Є ПРОБЛЕМА

25 июля 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №30(956)

ДОРОГА В ТЕЛЬБУХАХХТО Ж НАГАДИВ НА ДОРОЗІ?

В минулому номері газети «Роксолана» від 16.07.2014 ми писали про те, що хтось на дорозі за М.Павлівкою розкидав тельбухи з худоби. За словами голови Малопавлівської сільської ради Тетяни Резниченко вона звернулась із заявою до міліції. По цій дорозі возять тваринні залишки на утилізацію у с.Будилка Лебединського району. Голова телефонувала на це підприємство, де їй повідомили, що в той день привозили відходи сировини з трьох заводів, однак всі вони заперечують свою причетність до того, що сталось. Хоча очевидно з географічного місця розташування, що свій вантаж у Малій Павлівці розгубила машина, яка їхала з м’ясокомбінату в Полтавській області. Свої помилки виправляти ніхто не хоче, а дорога залишається забрудненою. Тетяна Михайлівна говорить, що навіть обіцяли заплатити кошти тому, хто прибере тельбухи з дороги, однак ніхто не погодився. Намагались прибрати своїми силами, проте це видалось неможливим через те, що залишки нутрощів поприлипали до дороги. За словами голови РДА Сергія Гавриленка для того, щоб покарати винних, має спрацювати санітарна служба, екологи. Попередньо винуватця знають, та от чи доведуть вину і знайдуть, як покарати?

В КОМИШАХ РУЙНУЄТЬСЯ МІСТОК

В селі Комиші Охтирського району вийшов з ладу міст, який знаходиться по вул.Київська перед в’їздом у центр населеного пункту. На дорожньому покритті утворилась тріщина, в яку потрапляє потік дощової води, внаслідок чого розмивається основа містка. Руйнуванню сприяє і рух вантажного транспорту. Міст є власністю автодору. Про аварійний стан мосту повідомили депутати районної ради Катерина Маслюк та Сергій Зубко. Вони подали до керівництва району депутатський запит.

ЗАСУХА В КАЧАНІВЦІ

Є проблема забезпечення питною водою жителів с.Качанівка. На території М.Павлівської сільської ради здійснюють роботи по видобутку та переробці нафти і газу підприємства ВАТ «Укрнафта» – НГВУ «Охтирканафтогаз», Качанівський ГПЗ, Охтирське УБР. В результаті буріння свердловин, розливів нафтопродуктів у с.Качанівка зникла вода в колодязях. Проводились роботи по очищенню, копались нові колодязі, але безрезультатно. Жителі вул.Діхтяренка використовували воду, яка подавалась водопроводом з р.Ворскла для технічних потреб Качанівського ГПЗ, але керівництво підприємства заборонило так робити. Поки що це питання вирішено частково. Водна свердловина, що знаходиться між селами Жовтневе та Качанівка – теж не діє. Питання водопостачання неодноразово порушувалось жителями села. В черговому зверненні до керівництва району депутати просять вирішити питання з керівництвом КГПЗ щодо використання води з водопроводу, яким постачається вода до КГПЗ (на умовах оплати, встановлення лічильників і т.ін.), організувати за необхіднісю очищення колодязів, провести ремонт артезіанської свердловини та відновити постачання до будинків. Однак проблеми з водопостачанням будуть доти, доки не вирішиться питання проведення водопроводу. А районна влада обіцяє вже в цьому році виконати роботу за рахунок «нафтових» коштів. На це заплановано 450 тис.грн.

ГПЗ НЕ ДОПЛАЧУЄ

«В результаті проведеного аналізу та наявної інформації стало відомо, що Качанівський ГПЗ, в результаті незаконних дій ряду посадових осіб, не в повній мірі сплачує грошові кошти до бюджету сільської ради за використання земельної ділянки», – пише у своєму запиті депутат районної ради Сергій Котляревський. Виявляється, що у травні 2010 року між Охтирською райдержадміністрацією та Качанівським ГПЗ згідно з рішенням Господарського суду Сумської області був укладений договір оренди землі. А зареєстрований він був майже через рік, що призвело до збитків, оскільки орендна плата справлялася вже після укладення договору оренди землі і його державної реєстрації. Крім того, договір був укладений по нормативній грошовій оцінці 1 385 786,16 грн., а коли проводилась реєстрація, уже діяла нова нормативна грошова оцінка, яка становила 4 982 911, 88 грн.. Затверджує нормативну грошову оцінку сесія районної ради, проект рішення повинен готувати відділ Держкомзему і повідомити про зміни районну адміністрацію. Однак цього не сталось і реєстрацію здійснили за старою ціною, яка менше в 3,5 рази. На сьогодні даний договір діє і до нього не внесені зміни, що тягне за собою збитки з недоотримання орендної плати за використання земельної ділянки площею 15,6 га на загальну суму 770 тис.грн. до бюджету Малопавлівської сільської ради. Депутат просить привести у відповідність орендні відносини між Охтирською РДА та Качанівським ГПЗ та притягнення винних до відповідальності.

ПОЛОГИ БЕЗ ЗВ’ЯЗКУ

В с.Пологи Охтирського району проблеми з мобільним зв’язком. Як правило, це нестійка зона покриття, переривання розмови, неможливість успішно провести з’єднання з іншими абонентами. Про це у депутатському запиті повідомив депутат районної ради Юрій Задорожний. Його звернення про покращення якості зв’язку буде направлено генеральному директорові компанії МТС. Але в листі буде сказано не тільки про Пологи, а й про незадовільний зв’язок на території більшості населених пунктів району.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: