Вам принесли повістку

12 августа 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №32(958)

фурсаКожен з нас або ж вслуховується в кожну новину зі сходу країни, або взагалі не вмикає телевізора, щоб не псувати собі нерви. Проте все далі менше стає таких людей, бо неоголошена війна торкнулася вже багатьох сімей і поза зоною АТО – вона прийшла у вигляді мобілізації синів, чоловіків, братів… Що і як це буде, розповідає заступник Охтирсько-Великописарівського військового комісара Сергій ФУРСА.

Допоки триватиме третя хвиля мобілізації?

Вона згідно з Указом Президента, почалася з 22 липня і триватиме 45 днів, до 4 вересня. Мобілізації підлягають тільки ті військовозобов’язані першої категорії, хто служив у армії і мають військово-облікову спеціальність.

Поки що ведеться часткова мобілізація. Від військового обов’язку звільнені студенти, аспіранти денної форми навчання, а також батьки трьох дітей віком до 18 років. Можливо, будуть призиватися військовозобов’язані, які не служили в армії і не мають відповідної військової підготовки. Це військовозобов’язані другої категорії, які передані в запас по досягненні 25-річного віку, а також ті, хто пройшов підготовку на кафедрах у вузах. Вони спочатку будуть призиватися в учбові підрозділи, де протягом місяця з ними проводитимуть заняття по відповідних програмах підготовки. Для кожної спеціальності вони різні за тривалістю. Потім – підрозділ, бойове угрупування. Після цього військовослужбовці будуть заходити на заміну інших підрозділів у зоні АТО або на підсилення державного кордону.

- Чи перевіряється стан здоров’я мобілізованих?

- Звичайно. Спочатку вони у призначений день проходять флюорографію з 8-ї до 10-ї ранку у міській поліклініці. Потім відбувається медогляд спеціальною комісією з числа шести лік арів – вузькопрофільних спеціалістів, в тому числі офтальмологом, наркологом, психіатром. Потім, кому за 40 років, призначається аналіз крові на цукор і електрокардіограма. Потім голова комісії Віталія Андріївна ГОПКО підписує висновок: годен чи не годен новобранець до військової служби.

А якщо серед цих резервістів виявляться наркомани?

- Тих, хто стоїть на обліку в наркодиспансері, на службу не беремо категорично.

Як далі відбувається механізм мобілізації?

- Потім ми призначаємо цих людей у команди і призначаємо день, коли їм необхідно з’явитися на відправку з речами при собі. Список необхідних речей вказаний у тексті повістки.

Військової форми і бронежилетів у тому списку немає?

- Знаєте, звичайно, не все так гладко, але й не треба вірити утрируваній інформації, бо не все так і погано. Ситуація із забезпеченням вирівнялась. Ви ж бачите, всі зусилля держави на це спрямовані, а скільки люди допомагають!

Де навчаються наші мобілізовані?

- Вони проходять підготовку в 91-му саперному полку і на даному етапі, завіряю вас, вони обмундировані і нагодовані.

А рідні їх можуть провідувати?

- Поки вони там знаходяться, – можуть, як і привезти якісь необхідні речі.

Чи можна підтримувати телефонний зв’язок, якщо вже військовослужбовець перебуває в зоні АТО?

- Можна, але часто не бажано. Дуже великий ризик бути засіченим спецслужбами сепаратистів і потрапити під точковий обстріл. Зв’язок можна підтримувати через нас – працівників військомату. У нас є свій канал і я особисто регулярно цікавлюсь, як там наші хлопці.

- Дякуємо Вам за конкретні відповіді. Сподіваємося, що скоро на Донбас і на всю нашу країну прийде мир і більше не проливатиметься людська кров.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Витя пишет:

    Масло Роман чомусь не на полігоні,а в теплому сидить. Де ж люстрація? чи вони не доторкані

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: