Де відпочивають діти охтирщини?

1 августа 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №31(957)

КВІТУЧИЙ ТАБІР

IMG_1756Ви запитаєте, чому квітучий? Тому, що профільний оздоровчий табір називається «Віночок» і загони в ньому мають назви квітів. Є тут і «Маки», і «Троянди», і «Ромашки», і «Кульбабки».

Діє цей табір на базі Охтирського міського центру позашкільної освіти – Малої академії наук. З 14 по 31 липня діти, які відвідують гуртки, навіть улітку мають можливість не просто займатись улюбленою справою, а й побувати на різних екскурсіях, оздоровитись, дізнатись багато нового.

Збирається дітвора на 8 годину ранку і бігом на зарядку. Фізичні вправи роблять під музику і з таким задоволенням, що ще довго не відпускають вихователів. А потім сніданок і вперед, до нових звершень. Адже програма дуже насичена.

Загін «Троянди»Тарас Григорович ХОМЕНКО вирушає зі своїм загоном на екскурсію до урочища Ківшар. По дорозі жартує, що їх загін офіційно має назву «Троянди», а неофіційно «Живчики», та й дійсно дітвора дуже рухлива – одразу ж освоюють турніки, бігають і веселяться. Методист Ірина Русанова каже, що Тараса Григоровича діти просто обожнюють, та й від батьків чули не раз схвальні відгуки. Його гурток початкового моделювання відвідують із задоволенням, часто засиджуються довше, ніж заплановано за графіком.

Цікаво, що керівник гуртка, на якому діти роблять моделі з паперу, за освітою учитель української та французької мов. Та з філологією якось не склалось, бо з дитинства мав потяг до моделювання. Тому він і здатний у кожній дитині розвинути певні здібності. Поробки його вихованців неодноразово займали призові місця на обласних і Всеукраїнських змаганнях. Після екскурсій та розважальної програми – смачний обід. 115 дітей мають організоване дозвілля, завжди під наглядом педагогів і мають змогу розвивати свій творчий потенціал.

КРАЇНА ДИТИНСТВА

Табір працює за девізом «БЕЗДАРНИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ – З ДИТИНСТВА В КОЖНІЙ ДИТИНІ ЖЕВРІЄ ІСКРА ТАЛАНТУ».

Літні канікули – найбезтурботніша для дітей пора року, для школярів – довгоочікуваний час свободи від уроків та шкільних парт. У той же час для батьків нагально постає питання: куди відправити чадо, аби призначене для відпочинку та оздоровлення тримісячне звільнення від занять справді наповнило молодий організм силами та бадьорістю, а не перетворилося на блукання заасфальтованими вулицями чи сидіння перед монітором комп’ютера.

Гарним місцем для відпочинку є табір «Космос», що знаходиться на Доброславівській горі. У другу зміну тут відпочивала 351 дитина. У таборі працює чимало гуртків різного спрямування. Серед них особливою популярністю користується «Креативне рукоділля», а саме секція виробів з полімерної глини, якою керувала Таня Сторожко.

Сторожко Таня, Гріцик Саша, Голод ВікаТаня СТОРОЖКО керівник гуртка: «Полімерна глина приваблює нас своє пластичністю та різноманітнітю у використанні. Потренувавшись певний час, можна власноруч створювати оригінальні прикраси. Хенд-мейд сьогодні в моді, тому прихильників у гуртка було багато. Меншенькі діти створювати подарунки для мам, а старші – організували виставку». Саша ГРИЦИК говорить: «Ліпленням я займаюся уже 3 роки, це перетворилося на хобі, тому зрадів, що в таборі є такий гурток. Мені подобається створювати щось незвичайне, а потім дарувати мамі та подружкам, бо це не проста ручна робота, а ексклюзив.»

Олена Кужель15 загінОлена КУЖЕЛЬ вожата 15 загону: «Мої дітки – найменші, їм лише по 7 років. Бігають весь день, наче мурашки, дуже галасливі, драйвові, творчі та амбіційні. Спочатку було важко, але вони мене прийняли як за свою маму на ці три тижні. Приїхала я до табору, бо сумую за дитинством. Навчаюся на спеціальності фінанси та кредит, проте влітку краще відпочивати на свіжому повітрі, ніж сидіти в задушливому офісі».

Минулого року три зміни з дітками працювали волонтери з Польщі, які співпрацюють із Сумським Центром Європейських ініціатив. Цього роки вони знову приїхали до друзів, яких знайшли в таборі.

Барбара, ВойтекВойтек БІЄЛІНСКІЙ: «Я приїхав сюди, бо тут мої друзі. Мені дуже сподобалося в Охтирці, адже тут надзвичайно цікаві, веселі та гостинні люди. Дітям подобається спілкуватися з нами, вони дізнаються нове, постійно запитують про переклад різних слів, наші традиції та свята».

Барбара СТАХОВИЧ: «Мій досвід волонтерства 7 років, але в Україні я проводжу найбільше часу, за останні кілька місяців це вже 6 поїздка. Я люблю дітей – вони щирі та невимушені, а це найголовніше в нашому житті. Сподіваюся, це не остання наша поїздка, бо тут нас чекають друзі та незабутні враження».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: