Охтирська ОДПІ

15 июля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIЯк сплачують ПДФО шанувальники «тихого полювання»

Настало довгоочікуване літо, час, коли в лісах та на галявинах природа щедро нагородила нас своїми дарами.

Фахівці Охтирської ОДПІ інформують тих, хто полюбляє «тихе полювання»: збирають горіхи, гриби, ягоди, лікарські рослини, лісові підстилки та інші лісові користування, передбачені лісовим кодексом України та здають заготівельникам або продають особисто, що отримані таким шляхом доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15 (17) відсотків.

Суб’єкти господарювання – фізичні або юридичні особи, які виплачують доходи за здану продукцію виступають податковими агентами та зобов’язані утримувати податок від суми виплаченого доходу.

У випадку здійснення громадянином торгівлі горіхами, лісопродукцією, дикорослими рослинами на систематичній основі, така особа зобов’язана зареєструватись суб’єктом підприємницької діяльності за місцем проживання.

Якщо ж ви збираєте лісову продукцію виключно для особистого використання, то у такому разі податок не утримується.

Уряд затвердив Положення про Державну фіскальну службу України

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 травня 2014 року №236 затвердив Положення про Державну фіскальну службу України.

Головою Державної фіскальної служби призначено Ігоря Білоуса (розпорядження КМУ від 06.06.2014 від №624-р).

Першим заступником Голови став Володимир Хоменко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №625-р), заступником Голови – Анатолій Макаренко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №626-р).

Згідно з положенням, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

До сфери повноважень новоствореної служби входять реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Крім того, Державна фіскальна служба реалізовуватиме державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Державна фіскальна служба вноситиме на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо формування державної податкової та митної політики, а також політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; адміністрування єдиного внеску та боротьби з правопорушеннями під час його сплати.

Крім того, ДФС пропонуватиме засади державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.

Відповідно до Положення, Голову Державної фіскальної служби призначатиме та звільнятиме з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України.

Положенням також закріплені завдання та права Державної фіскальної служби, визначено повноваження Голови ДФС та його заступників тощо.

Детальніше ознайомитися з Положенням про Державну фіскальну службу України можна за посиланням.

Нагадаємо, що Державну фіскальну службу України створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №160, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Спрощується процедура скасування державної реєстрації підприємців

З 8 липня 2014 року набирає чинності Закон України від 13.05.2014 р. №1258, яким спрощено процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.

Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням подається державному реєстратору реєстраційна картка.

Державний реєстратор може залишити реєстраційну картку без розгляду у випадках, якщо підприємець неправильно заповнив таку реєстраційну картку або подав її за неналежним місцем проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі відсутності у держреєстратора підстав для залишення реєстраційної картки без розгляду, він зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цього документа внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою та в той же день видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) їй повідомлення про внесення такого запису без надання будь-яких довідок від контролюючих органів або проходження певних перевірок.

Підприємець позбавляється свого статусу з дати внесення до ЄДР запису про припинення його підприємницької діяльності. Проте, після припинення підприємницької діяльності за такими фізичними особами залишається обов’язок та відповідальність за погашення своїх боргів перед кредиторами і на них розповсюджується процедура банкрутства.

Міндоходів планує передати українській армії 8 мільйонів пачок цигарок

Заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко запропонував Мінфіну розглянути можливість передати для українських бійців 8 млн. пачок конфіскованих цигарок.

Сьогодні у кримінальних та адміністративних провадженнях, які розслідуються співробітниками Міндоходів, вважаються вилученими близько 17 млн. пачок тютюнових виробів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1104 (від 19.11.2012) та Постанови №1340 (від 25.08.1998), вони зберігаються на спеціальних складах, а після розгляду проваджень у судах мають бути знищені. У пункті 228.7 Податкового кодексу також зазначено, що вилучені тютюнові вироби підлягають знищенню.

Враховуючи нинішні потреби українських військових, заступник Міністра запропонував Міністерству фінансів розглянути можливість ініціювання внесення змін до Податкового кодексу та Постанови №1340, якими передбачити передачу цигарок підрозділам Міністерства оборони.

"Треба створити механізм постійної передачі цигарок для військових, для яких тютюн – одна з потреб, – каже Володимир Хоменко. – У першу чергу хочемо допомогти учасникам АТО, яким усього бракує".

Можливість передачі тютюнових виробів військовим була передбачена у Постанові №1340 (в редакції від 28.03.2012) – за умови наявності дозволу санітарно-епідеміологічної служби. Але тодішня влада нею так і не скористалася.

Сьогодні, за словами заступника Міністра, є реальна можливість передати бійцям близько 8 млн. пачок цигарок, які обов’язково пройдуть санітарну експертизу, отже військовослужбовці отримають лише якісні тютюнові вироби.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: