Місцеве самоуправління: на сесії міської ради

12 августа 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №32(958)

IMG_5800Відбулася п’ятдесят сьома сесія міської ради VI скликання. На порядок денний було винесено 26 питань.

СТВОРЕНО ЗЕМЕЛЬНИЙ ВІДДІЛ

Міська рада створила власний відділ земельних відносин, який буде її виконавчим органом, підзвітним і підконтрольним, безпосередньо підпорядкованим міському голові.

В основні функції відділу входить розгляд заяв громадян щодо оформлення права землекористування, проведення нормативної та експертної грошової оцінки земель комунальної власності, внесення пропозицій щодо розмірів ставок орендної плати за земельні ділянки у відсотках від нормативної грошової оцінки, укладення договорів оренди земельних ділянок та внесення змін до діючих договорів на підставі рішень міської ради, веде їх облік та реєстр землекористувачів, яким надали земельні ділянки в оренду та з якими укладені договори купівлі-продажу. Крім того, спеціалісти відділу забезпечуватимуть підготовку проектів та укладення договорів про сплату авансового внеску, здійснюватимуть замовлення експертної грошової оцінки після проведення конкурсного відбору з метою визначення ціни конкретної ділянки землі. На відділ покладається проведення організаційних заходів по земельних аукціонах з продажу земельних ділянок та прав на них. Зараз вирішується питання щодо підбору кадрів.

ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ САМОВРЯДНИЙ КОНТРОЛЬ

При міській раді створена комісія з питань самоврядного контролю в галузі будівництва, використання та охорони земель в межах території Охтирської міської ради. Головою комісії обрано заступника міського голови Григорія Юрка, члени комісії – начальник юридичного відділу міськради Людмила Корабельська, головний архітектор Роман Іншин, начальник УЖКГ Юрій Фальченко, депутати міськради, голови постійних комісій Сергій Ботко, Федір Кісєлар, Віктор Марущенко, Катерина Макаренко, депутати Олексій Гопко, Олег Сікун, Леонід Могилко, головний спеціаліст відділу оперативного контролю та дотримання вимог земельного законодавства держінспекції сільського господарства в Сумській області Ольга Водяницька, голова громадської ради при виконкомі Анатолій Басов, голова квартального комітету «Тецівський» Олександр Кварта, журналіст газети «Город А» Ганна Протасова.

Основними завданнями комісії є забезпечення реалізації повноважень міськради у сфері охорони та раціонального використання земель, дотримання земельного законодавства та запобіганням його порушення, забезпечення використання земель згідно з цільовим призначенням, виконанню договорів оренди землі та дотримання орендарями обов’язків відповідно з укладеними договорами, виявляти факти самовільного будівництва тощо. Комісія має право складати акти обстеження стану та дотримання умов використання земельних ділянок та за фактами виявлених порушень подавати матеріали до відповідних органів для вжиття необхідних заходів та притягнення винних до відповідальності.

МЕРТВОНАРОДЖЕНЕ ДИТЯТКО НА ІМ’Я «ЛІДЕР» ДОСТРОКОВО ПОХОРОНИЛИ

При розгляді питання про припинення випуску комунального друкованого засобу масової інформації – газети «Лідер» тільки троє з тридцяти присутніх депутатів пожалкували за ситуацією навколо цієї редакції. Хоч у вихідних даних газети ім’я видавця інше, депутати в курсі, що фінансував видання Олексій Сугак, який в минулому році продав міській раді за 200 гривень права на газету. Депутат Федір Кісєлар обмовився, що при передачі документації редакція обдурила депутатську комісію, надавши недостовірні дані щодо реальної рентабельності газети. Насправді тираж газети був значно перебільшений. Видавець – бізнесмен, який не отримував прибутку, тільки витрачав власні гроші, вимушений був розумно позбутися такого тягаря, продавши за мізерну ціну редакцію з усім гамузом. Це зекономило йому гроші, які потрібно було б затратити на процедуру ліквідації підприємства і виплату компенсації за скорочення штату. Місцева влада у 2013 році насправді купила кота в мішку. А народ каже правильно: хороших котів у мішки не садять… Тепер міський бюджет повинен затратити на цю газету як мінімум 124 тисячі гривень, адже після попередження про припинення випуску треба ще два місяці оплачувати роботу, а потім – вихідну допомогу при скороченні штатів. І все ж таки це вигідніше, ніж утримувати персонал до кінця передплатного року. Починаючи з жовтня залишається незначна кількість передплатників, яким легше повернути залишок коштів за двомісячну неустойку. Коротше кажучи «влип» з «Лідером» не тільки міський бюджет, але й ті працівники бюджетної сфери, яким під час минулорічної передплатної компанії буквально «виламували руки», аби вони зі своєї мізерної зарплати виписали потрібну владі газету.

Ще двоє депутатів – Валерій БАБИЧ та Володимир ЧЕРНОВ висловили стурбованість про майбутнє колективу.

АлєксєєвСАМ СКАЗАВ:

- Міська рада купила «Лідер» за 200 гривень. Ладно, гривню вирішили уступити і запропонували колективу викупити свою газету за 199 гривень і піти у вільне плавання, видавати не залежне ні від кого видання. Не захотіли! А у нас теж грошей зайвих немає. Краще ямковий ремонт зробити.

КРАЩЕ МЕНШЕ, ТА БІЛЬШЕ

Питання про Порядок залучення, розрахунку розміру та використання коштів пайової участі забудовників у розвиток інфраструктури міста порушувалося депутатами неодноразово. Існуюча з 2011 року система нарахування пайових внесків була затверджена за максимальними ставками, що й без того вводило забудовників-інвесторів у невигідну ситуацію. Нове положення регламентує організаційні та економічні відносини, пов’язані з порядком залучення, розрахунку розміну і використання коштів пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у зв’язку з будівництвом будь-яких об’єктів на території. Відтепер розмір пайової участі замовника встановлюється для об’єктів будівництва:

- 3% загальної кошторисної документації (вартість будівництва) для нежитлових будівель та споруд проти 10%, які діяли до цього;

- 1% загальної кошторисної документації – вартості будівництва для житлових будинків.

Замовник перераховує кошти на рахунок місцевого бюджету м.Охтирка по коду бюджетної кваліфікації доходів. Цільові фонди, утворені Верховною Радою, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, де в платіжному дорученні зазначається призначення платежу: «На розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Кошти, отримані як пайова участь, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку благоустрою міста.

Конкретні напрямки використання коштів затверджуються міською радою. Функції з підготовки проектів договорів про пайову участь покладаються на відділ архітектури та містобудування, який зобов’язаний в містобудівних умовах і обмеженнях забудови земельної ділянки, які видаються замовнику, зазначати в текстовій частині вимоги щодо зобов’язання замовника укладати договір про пайову участь після розроблення проектної документації. В свою чергу управління фінансів зобов’язане видавати замовнику довідку про надходження коштів до цільового фонду.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЗНОВУ РЕФОРМУВАЛИ

У грудні 2012 року до відділу освіти міської ради був приєднаний відділ молоді та спорту. Певно, з метою так званої «оптимізації» системи органів виконавчої влади та економії бюджетних коштів. Суттєво зекономити не вдалося, бо існуючий штат відділу молоді і спорту у складі трьох чоловік просто був приєднаний до відділу освіти. Згідно зі своїм новим статусом, спеціалісти з питань молоді і спорту почали займатися справами розвитку і популяризації спорту серед школярів і дітей дошкільного віку. Що ж стосується дорослих людей, які займаються спортом, громадських спортивних організацій, то вони залишилися без опіки органів місцевого самоврядування. Тому питання роз’єднання двох різних за напрямком роботи відділів стало актуальним. З 1 серпня кожен з них працюватиме самостійно.

Голові громадської ради при міськвиконкомі, колишньому голові спорткомітету Анатолію Басову доручено провести консультацію з працівниками відновленого відділу молоді і спорту, аби якомога більше активізувати його діяльність.

ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ПЕРЕЛОЖИЛИ НА МЕСТНЫЕ СОВЕТЫ

Тарифы на жилищно-коммунальные услуги отпустили в свободное плавание. Местные советы не будут согласовывать их формирование с Госинспекцией по контролю за ценами, как это было до сегодня. Соответствующее решение правительство закрепило соответствующим постановлением. После повышения цен на электроэнергию, газ и водоснабжение ЖЭКи заявили о необходимости повышения стоимости и других услуг ЖКХ. Согласование решений с Госинспекцией по контролю за ценами значило бы, что это правительство дает добро и на рост других тарифов, что однозначно привело бы к возмущению населения против центральной власти. Понимая это, правительство полностью перевело стрелки на местные советы. Чтобы тарифы стали действительно экономически обоснованными без государственного контроля, было бы правильно по каждой многоэтажке проводить общественные слушания, чтобы люди четко знали, за что они платят. В этом случае слушания могли бы заменить ценовую инспекцию. Посчитано, что в отопительный сезон суммы в платежках за услуги ЖКХ возрастут почти вдвое. Прикрываясь войной, из потребителей «вырвут» все, что только будет можно.

КСТАТИ

Верховная Рада создала временную следственную комиссию (ВСК), которая будет проверять деятельность природных монополий по энерго-, газо-, водоснабжению. Комиссия выявит, где в составе тарифов есть реальные затраты, а где – коррупционная составляющая.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: