Військовий резерв. Розвінчання міфів

14 июля 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №28(954)

На сході країни йдуть бої. Люди налякані. Від недостачі інформації починають додумувати, кому що прийде в голову. Різноманітні плітки гуляють містом і наводять паніку. Чоловіки замість того, щоб бути готовими захистити родину, будинок і Батьківщину – бояться потрапити на поле бойових дій. За інформацією ОхтирськоВеликописарівського об’єднаного військового комісаріату 50% здорових чоловіків приходять з липовими довідками, щоб відкосити від служби. Зараз проходить набір добровольців до військового резерву. Тільки от добровольців чомусь мало. Розвінчати деякі міфи ми спробували із заступником військового комісара Сергієм ФУРСОЮ.

С. ФурсаМіф перший: резервістів відправлять у зону АТО – В Слов’янськ ідуть ті, хто призваний до лав Збройних сил під час мобілізації. 19 червня мобілізація закінчилась. Ми зараз комплектуємо роту охорони, готуємо бійців до строкової служби, які, скоріш за все, підуть служити тільки восени. Резервісти – це громадяни, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних сил України. Вони будуть ходити на роботу ,жити з родиною, не більше 22 днів на рік будуть залучатися на учбові збори, за які отримуватимуть гроші. Під час проходження зборів резервіст забезпечується грошовою винагородою за підсумками року, компенсацією заробітної плати за основним місцем роботи та добовими на час перебування на зборах, коштами на проїзд до місця проведення зборів і назад, безкоштовною військовою формою одягу і харчуванням. Одноразове грошове забезпечення складає: 3100 грн. – вищому офіцерському складу, 2800- старшому офіцерському складу, 2500 – молодшому офіцерському складу, 2200 – прапорщикам, мічманам, 1900 – сержантам, 1600 – рядовому складу. Ймовірність того, що резервістів відправлять в зону АТО – 0%. Ці люди хіба що будуть в разі наступу ворога на Охтирку і район – захищати його. Вони разом з військовим комісаром підуть у партизанський загін.

Міф другий: зріс патріотизм у зв’язку з останніми подіями – На жаль, патріотизм у наших чоловіків тільки на язиці. Приходять здорові чоловіки з такими довідками, що смішно читати. Знаю одного чоловіка, у якого колишня дружина виїхала за кордон, а він відмовився від своєї дитини. Одружився вдруге, в шлюбі народилась дитина, і знову жінка вагітна, але, щоб не йти в резерв – приніс довідку, що має трьох дітей, в тому числі іще не народжена і та, від якої відмовився. Його можна вважати патріотом? До нудоти образливо за нашу чоловічу стать. Або приходить мама забирати військовий квиток сина. Каже ,що він зараз навчається. А коли я пояснив, що мобілізація закінчилась і його не заберуть нікуди, каже: «А, ну тоді він сам прийде забере». Є й такі, що кажуть: «Хочу, щоб дали мені автомат», але в резервісти іти не мають наміру. Проте ж автомати не можна дати будь кому, бо їх можуть повернути зовсім в інший бік. Я думаю, що резервістів почнуть викликати на збори після закінчення АТО. Спочатку треба, як кажуть, вирізати ракову пухлину, а потім уже видаляти метастази. Міф третій: до Охтирки можуть підібратись бойовики – У зв’язку з тим, що бойовики були помічені в Харківській області, по Охтирці нагнітаються чутки, що скоро і до Охтирки підберуться. А ми повинні згуртуватися і дати відпір. Чому на лізуть в Дніпропетровськ? Бо там став стіною батальйон «Дніпро», інші формування. А наші поховались під пеленами дружин і чекають, поки їх хтось захистить. Ситуація повторюється і той, хто так розмірковує, хай спочатку почитає підручник з історії. Є купка негідників, а всіх інших – цілий кулак. І якщо цим кулаком та по тій купці – все буде нормально.

Підсумовуючи вищесказане хочеться сподіватись, що серед охтирчан є люди, готові захищати Батьківщину. А мінімум, який вони можуть зробити – піти до роти резервістів.

За детальнішою інформацією звертайтеся до військкомату.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: