Діставай перини, народ!

24 июля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №30(956)

Майже щодня в міську раду надходять документи з вищестоящих органів з відповідними вимогами щодо забезпечення енергетичної безпеки. І це не просто формалізм чи перестраховка чиновників, ситуація в осінньо-зимовий період очікується вкрай складною і вже зараз усі ми повинні готуватися зустрічати холоди у всеозброєнні.

Про це постійно йде мова на засіданнях кризового штабу, який створений у Охтирці. Перед об’єктами соціальної сфери, школами і дитсадками, лікарняними відділеннями, підприємствами всіх форм власності, населенням стоїть вимога споживати на 20% менше газу та теплоенергії, ніж у 2013 році. Таку кількість теплоносіїв вдалося зекономити тільки за останні три роки, а тепер доведеться стільки ж – за рік. Це при тому, що і населення, і бюджетники, і бізнес практично вже використали більшість засобів економії. Але не всі.

Як сказав заступник міського голови Григорій Юрко, ще є можливість зайнятися утепленням дахів та підвалів, через які «втікає» 40% тепла, вікон та дверей – 30% втрат. Треба бути готовими, що норми температури повітря в квартирах будуть не 18, а тільки 16 градусів. Щоб не опалювати великі площі шкіл, їх можуть сумістити по дві, організувавши позмінне навчання. Де можливо, котельні комунальних закладів переведуть на альтернативне паливо.

Але особливо складно доведеться населенню в приватних будинках, адже очікується ще подорожчання газу. В зв’язку з цим дехто гірко жартує, що потреби у економії газу не буде взагалі, бо ми не зможемо його оплатити. Люди мерзнутимуть, топитимуть дровами, вкладатимуться спати разом з пластиковими пляшками з гарячою водою, прийматимуть душ раз на тиждень, але не влазитимуть у борги перед безсердечними монополістами і державою в тому числі.

Зовсім ні на що не сподіваючись, міський голова Ігор Алєксєєв все ж таки вирішив «закинути вудку» до «Укрнафти» щодо направлення на нашу ТЕЦ газ місцевого видобування і без обмежень, за нижчою ціною, бо його до нас не транспортують здалеку.

«Це, звичайно, з області фантастики і поки що ніхто на це і уваги не зверне, але нехай буде, може, колись наше прохання візьмуть до уваги»,сказав Ігор Юрійович і порекомендував діставати бабусині перини – надійний і перевірений віками захист від холодів.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Ткаченко О.Б. пишет:

    Ленивый делает дважды, жадный тоже. А почему бы и не заняться продвижением такого вопроса, как рациональное использование нашей ТЭЦ и нашего газа. Для этого же и выбираем мы депутатов, чтобы они не только о своей выгоде думали, но и о народе.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: