Колонка редактора: «Кулею потрапиш в одного, а влучним словом – у тисячу»

24 июля 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий | №30(956)

Л. МеркульцеваПро силу слова нам відомо з давніх давен і це дійсно усім варто пам’ятати. Проте зараз хотілося б дещо змістити акценти і подумати про інше значення сили слова, те, яким володіємо ми, журналісти, у пору так званої інформаційної війни.

Багато людей уже самі не розуміють, кого слухати, кому вірити, що читається поміж рядків, не бачать відповіді на риторичні питання: що робити? І хто винен? Коли дивишся по телевізору страшні кадри, де наші мирні співгромадяни гинуть від снайперських куль і розривів снарядів, про пекельну дію якихось «Градів», «Ігл» та ще якоїсь військової техніки, коли замість звичайних, як і наше, населених пунктів – суцільні руїни, то хочеться крикнути: «Боже! Вщипніть мене, що це все – сон!»

І саме сьогодні, у такий складний для всіх нас час, ми закликаємо вас не вішати ні на кого політичні ярлики, не ділитись на бандерівців, донецьких, «укропів», сепаратистів чи ще когось там. Не треба робити кардинальних висновків лише по тому, що хтось десь щось колись сказав не так… До нас тікають біженці з Донбасу і дехто починає з’ясовувати, як вони голосували у свій референдум та кого підтримували під час майдану. Не дай Бог нам пережити ту ситуацію, з якою повною мірою зіткнулися біженці.

Наслідком інформаційної війни є і повне незнання жителів Сходу справжньої ситуації у нас. Тож якщо у вас є знайомі, родичі чи друзі на Донеччині чи Луганщині, зв’язуйтеся з ними по телефону чи з допомогою інтернету, розповідайте їм, що у нас нікого не переслідують і не ходять вулицями озброєні бандерівці, що у нас все мирно і спокійно, і ми не потребуємо негайного захисту і зовнішнього втручання.

Ми переконані, що провокації, підбурювання один проти одного, злі слова несуть в собі велику загрозу. Ми бачимо, до чого це протистояння вже привело. А почнуть і в нас проявляти ворожість і непорозуміння – можемо накликати біду і сюди. Хочемо, щоб кожен з нас розумів: нас захистить наша доброта і милосердність. А почнемо діяти і говорити зі злістю – вони прийдуть до нас, як прийшли на Донбас.

Треба уникати цього любими засобами. Ми хочемо миру і нехай влучні слова вбивають тільки зло.

Л.Меркульцева

 

 Комментарии (1)

 

  1. КОЛЕЖАНКА пишет:

    Ліночко! Ти сказала все, що в душах більшості з нас! Молодчиночка! Дай, Боже, всього!

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: