Чи буває пожежник без води?

31 июля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №31(957)

Більшість проблем у житті від невігластва. Часто інформація, що поширюється серед населення, тільки тому вважається правдивою, бо про неї знають усі.

Ось, наприклад, пожежники. Якщо їх викликали вчасно і вони встигли врятувати майно – значить, вони герої. Якщо ж врятувати речі погорільця не вдалось – значить, вогнеборці приїхали без води. Скільки разів після пожежі чуєш ці слова?! Що ж відбувається насправді і звідки беруться анекдоти про пожежників, ми з’ясовували безпосередньо у пожежній частині.

IMG_1624ВОДА В ЦИСТЕРНАХ Є

Кожного ранку о 8.00 у Охтирському державному пожежно-рятувальному загоні – перезмінка. Вишикувавшись у дві шеренги працівники ДСНС спочатку вислуховують настанови начальника 6-ї державної пожежної рятувальної частини Олега Логоші. Їм трохи незвично, що в їх робочий процес втрутилась кореспондент. Однак, пройшовши всі офіційні процедури, поки мені проводять екскурсію, вони перевіряють автомобілі, обладнання. Ревуть мотори, валує сирена, водії ретельно оглядають своє майно. «Ось дивіться – вода є», – відкриває один з працівників вентиль бочки. – Якщо не вірите – можете нагору залізти».

IMG_1634- Якщо бочка буде без води, або заповнена не повністю – це створює додаткову небезпеку перевертання цистерни при русі, – каже Михайло Корабельський – начальник 3-го державного пожежно-рятувального загону. Один автомобіль містить в собі 2350 л води. Її вистачає хвилин на 5 роботи. А потім треба їхати заправлятись. Звичайно, якщо вода закінчилась швидко – люди роблять висновки, що її в машині було недостатньо. Якщо хтось сумнівається, що автомобілі постійно з водою – то може в будь-який момент прийти й перевірити. Ми відкриті для громадян завжди.

IMG_1646НАВЧАТИСЬ, НАВЧАТИСЬ І ЩЕ РАЗ НАВЧАТИСЬ

Тим часом керівник підрозділу Олег Логоша розповідає про свій колектив. У нього в підпорядкуванні 12 чоловік. По 6 – на зміну, по 3 на один автомобіль. У кожного вислуга по 10 років. Але вони слідують принципу – «вік живи, вік учись». Тому кожного року здають заліки, нормативи, проходять тестування. Займаються фізичними вправами, в тому числі і вночі. «Можете познімати вночі через паркан, як ми бігаємо», – жартує хтось із працівників.

- А як же народний жарт про те, що пожежники багато сплять? Існує навіть вираз: «Здавати на пожежника», – запитую.

- Це теж на рівні анекдоту. Нам дозволяється відпочити, але в повній бойовій готовності. Якщо вдасться подрімати, то не більше двох годин, – говорить Володимир Драченко. А потім демонструє, як вони спускаються в разі тривоги по спеціальному стовпу. І говорить, що в нормативи по вдяганню форми вкладається. Встигає за 45 секунд.

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

IMG_1632Та однієї підготовки пожежників у надзвичайних ситуаціях недостатньо. Повинна бути справна техніка, наявні паливно-мастильні матеріали, бути доступ до водойм. Ось тут і починається саме цікаве. Автомобілі – 1984 року випуску. Ремонтує їх сам особовий склад. Палива держава виділяє стільки, що на половину з пожеж рятівники могли б не доїхати. Тому й доводиться йти з протягнутою рукою до міської та районної влади, місцевих підприємців. Виникають труднощі і з наповненням водою цистерн. Всього по місту 94 гідранти. Проте з деяких районів доводиться долати значну відстань, щоб набрати води. Особливі складнощі в районі м’ясокомбінату і Гусинки. Рятувальники мріють про будівництво пірсів на річці Охтирка, але поки що це на рівні домовленості. Грошей – кіт наплакав. Якщо пожежа трапляється в селі, то на боротьбу з вогнем може виїхати лише один автомобіль, бо другий має чергувати в місті. Тому у віддалені населені пункти рятувальники часто доїжджають коли вже рятувати нічого. А якби на кожну сільську раду був хоча б один автомобіль – працювати було б набагато простіше. А причина їх відсутність одна і та ж – дірка в бюджеті.

В народі кажуть: «У сусіда і хата біліша, і жінка миліша». Так і в нас. Коли показують по телевізору МНСників, то вони здаються нам героями. І нікому в голову не прийде, що вони можуть приїхати приборкувати вогонь без води. А якщо свої – то вчасно не приїхали, то води набрати забули. Але ж і ті, що на блакитному екрані і ті що в Охтирці, виконують спільну місію – рятують життя людей і їх майна. Знаю, що буде багато тих, хто скаже – пожежники нічого не роблять. Навіщо про них писати. Але навіть ці недоброзичливці, як тільки побачать перші язики полум’я, наберуть короткий номер 101.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: