Аграрний сектор: компанія-банкрут заборгувала людям

30 июля 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №31(957)

«Більшість жителів села Куземин віддали свої землі в оренду ТОВ «Лотуре-Агро» у 2007 р. на 10 років. Спочатку розрахунки проводилися своєчасно, але останні два роки щось пішло не так. У грудні 2013 року за даними бухгалтерії ТОВ борг за паї за 2012 р. складав 323 тис. грн. на 160 чол., за 2013 р. – 709 тис.грн. – на 490 чол. Люди почали хвилюватися, телефонувати на всі відомі номери, однак звідусіль лунали тільки обіцянки. В кінці квітня 2014 року ми з сільськими головами с.В’язового та с.Куземин були на прийомі у начальника Сумського обласного АПК Івченка М.О.Там були присутні Дубіна Р.О. та регіональний директор «Лотуре-Агро» Кущ А.І.

Вони запевнили, що до 1 травня всі борги будуть погашені, а поля будуть оброблятися. Але це знову залишилось обіцянкою. Працівники ТОВ «Лотуре-Агро» наших паїв не обробляли. Зате їх обробили невідомі люди з іншої області, найняті керівником ПП «Куземин-Агро» Р.Пилипенком. У червні до сільської ради надійшов лист про порушення провадження у праві про банкрутство ТОВ «Лотуре-Агро», а людям рознесли повідомлення про необхідність сплати податку за земельні паї.

Тому люди налаштовані рішуче самі збирати посіви на своїх паях», – пише у запиті депутат районної ради Катерина Корнієнко.

ГавриленкоСитуацію коментує голова Охтирської районної державної адміністрації Сергій ГАВРИЛЕНКО:

- ТОВ «Лотуре-Агро» орендувало землі на території чотирьох сільських рад: Куземинської, В’язівської, Рибальської та Чернеччинської. В оренді у них було 6 тисяч гектар. З осені вони засіяли всього 850 га. У компанії виникли фінансові труднощі. Техніка і посіви були під заставою. У лютому техніку забрали. Урожай зараз збирає ТОВ «Форвард» на основі тристороннього договору між «Лотуре-агро» та «Златобанком».

Деякі місцеві підприємства ще в березні виявили бажання обробляти землі. Однак, оскільки договори з «Лотуре-агро» не розірвані, то це зробити було неможливо. З 3 червня почалась процедура банкрутства компанії.

Поки вона не буде закінчена, розірвати договори знову ж таки не законно. Зараз призначений арбітражний керуючий. Він знаходиться у Києві. Сподіваємось налагодити стосунки. За неофіційною інформацією, ТОВ «Форвард» готове виплатити за частину паїв.

Оскільки надійшов депутатський запит, то районна влада працює над тим, щоб люди все ж отримали кошти на паї. Проте обіцянок ніяких не дають.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: