Охтирська ОДПІ

28 июля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIСумська митниця Міндоходів видає європейські сертифікати на українські товари

Про видачу органами Міністерства доходів і зборів України сертифікатів з превезення EUR-1 йшлося під час спільного практично-навчального семінару, проведеного фахівцями Міндоходів Сумщини та Сумської торгово-промислової палати. Тема семінару: "Поставка товарів до ЄС з врахування режиму автономних торгових преференцій".

ЄС достроково в межах автономного преференційованого торгового режиму (АПТР) з 23 квітня знизив або обнулив мита на продукцію з України. Пільга зі сплати мит надається нашій країні до 1 листопада 2014 року. Щоб скористатися автономними преференціями, підприємство має отримати сертифікат походження товару EUR-1 на товари українського походження, що експортуються до держав Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ). Видачу таких сертифікатів здійснювали торгово-промислові палати в Україні.

– У рамках підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом хочу повідомити про готовність митних органів до видачі сертифікатів форми EUR.1, які підтверджуватимуть українське походження товарів ”, – сказала Наталія Шаповал, начальник інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Сумській області.

Вона зазначила, що для цього на митниці вже пройшли навчання уповноважені особи й розпочато їх видачу. Оскільки з 1 червня 2014 року уповноваженим органом з видачі сертифікатів перевезення форми EUR-1 в країни ЄАВТ (Республіка Ісландія, Князівство Ліхтенштейн, Королівство Норвегія, Швейцарська Конфедерація) є митні органи України.

Крім того, з метою підтримки експорту українських товарів та виконання міжнародних зобов’язань України розроблено Порядок видачі сертифікатів форми “EUR.1” аналогічний тому, який діє в європейських країнах. Зокрема, Порядок передбачає максимальне спрощення видачі сертифікатів походження на безоплатній основі з одночасним посиленням відповідальності експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару.

Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти

Нарахування, утримання та перерахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі безготівкової іноземної валюти здійснюється банками за дорученням клієнтів банку. При цьому суми утриманого та перерахованого на рахунки Державного казначейства України збору не включаються до складу, відповідно, доходу та витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток такими банками.

Водночас у разі сплати збору за власними операціями банку (у тому числі за власними зовнішньоекономічними договорами та за операціями з купівлі іноземної валюти, що здійснюються на міжбанківському валютному ринку України в межах лімітів відкритої валютної позиції банку) сума сплаченого банком збору на обов’язкове державне пенсійне страхування враховується при визначенні оподатковуваного прибутку у складі інших операційних витрат.

Детальніше про це зазначено в Узагальнюючій податковій консультації про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти, затвердженій наказом Міндоходів України 01.07.2014 N 365.

Платники Донеччини та Луганщини можуть відстрочити подання декларацій та сплату податків

Про це сьогодні сказав Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус у ході брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Ми розуміємо ситуацію, в якій опинилися підприємці Донецької та Луганської областей. Податковий кодекс не дозволяє нам звільнити їх від податків узагалі. Але ми ідемо назустріч нашим громадянам на територіях, де діють чи діяли терористи. Вони можуть відкласти строк подання декларацій і сплати податків, а у разі потреби і списати податковий борг як безнадійний», – сказав Ігор Білоус.

За словами очільника відомства, таке право регламентовано Податковим кодексом України у разі виникнення обставин непереборної сили, до яких, зокрема, належать, загроза війни та терористичні акти.

Щоб скористатися цим механізмом, платники повинні звернутися до органів доходів і зборів за місцезнаходженням з письмовою заявою про продовження граничних строків. Заяву потрібно подати протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення дії таких обставин, у довільній формі зі стислим та чітким обґрунтуванням підстав з документальним підтвердженням. Останнє, у свою чергу, надається Торгово-промисловою палатою України на відповідне звернення платника.

Протягом всього часу застосування продовжених граничних строків податківці не будуть застосовувати штрафних санкцій за неподання декларацій. Якщо ж податковий орган вже нарахував суму штрафу до подання заяви платником, то такий податковий борг визнається безнадійним та списується відповідно до визначеного Податковим кодексом порядку.

У такий же спосіб платники, у яких існує ймовірність несвоєчасної сплати податків та зборів або взагалі відсутня можливість їх сплати, можуть отримати відстрочення своїх грошових зобов’язань.

Для ініціювання такого відстрочення платники повинні надіслати до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або обліку грошового зобов’язання письмову заяву за встановленою формою, у якій обов’язково зазначити суми платежів, сплату яких він просить відстрочити, строк відстрочення, періоди сплати таких платежів тощо. Відстрочення надається окремо за кожним податком, збором,штрафною санкцією, пенею.

Водночас податковий борг платників податків, що виник внаслідок форс-мажорних обставин може бути списаний як безнадійний. Рішення про це приймає орган доходів і зборів за наявності відповідної заяви платника податків та необхідних підстав для такого списання.

Міндоходів Сумщини: надходження ЄСВ у цьому році зросли на 11,4 мільйона гривень

- Міндоходів продовжує адміністрування єдиного соціального внеску до бюджету. Відповідна функція буде збережена і у новій Державній фіскальній службі України, – зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Сумській області. – Якщо у січні-травні п.р. надходження ЄСВ до бюджету на Сумщині збільшились у порівнянні з минулим роком на 9,9 мільйона гривень, то за результатами червня перевищення склало вже майже 11,4 мільйона гривень. До бюджету у першому півріччі спрямовано майже 1 мільярд 742 мільйона гривень (проти 1 млрд. 730,6 млн. грн. у минулому році). Окремо червень приніс до скарбниці додаткові 1,5 мільйона гривень у порівнянні з червнем 2013 року.

- Сумські міндоходівці успішно виконують покладені на них завдання і таку активність, я переконана, буде збережено і надалі, – підкреслила Тетяна Ольхова.

Жителі Сумщини отримали майже 20 тисяч ключів ифрового підпису

-  Таку  кількість посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису отримали платники податків і громадяни з початку року в Акредитованому центрі сертифікації ключів ГУ Міндоходів у Сумській області та його відділеннях, – прокоментувала ситуацію в. о. заступника начальника Головного управління Міндоходів у Сумській області Тетяна Ольхова. – Сьогодні сумчанам з віддалених районів немає потреби добиратися до обласного центру, аби скористатися такою послугою, варто завітати до Центру обслуговування платників при податковій інспекції і безкоштовно отримати  ключі електронного цифрового підпису.

За словами Тетяни Ольхової, власники електронних цифрових  ключів вже сьогодні поповнили ряди платників податків, які звітують до податкових інспекцій у електронному вигляді. За півроку Акредитований центр сертифікації  ключів  ГУ Міндоходів у Сумській області видав 1178 громадянам, 10300 підприємцям і 2840 юридичним особам посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису. Найбільшу кількість ключів отримали жителі обласного центру.     

Безкоштовна послуга органів Міндоходів для юридичних і фізичних осіб дає можливість подавати звітність не тільки до  податкових інспекцій, органів статистики, оформляти митні декларації, використовуючи  власний цифровий підпис, а також листуватися з іншими.

Міндоходівці Сумщини вилучили у росіянина майже 171 тисячу доларів США

За словами Віталія Миранюка, в.о. начальника Сумської митниці Міндоходів, у гривневому еквіваленті за курсом Національного банку України вилучена сума становить 2 млн. грн.

Поблизу смт Середина-Буда Сумської області на місцевому прикордонному пункті пропуску прикордонники затримали автомобіль «Ауді-Q7», яким керував громадянин Російської Федерації. На місце пригоди виїхали фахівці Сумської митниці Міндоходів, які здійснили огляд автівки та виявили серед ручної поклажі 170 тисяч 800 доларів США, які росіянин намагався перевезти до України поза митним контролем. Транспортний засіб та долари США вилучено.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 482 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: