Погляд на Охтирку

13 июля 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №28(954)

IMG_1081“Ввесь повний віри я гляжу

Й тепер на Божую Ікону”

Я.Щоголів

4 липня в Охтирському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «В сяйві чудодійної ікони», присвячена 275-річчю від дня явлення Охтирської Чудотворної Ікони Божої Матері. Вона триватиме до самого свята явлення ікони Охтирської Божої матері, яке відзначатиметься 15 липня.

Делегація з працівників міської ради, відділів та управлінь на чолі з мером та заступниками рухається вулицями міста. Дивно їх побачити всіх разом за межами залу засідань міської ради на екскурсії по рідному місту. Директор міського краєзнавчого музею Людмила Міщенко про кожну будівлю, яка булла на екскурсійному шляху, розповіла якусь цікавинку, знайшла так би мовити родзинку. А потім всі завітали до виставкової зали музею. Тут були продемонстровані найцікавіші експонати, що стосуються Охтирської ікони Божої Матері. На ній представлені роботи місцевих митців І.ШАПОВАЛА, С.СТЕПАНОВА, О.ШЕВЧЕНКА, П.ЧАГОВЦЯ, В.БАРАНЕНКА, Ж.БУЛАТОВОЇ, О.ФЕДОРЕНКО та ін. Унікальні фотографії, вирізки з газет, вишивки місцевих майстринь – тут поєдналась історія й духовність.

Л. МіщенкоПередувала виставці клопітка робота, однак за словами Людмили Міщенко проводили її в піднесеному настрої, немов на крилах. – Допомагло готувати цю виставку багто друзів, волонтерів. Наприклад , художник Олександр Миколайович Шевченко допомагав розвішувати картини. У завідуючої дитячою бібліотекою Світлани Мірошниченко вдома була ікона Охтирської Божої Матері, однак при переїзді на ній розбилось скло. Знайшовся благодійник Ігор Сухомлин, який допоміг відновити ікону. З таких дрібничок і складалась наша спільна робота. Однак багато експонатів ми не змогли виставити через відсутність вітрин. Проте у найближчому майбутньому ми це зробимо, бо нам виділили кошти і зараз виготовляються вітрини, які не поступатимуться навіть тим, що знаходяться в столичних музеях, – розповіла Людмила МІЩЕНКО.

О.Євгеній та Еліна ПінчукЗ вітальним словом виступив настоятель Покровського Собору о.Євгеній. Він повідомив, що цього року свято подвійне. Це не лише 275 років з дня явлення ікони, а й двадцята річниця з дня передачі її до Покровського Собору. До 1982 року вона знаходилась у Сан-Франциско, потім була передана харківському священнику Никодиму і лише в 1994 році 14 липня повернулась до Покровського Собору:

- Дуже приємно, що така виставка існує, а особливо радісно, що серед відвідувачів є діти. Якщо в цієї дитини в серці залишаться такі слова як «благодать», «чудодійна ікона», «намолена ікона», «натоптана дорога до храму» – в ній залишиться те, що необхідне для життя майбутнього і для життя духовного. Бажаю, щоб Охтирка і надалі була під омофором Божої Матері. Чекаю всіх на службі Божій, яка відбудеться 14 липня о 17.00 – вечірня, 15 липня о 7.00 – молебен, о 9.00 – зустріч з архієпископом Сумським і Охтирським Євлогієм та хресна хода.

Міський голова Ігор АЛЄКСЄЄВ висловив думку про те, що можливо слід зробити 15 липня вихідним днем. Це питання обговориться і прийметься відповідне рішення:

- На моє глибоке переконання стрижневим об’єктом для духовного розвитку і формування іміджу міста є Чудотворна ікона Охтирської Божої Матері і Покровський комплекс. Ми повинні всіляко розвивати цю ідею і робити місто туристично привабливим. Завершила екскурсію по експозиції Людмила Міщенко словами: «Будемо гідними нашої історії». Тож, шановні охтирчани, завітайте на виставку і не забувайте, що історію робимо ми з Вами. Нехай вона буде гідною наших нащадків.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: