Культура на межі виживання

14 августа 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 4 коммент. | №33(959)

P1540549Більшість молодих людей Охтирки полюбляє проводити свій вільний час вдома перед телевізором або комп’ютером, у той же час відвідування культурних та спортивних заходів і активні форми відпочинку практикують майже одиниці. «Блукання» містом лідирує в рейтингу дозвілля, бо людям просто ніде подітися.

КЗ ОМЦКіД – острівок культурного життя нашого міста. Тут працює 21 гурток художньої самодіяльності, відбуваються фестивалі, конкурси, виставки, концерти та спектаклі. Проведення масових театралізованих свят, народних гулянь так полюбилося охтирчанам, що вкрає не вистачає останнім часом.

У плачевному стані знаходяться східці, що ведуть до закладу. Маленькі відвідувачі гуртків, підіймаючись вгору щоразу ризикують впасти, бо плитка просто відвалюється на очах.

Містом поповзли чутки, що будівлю можуть визнати аварійною й закрити. За коментарем та поясненням звернулися до директора КЗ Катерини МАКАРЕНКО.

«Сьогодні ми знаходимося в колишньому кінотеатрі, тому все, що ви бачите – пристосоване до потреб. Сцену у великій глядацькій залі, дійсно, визнали аварійною, так само, як і стелю, тому ще в травні 2011 року було прийнято рішення, закрити зал на реконструкцію. Дах було відремонтовано, а сцена знаходиться в розібраному стані, її планується замінити. Доводиться тіснитися в малій залі, де репетиції та заходи розписані по хвилинах, адже місця катастрофічно не вистачає. Аудиторії, де проводять заняття хореографічні та хорові колективи, не відповідають санітарним та естетичним нормам, а матеріально-технічна база вкрай застаріла. Допомагають нам батьки, на їх кошти було закуплено нове музичне обладнання (апаратура та мікрофони)».

P1540540БЕЗУМОВНО, КЗ потребує реконструкції. Керівництвом було розроблено інвестиційний проект «Реконструкція, модернізація та зміцнення матеріально-технічної і методичної бази», котрий в 2013 році було розглянуто на засіданні ВРУ та прийнято постанову, де рекомендовано Кабміну виділити кошти. А саме 5 млн. грн. мали перераховувати поступово, але у зв’язку з нелегкою ситуацією в країні роботи було призупинено. На сьогоднішній день інвестиційні витрати не перевищили 18 тис. грн.

Катерина МАКАРЕНКОКатерина Макаренко, будучи депутатом міської ради, неодноразово зверталася з депутатським запитом, аби попросити фінансової допомоги в міста. Так, проект по реконструкції включено до Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2014 рік, затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 24.01.2014. Але, незважаючи на всі клопотання, кошти навіть на ремонт східців досі не виділили, бо Держказна стоїть. Тож цікаво подивитися, як міська влада буде виправдовуватися, коли, піднявшись цими східцями, потім урочисто виголошуватиме промову.

Директор КЗ ОМЦКіД запевнила, що незважаючи на всі труднощі, культура в місті живе. Колективи готуються до фестивалю «Боромля», креативна група розробляє програму заходів до Дня незалежності, а всі гуртки, як і раніше, будуть працювати у звичному режимі. Будемо чекати, коли острівець культури в нашому місті оживе й забуяє новими фарбами.

 

 Комментарии (4)

 

 1. Борис пишет:

  Будучи депутатом міської ради неодноразово могла б і відремонтувати східці Кнєжі сама!

 2. Ира пишет:

  Цілих 2 народних депутата від міста, а культура виживає? А люди, виживають?

 3. виктор пишет:

  Роксолана больше сама пиарится на беде города. Хотите помочь сами чтото постройте или хотябы станьте инициатором и докажите реальными действиями а так поговорить каждый может

 4. Тоня пишет:

  Да, не до культури зараз…

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: