Охтирська ОДПІ

15 августа 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

З наступного року ПДВ в автоматичному режимі відшкодовуватиметься на місяць раніше, – Ігор Білоус

БілоусНова система електронного адміністрування податку на додану вартість дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» та махінацій з цим податком.

«За допомогою електронного адміністрування буде забезпечено відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами. При цьому обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально», – підкреслив Ігор Білоус.

Запровадження нової системи, впевнений керівник відомства, унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.

«Така система підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до державного бюджету. Надходження ПДВ вже сягає майже 40 відсотків від усіх податкових надходжень і я переконаний, що потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», – підкреслив Голова ДФС.

система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.

Так, з 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів.

«Неможливо буде відшкодувати суму більшу за ту, яка накопичена на цьому рахунку. Крім того, це частково вирішить проблему з контрабандою. Легалізувати «чорну» контрабанду у великому об’ємі буде неможливо», – підкреслив Ігор Білоус.

Крім того, наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення корупції.

До 1 січня 2015 року встановлено військовий збір

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі – ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року (п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

Рахунки для зарахування Військового збору КБКД 11011000

 

Витрати продавця на гарантійний ремонт включаються до складу податкових витрат

Наказом Міністерства доходів і зборів від 01.07.2014 р. № 366 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо витрат на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів.

Видатки на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів, по яких оприлюднені зобов’язання платника податків – продавця щодо їхнього гарантійного обслуговування, належать до податкових витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток. Статус покупця (фізична або юридична особа) ролі не грає.

При цьому продавець повинен виконати наступні умови:

- належне ведення обліку покупців, що одержали таку заміну товарів або послуги з ремонту (обслуговуванню);

- підтвердження таких видатків належним чином оформленими первинними документами.

Здійснення заміни товару без зворотного отримання бракованого товару або без належного ведення зазначеного обліку не дає права на збільшення витрат продавця такого товару на вартість замін.

Переходьте на подання звітності в електронному вигляді

З метою істотного скорочення кількості часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань кожного платника податків, Охтирська ОДПІ приділяє велику увагу залученню платників податків до отримання послуг електронного цифрового підпису та до подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку.

Шановні платники податків! При переході на подачу звітності до органів Міндоходів в електронному вигляді ви отримуєте: економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів; гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок; оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді; конфіденційність інформації; оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі та багато іншого. Крім того, звітність, надіслана електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Безкоштовне отримання послуг електронного цифрового підпису буде можливе 18 серпня 2014 року безпосередньо у Центру обслуговування платників Охтирської ОДПІ за адресою вул. Снайпера,3.

З 1 серпня збільшився розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої

Так, мінімальна оптово-відпускна ціна на горілку та лікеро-горілчані вироби з 1 серпня поточного року становить 133 грн, а роздрібна ціна – 199,5 грн. 1 літр 100%-го спирту.

Також, з серпня зросли ціни на інші зброджені напої, суміші зі зброджених напоїв та на суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, зокрема оптово-відпускна ціна зросте до 144,97 грн, а роздрібна – до 217,45 грн. за 1 літр 100%-го спирту

Розмір мінімальних оптово – відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв визначений постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 р. № 177 «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 30.10.2008 року № 957».

 

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: