Круглий стіл: потовкли воду в ступі

13 августа 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №33(959)

З ініціативи новоствореної громадської організації «Патріоти Охтирщини» т а ВО «Майдан» у міській раді був проведений «круглий стіл» з різних аспектів жит тєдіяльності нашого міста. Враховуючи, що одними із основних завдань активістів є тісна співпраця, допомога та постійний контроль за діями влади, до відповіді покликали міського голову Ігоря Алєксєєва та керівників управлінь та відділів міськради, представників підприємств, які забезпечують людей теплом, водою та електроенергією.

Однак найбільш актуальним, гострим та наболілим було обговорення політично-моральної теми, що стосувалася АТО. Ми подаємо найбільш цікаві моменти засідання «круглого столу», що стосувалися АТО.

Члени громадської організації «Патріоти Охтирщини» Активістів цікавило питання допомоги міста щодо матеріального забезпечення військовослужбовців-охтирчан.

Денис ГОЛЕЦЬ:

Денис Голец- У нашій країні дуже складне суспільно-політичне становище. Безпосередню участь у воєнному конфлікті беруть і наші з вами земляки, професійні військовослужбовці, солдати строкової служби, мобілізовані, міліціонери. Який внесок міської влади у забезпечення воїнівучасників АТО та заявіть про свою публічну позицію щодо АТО. Ми відвозили допомогу охтирчанам, але це все збиралося по краплях, залучалися всі, але дуже важко переконати народ, що це є маленькою часткою нашої участі в захисті цілісності країни. Ми бачимо, що із західних регіонів України везуть все необхідне, починаючи від касок і бронежилетів, тепловізорів, іншої амуніції, до води, цигарок, предметів особистої гігієни, білизни і т.д. А у нас і ассортимент бідніший, і обсяг вантажу не той. Невже у нас люди бідніші?

АлєксєєвІгор АЛЄКСЄЄВ, міський голова:

- Нехай ні у кого не виникає сумнівів – я за незалежну і неподільну Україну і ніяких сепаратистських настроїв не маю сам і, сподіваюсь, мої підлеглі також. Міська рада постійно з часу проведення АТО в міру своєї компетенції займається цими питаннями. Якщо почати все розповідати, то скажете, що це піар. Я вважаю, те, що стосується повноважень міськради, виконується. Ми зверталися до охтирських підприємств різної форми власності з проханням підтримати матеріально наших бійців АТО, проте значного відгуку не сталося. Примусити людей не маємо права. Це справа добровільна.

Наталія КОНОПЛЬОВАНаталія КОНОПЛЬОВА:

- Ми поставили палатку біля продуктового ринку і збираємо посильну допомогу охтирчан. У вівторок, о 15.00 прилюдно відкриємо опечатану скриньку і порахуємо, скільки вдалося зібрати коштів і що ми можемо за них купити. Допоможіть нам у роз’ясненні людям необхідності участі всієї громади, щоб вони знали: ніхто із нас нічого не вкраде, все піде за призначенням, щоб наші хлопці не йшли в бій з відкритими головами і з одним бронежилетом на двох.

Ігор АЛЄКСЄЄВ, міський голова:

- Справа у тому, що матеріальну допомогу надає і міська і района влада, і громадські організації, і підприємства, військові частини. Все це хаотично і неорганізовано. Треба об’єднати зусилля, бо хіба має значення, хто саме відвезе ту допомогу. Важливо, що ми всі зможемо зібрати. А машини в зону АТО будуть їздити щотижня. Списки всіх військовозобов’язаних, зайнятих в зоні АТО, складені спеціалістом відділу міськради Анатолієм ляхівкою. Через нього можна передати передачу як комусь конкретному бійцю, своєму родичу чи другу, так і підтримати незнайому людину в знак вдячності за те, що вона охороняє наш спокій.

Володимир ЛИСЕНКОВолодимир ЛИСЕНКО:

- Міська влада повинна допомогти дружині і дітям загиблого Вадима КУТОВОГО у вирішенні квартирного питання. Звісно, ніхто її з будинку свекрів не виганяє, але життя є життя. А тут на сесії прийняли у комунальну власність житловий будинок по вул. Червоного Козацтва №61. Чому його не віддати цій сім’ї?

Ігор АЛЄКСЄЄВ, міський голова:

- Це будинок із службовою квартирою, який належав Полтавській геофізичній партії і який вони передали з свого балансу у комунальну власність. Там живуть люди, вони зареєстровані. Як ми їх можемо вигнати?

Нам відомо, що крім державної допомоги з обласного бюджету буде виділено ще 100 тис. грн.. на цю сім’ю. Ми в свою чергу зобов’язуємося вести медичний і соціальний супровід дітей загиблого, готові обслідувати хвору дитину, при необхідності операції – оплатити затрати. На жаль, жертв війни стає більше.

ГавриленкоСергій ГАВРИЛЕНКО, голова РДА:

- Дійсно, наша допомога не йде у порівнянні з тією, яку надають жителі західної України. Проблема в цьому не моя, і не Алєксєєва. Охтирчани ще не прониклися загальною бідою, це значить, що ми не зуміли до них донести складність всієї ситуації, згуртувати. Нам вдалося зібрати кошти і закупити 10 бронежилетів, деяку іншу амуніцію і відвезти за призначенням. Офіцери повідомили, що необхідні ще бронежилети, і особливо тепловізори. Допоміг коллектив ГПЗ. Сподіваємось на допомогу аграріїв. На днях розпочинається реалізація ранніх зернових і будемо просити, аби поділилися частиною коштів на АТО.

АКТИВІСТКА ВО «МАЙДАН»:

- Я бачила, як по Ворсклі їхала байдарка з російським прапором. А за нею слідом – уже з українським. Я спочатку не надала значення і нікому не повідомила. Однак незабаром мені розповіли, що на базі відпочинку, де перебувають нині переселенці зі Сходу, вивішують сепаратистські стрічки. Не можна допускати, щоб у нас приїжджі розпалювали сепаратистські настрої. Ми вимагаємо не поселяти у нас чоловіків з Донбасу, старших за 18 років, і жінок без дітей без спеціальної перевірки в СБУ. Ми повинні знати, хто до нас їде

Мирослава ЛИСЕНКОМирослава ЛИСЕНКО:

- Треба заборонити салюти і феєрверки у нашому місті. У нас на Україні бомблять міста і села, гинуть люди, а тут як пир під час чуми. Штрафувати треба власників ресторанних закладів, щоб цього не допускали.

В.НЕГАМАТУЛІНВіталій НЕГАМАТУЛІН, начальник Охтирського МВ УМВС в Сумській області:

- Ми будемо дуже вдячні за тісну співпрацю з громадською організацією. Однак факти треба перевіряти. Один з депутатів тричі повідомляв міліцію, що на тій базі відпочину, де живуть переселенці, піднімають прапор ДНР. Виїжджаємо, розслідуємо – нічого не підтверджується. Були слухи, ніби в монастирі переховують зброю і бойовиків, теж кілька разів перевіряли – не підтвердилося. Ось тільки що в цій залі сказали, що в одному з сіл батюшка антиукраїнські проповіді прихожанам читає… Теж треба перевіряти. Або комусь здалося, що машини із терористами десь стоять. Шановні, давайте не вдаватися у паніку, не нагнітати обстановку. Головне – співпрацювати і просимо вас допомагати міліції. В залі прозвучала репліка з погрозою: якщо ця влада, яку привів Майдан, не прислухатиметься до думки «Патріотів Охтирщини», то буде організований місцевий Майдан, а шини вони знайдуть.

На засіданні круглого столу побувала Л.Меркульцева і записала все, що здалося б цікавим для наших читачів, а висновки робіть самі.

 Комментарии (1)

 

  1. Олег пишет:

    Какие шины, люди вы о чем, хватит разрушений и смертей, 21 век, а мы не можем решать на уровне переговоров

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: