Літні дні барвисті – ніколи й присісти

20 июня 2014 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №25(951)

DSCN2959По місту, починаючи з 2-го червня, видно юрби дітлахів у яскравих галстуках. Це пришкільні табори рухаються на екскурсії. Вихователі слідкують, щоб всі йшли організовано, а дітлахи між собою щебечуть. Як же проходить день у пришкільному таборі?

Щоб бути в порядку – шикуйсь на зарядку

Діти сходяться до школи о восьмій годині. Коли вже всі загони в зборі – настала пора фізичної розминки. Хто з задоволенням, а хто й не дуже шикуються перед школою. Учитель фізкультури пропонує виконати ряд вправ. Розім’явши м’язи, діти жваво біжать на сніданок. А після сніданку починається найцікавіше.

Табір «Зоряний» на зарядці

Сніданок у таборіМайбутні олімпійці

У Чупахівській спеціалізованій школі діє профільний спортивний табір «Олімпієць». В ньому відпочивають 20 учнів. Оскільки табір організований районною дитячою юнацькою спортивною школою, тож і основна робота спрямована на фізичний розвиток. Юні спортсмени провели зустріч з тренером футбольної команди «Нафтовик» в Охтирці, а потім зайшли до кафе поласувати морозивом. Вихователь Тетяна Іванівна Ральцева та керівник табору Олександр Миколайович Ральцев з гордістю розповідають про досягнення своїх вихованців:

- Наші учні беруть участь у районних та обласних змаганнях. Зайняли перше місце у військово-патріотичній грі «Зірниця» та обласних змаганнях з футболу. Другими стали в районних змаганнях «Нумо хлопці». Серед кращих футболістів можна назвати Олександра Чернова, Олега Данілова, Олега Зражевського, Сергія Гопко, Романа Іваха. А серед легкоатлетів можна відмітити Ігора Вітра.

Чупахівські олімпійці

Зоряні будні

Табір «Зоряний», що працює при Охтирській ЗОШ №3, складається з 9 загонів, в яких відпочиває 167 дітей. У кожного загону своя назва, девіз і загонова пісня, оформлені куточки та стінгазети. А ще є в таборі екрани настрою. Це такий собі плакат, на якому в кінці дня діти можуть поділитись враженнями. Якщо день пройшов гарно, то наклеюють яскраві смужки паперу, якщо щось не сподобалось, то використовують більш темні кольори. Кожного дня у дітей запланована якась екскурсія, концерт, або змагання. До них з виставою приїжджав ляльковий театр з Сум, ходили до музичної та художньої шкіл, краєзнавчого музею тощо. Ну і який же табір баз польової каші? Відпочиваючи на лужку, діти спочатку збавлялись у спортивні та інтелектуальні ігри, а потім ласували кулішом. В таборі постійно кипить творча робота. Навіть спілкуючись із кореспондентом, керівник табору Лідія Колодяжна встигає одночасно давати підказки дівчатам, які репетирують перед концертом.

Вихователь загону «Веселята» Тетяна Демченко говорить, що діти ходять у табір із задоволенням, а для того, аби їм не було сумно, намагаються кожну хвилину наповнити цікавою грою, або корисною справою.

Маша Зеленська, Майя Аль-Хамуд, Маргарита Шаповалова, Віолета Коритник

«Робінзонада»

Оздоровчому пришкільному табору «Веселка», що працює на базі дев’ятої школи, пощастило, бо поруч з ними є ліс. Працівники Гетьманського національного природного парку для дітлахів провели еколого-пізнавальну гру «Робінзонада». Чотири команди повинні були виконувати різноманітні завдання на шістьох станціях. Головне було не тільки якомога швидше перебиратись від станції до станції, а й правильно відповідати на питання, демонструючи знання про рослини і тварини рідного краю. Треба було бачити, з яким захопленням розмальовані, з зачісками, прикрашеними пір’ям «дикуни» гасали лісом. Врешті переміг загін «Зорепад», другими стали «Світлячки», а третє місце розділили «Капітошки» і «Невгамовні». Провідний спеціаліст з екоосвіти Гетьманського парку Оксана Суслова нагородила дітей грамотами. А запрошена нею керівник гуртка «Український сувенір» ОМЦПО – МАН Олена Коритник провела майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки з трави.

робінзони

робінзони ещеЕкскурсія на виробництво

Оздоровчий табір «Сонечко» з Охтирської школи №6 відвідав швейну фабрику, працівники якої провели екскурсію для дітлахів, які із здивованими очима спостерігали, як шиються спальні мішки. Вони мали змогу прослідкувати весь процес: від викройки – до виходу цілого виробу. Антоніна Василівна Гусарова – керівник табору, говорить, що кожного дня у них не просто програма, а ціла пригода. Дуже цікаві заходи проводять для них бібліотеки. Навіть відмітити кращий захід неможливо, адже дітям все подобається.

Насичений день пришкільного табору завершується о 14.30. Пообідавши, заморені, але щасливі діти повертаються додому, щоб завтра знову прийти сюди. А вихователі вже придумують новий сценарій і готують черговий концерт. Говорять, що в попередні роки доводилось умовляти дітей відвідувати майданчик, а тепер бажаючих доволі і всі роблять це із задоволенням. Пришкільний табір – це найкраще рішення для батьків, які не можуть собі дозволити придбати путівку до заміських оздоровчих таборів. Тут і діти під наглядом і їх змістовне дозвілля забезпечене. Це ж набагато краще, ніж комп’ютерні ігри та телевізор.

У цеху швейної фабрики

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: