщо є 2-3 м’яча на групу з 16 футболістів, то це добре. З 2010 році останній раз поповнювали матеріальну базу. Одного м’яча вистачає на рік, - говорить В’ячеслав Олексійович.

В умовах тотальної матеріальної незабезпеченості тренувальна база залишається лише нездійсненною мрією. Однак придбання м’ячів, поїздки на збори і змагання повинні фінансуватись у першу чергу. Всі ми пишаємось, коли на Олімпіадах українці завойовують медалі, але прикро стає, коли українці виступають за інші країни, втікаючи від такої тренувальної дійсності. Хочеться вірити, що відвертість директора ДЮСШ не сприйметься владою як поштовх до закриття йому рота, а стане керівництвом до дії у напрямку покращення матеріальної бази, виплати багаторічних боргів і фінансування змагань Всеукраїнського і міжнародного рівнів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: