Охтирська ОДПІ

2 июля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIЯкщо заборгуєш державі – майно потрапить у податкову заставу.

Охтирська ОДПІ нагадує, що згідно з п. 93.1 ст. 93 Податкового кодексу України майно платника податків звільняється з податкової застави з дня:

- отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку;

- визнання податкового боргу безнадійним;

- набуття чинності відповідного рішення суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;

- отримання платником податків рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження;

На сьогоднішній день до податкової застави внесено майна боржників Охтирської ОДПІ на суму 627,4 тис. грн..

Підставою для звільнення майна платника податків з- під податкової застави та її виключення з відповідних держаних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з події, визначених пп. 93.1.1-93.1.5 п. 93.1 ст. 93 ПКУ.

Днями в Охтирській ОДПІ відбувся сеанс прямого телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань податку на нерухомість, відмінної від земельної ділянки . На запитання відповідала начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Охтирської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Сич Ольга Борисівна.

1. За які об’єкти треба сплачувати податок на нерухомість и хто має його сплачувати?

Податок на нерухомість фізособи сплачують за об’єкти житлової нерухомості (будинки, квартири, у т.ч. їх частини), крім декількох винятків. Відповідно до пп.265.1.1 ПКУ податок на нерухомість сплачує їх власник, тобто особа, на яку оформлено правовстановлюючий документ.

2. Хто визначає суму податку на нерухомість для фізосіб?

За власників житла – фізосіб податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, нарахують податківці. Річна сума податку зазначається у податковому повідомленні-рішенні яке до 1 липня надсилається на адресу реєстрації фізособи (її прописки). Власникам житла нерезидентам податкові органи нараховують податок і надсилають повідомлення-рішення за місцезнаходженням об’єктів нерухомості (пп.265.7.2 ПКУ).

3. У які строки потрібно сплачувати податок на нерухомість?

Фізособи повинні заплатити податко на нерухомість протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абз. А пп. 265.10.1 ПКУ). Врученим вважається повідомлення-рішення, яке (п. 3.8 Порядку № 1236):

- особисто вручено платнику-фізособі або його законному представнику;

- направлено за адресою його реєстрації або останнього відомого місцезнаходження такої особи з повідомленням про вручення.

Дату одержання повідомлення-рішення на його корінці проставляє фізособа (при особистому врученні) або працівник податкової, який займається реєстрацією кореспонденції (при направленні повідомлення-рішення поштою з повідомленням про вручення) (п. 3.9 Порядку № 1236).

Однак, якщо особа особисто не одержала податкового повідомлення-рішення, це не звільняє її від обов’язку сплатити податок на нерухомість. Адже якщо пошті з якихось причин не вдалося вручити цей документ, повідомлення-рішення вважають врученим у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із вказівкою причин невручення (п. 3.10 Порядку № 1236).

4. Куди потрібно сплатити податок на нерухомість?

Податок на нерухомість поповнює місцеву скарбницю за місцезнаходженням нерухомого майна. Конкретні реквізити для сплати податку зазначено в податковому повідомленні-рішенні. Податок фізособи сплачують через банки та поштові відділення, а особи, які мешкають у сільській (селищній) місцевості, можуть зробити це також через каси відповідних рад за квитанцією про прийняття податків та зборів (п. 57.5 ПКУ).

5. Чи є відповідальність за несплату податку на нерухомість?

Так, якщо фізособа не заплатила податок або заплатили його після спливу 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення, за такі порушення можуть притягти до відповідальності, передбаченої ПКУ:

- штраф у розмірі 10% (при затримці сплати до 30 днів включно) або 20% (при затримці сплати понад 30 днів). (п. 126.1 ПКУ)

- пеня, як нараховують із розрахунку 120 річних облікової ставки НБУ згідно зі ст.. 129 ПКУ.

Працівники Сумської митниці Міндоходів допомогли військовим відремонтувати автопарк

Черговий транш допомоги від сумських міндоходівців знову відправився на схід України. Працівники Сумської митниці відгукнулися на прохання Сумського територіального батальйону допомогти з закупівлею необхідного обладнання та запасних частин до військових автомобілів, які потребують негайного ремонту.

- Наші військові несуть службу поблизу російсько-українського кордону на Луганщині, тож необхідно постійно пересуватися і автомобілі мають бути в робочому стані. Список необхідного обладнання ми передали волонтерам, які й допомогли вирішити цю проблему і ми дуже вдячні усім небайдужим, хто долучився до благодійної акції, – говорить один з бійців сумського батальйону.

Міндоходівці зі свого боку пообіцяли і в подальшому підтримувати військових, які мужньо захищають свою землю, побажали їм витримки, мужності та перемог.

У 2015 році громадяни будуть сплачувати ПДФО з доходів, отриманих у вигляді процентів, нарахованих на депозит.

Охтирська ОДПІ нагадує, що з 1 липня 2014 року набирають чинності зміни до Податкового кодексу, внесені законом України від 27.03.14 № 1166- «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в України» в частині обкладання податком на доходи фізичних осіб процентів по депозитах..

Так, дохід фізособи у вигляді процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, а також процентів, нарахованих на внесок (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці, обкладатиметься ПДФО за ставкою 15 відсотків. При цьому база оподаткування визначається як сума процентів, що перевищує на рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 41 січня звітного року (у 2014 році – сума процентів понад 20706грн).

Звертаємо увагу, що податкові агенти зобов’язані утримувати і перераховувати ПДФО із суми доходу громадян у вигляді процентів, нарахованих на депозит, тоді як банки у цьому випадку звільнені від такого обов’язку.

Банк подаватимуть інформацію до територіальних органів Міндоходів за встановленою формою (№ 1 ДФ), в якій зазначатимуть тільки суми доходу у вигляді нарахованих процентів. У такому випадку сума податку повинна бути сплачена фізичною особою самостійно – за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.

При цьому, якщо база оподаткування звітного податкового року (для процентів з вирахуванням 17 прожиткових мінімумів):

-не перевищує 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році – 248472 грн) – до суми перевищення застосовується ставка 15%;

- перевищує 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів ( у 2014 році – 482328 грн) – до суми перевищення застосовується ставка 20%;

- перевищує 396 прожиткових мінімумів – до суми перевищення застосовується ставка 25%.

Майже 96% платників обрали електронне звітування в Охтирській ОДПІ

Такий процент користувачів безкоштовного електронного сервісу з єдиного соціального внеску в Охтирській ОДПІ від загальної кількості клієнтів. З них 94,6% – юридичні особи та 97% – фізичні особи – підприємці

Нагадуємо, що в Охтирську ОДПІ постійно запрошується представник Сумського Акредитованого центру сертифікації ключів, який допомагає безкоштовно отримати електронний ключ. Так, у травні поточного року послугами представника акредитованого центру сертифікації ключів скористалось 140 платників, у червні – 270 платників.

З метою популяризації електронних сервісів фахівці Охтирської ОДПІ регулярно проводять безкоштовне навчання із становлення програмного забезпечення, проводять індивідуальну роз’яснювальну роботу щодо переваг подання звітності в електронному вигляді. Так, протягом червня проведено 5 семінарів із зазначеного питання, розповсюджено 7 видів пам’яток, розміщено у ЗМІ 15 статей та оголошень.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у навчанні та освоїти сучасні електронні сервіси Міндоходів.

Зміни для пенсіонерів

Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з 1 липня 2014 року податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) обкладатимуться суми пенсій, які перевищують 10 тисяч гривень (на місяць), а також пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, такі пенсії оподатковуються чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Отже, з 1 липня органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, із суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії будуть утримувати ПДФО.

При цьому, не оподатковуються ПДФО суми пенсій, включаючи суму їх індексації, або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, а також пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, такі пенсії не оподатковуються чи оподатковуються в країні їх виплати.

Міжнародні договори повинні бути ратифіковані Верховною Радою України.

Нагадаємо, що зазначені зміни до ПКУ були внесені Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: