Конфлікт інтересів: «вибухонебезпечний» міськгаз

30 июля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 3 коммент. | №31(957)

Конфлікт на рівному місці. Майстер міськгазу вдарив вдвоє старшого від себе знаного в Охтирці поета і архітектора з 30-річним стажем.

Газ – штука небезпечна і вибухова. Для того, щоб рвонув газ – має бути іскра, а от для того, щоб «зірвався» працівник міськгазу – достатньо зайти до нього в кабінет.

Працівники Охтирського управління газового господарства почали брати на повірку лічильники у населення. Начебто все як має бути, однак у багатьох мешканців Охтирки і району виникають труднощі. До редакції звернувся Григорій Комісаров, який повідомив, що після того, як у нього зняли лічильник, то виявилось, що заводська пломба не відповідає нормам. На ній не був викарбуваний тризуб. Григорій Григорович дивується, що ніхто на неї не звертав увагу, коли встановлювали прилад обліку і протягом 15 років його не брали на повірку, а тепер виходить, нібито пломбу хтось поміняв. При цьому міськгазівські пломби порушені не були. Григорію Комісарову запропонували зробити експертизу лічильника у присутності представника «Сумистандартметрології». Чоловік, не довіряючи працівникам УЕГГ, запросив кореспондента, щоб зафільмувати весь хід перевірки лічильника. Здавалося б, нормальне бажання людини, яка хоче добитись справедливості. Та не так сталося, як гадалося.

Прибувши до лабораторії по пров.Кириківському, виявляємо, що в призначений час на місці спеціалістів не було, але вже сформувалась черга із таких же незадоволених діями працівників міськгазу.

О.СорокаОлександра Сорока з Бугруватого розповідає:

- Коли зняли лічильник на повірку – склали акт ,у якому зазначили, що пошкоджень немає. А через 5 днів мені повідомляють, що на приладі є дві дірки. Кажуть, що через них можна змінити показники лічильника. От скажіть, навіщо мені, пенсіонерці, у якої є пільги, щось там накручувати? Я медпрацівник у минулому. У сідницях умію робити дірки, а в лічильнику – не мій профіль.

Жінці закидали звинувачення, що це їй хтось із родичів допоміг, хоча й проживає вона самотньо. А ще їй не віддали складений акт.

В.МиняйлоЗгодом з’явився майстер дільниці В’ячеслав Міняйло. Молодий чоловік одразу був налаштований агресивно, а коли дізнався, про те, що я представник ЗМІ, взагалі почав виходити з себе. Говорив і про те, що журналістам треба дозвіл взяти в «Сумигаз» і, що це приватна територія і ніяких фото не можна робити. Посилання на ст.34 Конституції України, в якій говориться про те, що кожен має право вільно збирати, зберігати і поширювати інформацію, закон про доступ до публічної інформації діяли на В’ячеслава Юрійовича, як червона матерія на бика. До того, як розігрався конфлікт, я ще нічого не фотографувала, навіть не встигла задати питання, які мене цікавлять, а коли вже почалось відверте фізичне втручання, встигла включити камеру.

Григорій КомісаровГригорія Комісарова, який намагався захистити кореспондента – випхав з кабінету, намагався відібрати фотоапарат – а це вже перешкоджання журналістській діяльності. Закон говорить про те, що журналіст може робити все, що не заборонено законом, а посадова особа – те, що їй цим законом дозволено. Але закони для В’ячеслава Міняйло – ніщо, порівняно з їх внутрішнім розпорядком. Нібито є якийсь наказ, що вся інформація про підприємство надається тільки через прес-службу, а отримати коментарі з перших вуст – журналістам зась. А потім викликали начальника служби обліку газу Миколу Шейко, який почав пояснювати, що це режимний об’єкт і фотографувати тут не можна. Але я ж не пішла знімати прилади і установки підприємства. Ніякого секретного об’єкта теж не фотографувала. Я прийшла з громадянином, їхнім споживачем проконсультуватись, чому стільки проблем з лічильниками і наочно переконатись, як відбувається експертиза.

Після такої «теплої» зустрічі Григорій Григорович, який найбільше дістав стусанів, викликав працівників міліції. Щоправда, пізніше відмовився від претензій, і не тому, що пробачив кривдника, а тому, що не захотів мати зайвий клопіт з правоохоронцями.

Те, що сталось не вкладається в голові. Як може людина, що не вміє нормально спілкуватись, обіймати досить відповідальну посаду? Яка була необхідність виштовхувати з кабінету відвідувачів і журналіста? Значить, є що приховувати? Ми вимагаємо від керівництва «Сумигазу» вжити заходів впливу проти хамської поведінки персоналу і вибачення перед Григорієм Комісаровим. І в подальшому не перешкоджати професійній діяльності журналістів, інакше доведеться і нам звертатись до правоохоронних органів.

А що ж з лічильниками?

Після скандалу Олександрі Андріївні Сороці акт віддали і пообіцяли розібратись із спеціалістами, що його знімали, і з’ясувати всі обставини. Григорію Комісарову в акті написали, що лічильник не придатний для подальшого використання і необхідно провести аналіз споживання газу до встановленої пломби, яка не порушена. Тож це нові клопоти, нові проблеми, нові витрати. Але виникає цілком логічне запитання, чи стала б людина, яка сама наробила шкоди лічильнику, піднімати шум і добиватись правди? Та сиділа б тихенько і мовчала, щоб менше про це знали. Серед народу побутує припущення, що звинувачуючи пенсіонерів у порушеннях приладів обліку, працівники сподіваються, що ніхто правди добиватись не буде, а вони таким чином виконають план і отримають премії. А що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговоримо проблему на нашому сайті.

Олена Кобилко

 

 Комментарии (3)

 

  1. Лев пишет:

    Я вообще не понимаю как таких “милых”людей назначают на столь ответственные должности!!!!! у Миняйла В.несколько судимостей и многие знают что человек он “гнилой”так почему же он занимает столь ответственную должность???или же у него есть свои “покровители” которым выгодно чтоб он оставался на этой должности?????

  2. Даша пишет:

    Знакомые лица!очень не приятный товарищ,хам еще тот

  3. Галина пишет:

    Этот “МАСТЕР” Миняйло давно “просился” в газету, хам еще тот. Как таких на работу с людьми принимают???. Еще два года назад столкнулись с аналогичной проблемой и тоже в ответ хамство. А на Красноармейской, 1 вообще был парадокс: на рабочем месте в рабочее время ребенок (внук) одной “начальницы” играл за компьютером, а она была “занята” чтобы решать “наши проблемы”. На мое замечание, что мы все таки за услуги платим деньги и вопросы решаем в рабочее время, в ответ “решать будем, когда я найду время”. Жаловалась ее начальнику, извинений не получил никто.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: