Від вибуху на нафтовій свердловині загинуло три чоловіки

16 июля 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №29(955)

9 липня близько півночі на нафтовій свердловині № 346 Бугруватського родовища НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», поблизу с.Бугрувате стався викид нафти і як результат – вибух. Троє працівників, які здійснювали капітальний ремонт, постраждали.

Місце пожежі

О 23.45 на лінію екстреного виклику «101» м. Охтирка від жительки с.Бугрувате, яка не назвала свого прізвища, надійшло повідомлення про те, що щось горить у полі. На місці з’ясувалось, що сталася пожежа на нафтовій свердловині. За словами пожежників вогонь був метрів 5-6 у висоту. З вогнем боролись 4 пожежних атоцистерни та 20 чоловік особового складу. За десять хвилин до першої ночі горіння було ліквідовано. Однак пожежні машини чергували до ранку і весь наступний день.

Коли стався вибух, у самому епіцентрі знаходилось троє працівників. Їх повністю обдало нафтою. Очевидці свідчать, що люди горіли як свічки. Коли пожежники прибули на місце, то постраждалі самотужки змогли відповзти з вогню. Видовище було не для слабких нервів – купа окривавленого м’яса.

Один із постраждалих у стані шоку майже дійшов самостійно до машини швидкої допомоги. Інший – коли несли його до лікарів, ще розмовляв і відчував, що йому довго не жити. Всіх постраждалих госпіталізували до Охтирської ЦРЛ у вкрай важкому стані з опіками від 50 до 90% тіла. Один з них помер 10 липня. За словами головного лікаря Охтирської ЦРЛ Петра Збаражського викликали спеціалістів з Харкова, проте пацієнти були не транспортабельні і шанси на виживання у них мізерні. Згодом і ці двоє постраждалих пішли з життя.

За попередніми даними ДСНС у Сумській області під час проведення ремонту насоса свердловини стався витік нафти з подальшим загорянням на площі 400 кв. м. Причина пожежі та завдані збитки з’ясовуються. Рятувальники схиляються до думки , що загоряння сталось через електростатичний розряд. Триває слідство, проводяться експертизи.

За даними Охтирської міжрайонної прокуратури, враховуючи попередні дані про порушення правил пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю та потягло загибель людей, зареєстроване кримінальне провадження за ч.2 ст.270 КК України, якою передбачено покарання до 8 років позбавлення волі.

Здійснення досудового розслідуванння доручено Охтирскому МВ УМВС України в Сумській області.

Ми побували на місці подій після пожежі. З двох автомобілів залишився металобрухт. Залізна вишка похилилась. Ситуацію ускладнює те, що вона знаходиться поруч з високовольтними дротами. Скоріш за все конструкцію демонтуватимуть.

Олександр КОЛЄСНІК Страховий експерт з охорони праці Олександр КОЛЄСНІК говорить, що якісь висновки поки що робити рано:

- Ще не зрозуміло, чи це аварія, чи нещасний випадок, чи щось іще. Згідно закону про соціальне страхування від нещасних випадків, сім’ям потерпілих гарантовані одноразові виплати. Сума залежить від заробітної плати, яку отримував потерпілий (загиблий). До уваги береться заробітна плата за останні 5 років. Родичі померлих мають звернутись до фонду, написати заяви і надати певні документи на підтвердження родинних зв’язків. Деякі документи надає підприємство самостійно. Після встановлення причин і завершення слідства виплати обіцяють здійснити максимум через місяць.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: