Герої на вмирають. Чи є на світі справедливість?

13 августа 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий | №33(959)

Кутовий7 СЕРПНЯ РІДНІ ТА БЛИЗЬКІ, ДРУЗІ І ПРОСТО НЕЗНАЙОМІ ЛЮДИ ПОПРОЩАЛИСЯ З ОХТИРЧАНИНОМ ВАДИМОМ КУТОВИМ, ЯКИЙ ЗАГИНУВ В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО В РЕЗУЛЬТАТІ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ.

Хороший хлопець, веселий, жартівливий, добрий, щирий – так говорять про нього всі, хто знав. Коли людина переходить в інший світ у старості, смерть сприймається природно, хоч яка і не велика наша скорбота. А Вадим пішов з життя у розквіті сил – через місяць йому б виповнилося лише 28 років. І пішов не через хворобу, не через нещасний випадок – він був вбитий на неоголошеній війні, на яку його покликала держава.

Ще тиждень тому, коли мобілізованих до Збройних Сил України ще 24 березня перевезли в зону АТО через Охтирку, Вадиму дали три години, поки автомобілю проводили ремонт і техогляд, щоб він побував вдома. Так, наче попрощатися приходив…

Дружина і двійко маленьких діток, батьки і дві сестри після страшної звістки про смерть відразу відчули, як змарнів світ без дорогої серцю людини, адже сім’я залишилася без опори. Разом з ними вмивалося сльозами пів-Охтирки, адже у кожного є батько, брат чи син, якого теж може забрати війна.

Дивимося новини, читаємо воєнні звернення, бачимо, як у небі над Охтиркою хоч і зрідка, та пролітають військові літаки, як проїжджають нашими дорогами «камуфляжні» машини. До цього можна звикнути. І можна навіть не здригатися від салюту. Якщо розумієш, що це від нас ще далеко. Скоро, кажуть стратеги, почнеться завершальний етап воєнної операції. Чим закінчиться він для кожного з нас – ніхто не знає. Дай Бог, щоб Вадим Кутовий залишився єдиною жертвою АТО у нашій рідній Охтирці, говорили ми. Та вже війна знову внесла свої корективи. В похоронній процесії взяли участь тисячі охтирчан.

Згадували незлим тихим словом і Ющенка, і Януковича, і уже й Порошенка. І ніхто не може зрозуміти, чому так трапилося, чому так довго триває озброєне протистояння, чому гинуть люди і руйнуються міста? Уже оголошена третя хвиля мобілізації, під яку планується набрати 60 тисяч новобранців. А це живі люди із своїми проблемами, малими дітьми чи старими батьками, кредитами і орденами, станом здоров’я і станом душі.

Треба молитися за кожного з них, щоб Бог дав нам миру і злагоди.

Белан9 СЕРПНЯ В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО ЗАГИНУВ ОХТИРЧАНИН БІЛАН РУСЛАН МИКОЛАЙОВИЧ, СТАРШИЙ ВОДІЙ 2 ВЗВОДУ ПОНТОННО-МОСТОВОЇ РОТИ ПОНТОННО-МОСТОВОГО БАТАЛЬЙОНУ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ А0563 ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ПІВДЕНЬ» СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, 1984 РОКУ НАРОДЖЕННЯ.

Подія трапилася близько 13 години в с.Степанівка Шахтарського району Донецької області. Старший солдат Білан Р. М. та старший лейтенант Новосад М. В. рухалися в колоні 72 ОМБР та потрапили в засідку під обстріл танку. 11 серпня під час огляду автомобіля було виявлено тіло загиблого. У юнака залишилася дружина та двоє дітей – син 2 років та однорічна донька.

За інформацією військового комісаріату, старший лейтенант охтирчанин Новосад М.В. перебуває у Дніпропетровському шпиталі з численними пораненнями, куди був доставлений вертольотом з н.п. Амвросіївка. Попередній діагноз: контузія, множинні осколкові поранення м’яких тканин лівої нижньої кінцівки.

ВИСЛОВЛЮЄМО ГЛИБОКЕ СПІВЧУТТЯ РОДИНАМ І БЛИЗЬКИМ ЗАГИБЛИХ

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ

Відколи почалися воєнні дії у східних регіонах, парламент прийняв, а Президент підписав чимало законів, які гарантують соціальний захист учасників АТО та членів їхніх сімей. У разі загибелі військового держава зобов’язується заплатити одноразову грошову допомогу в розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це означає, що сім’я бійця АТО повинна отримати 609 тисяч гривень. Крім того, сім’ї призначать пенсію, передбачено і ще ряд інших преференцій.

Обов’язки щодо оформлення і надання пільг і компенсацій покладено на органи соціального захисту та військові комісаріати. Процес отримання державних допомог, пільг і компенсацій традиційно забюрократизований і прямо залежить від своєчасності оформлення документації.

При оформленні пільг і допомог першочергове значення мають документи, які підтверджують законність перебування осіб у зоні АТО та факт участі в бойових діях (посвідчення, військові квитки з певними відмітками, відряджувальні документи). Особливе місце в переліку документів посідає свідоцтво про смерть воїна. Варто родичам мати на увазі, що в ньому має бути вказана інформація про причини настання смерті, пов’язаної з участю в АТО.

Інакше, якщо немає документів, що смерть військовослужбовця чи прирівняної до нього особи настала під час військової служби та участі в АТО, родичі й сім’ї загиблих не зможуть оформити відповідний статус, а значить, не отримають соціальних виплат та інших видів допомоги.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Те кто развязал эту войну буду гореть в аду.И матери погибших спросят потом за смерти своих детей.С провладных упырей спросят

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: