СТАНЬМО НА КРИЛА!: Звернення міського голови Ігоря АЛЄКСЄЄВА до охтирчан

20 августа 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №34(960)

АлексеевВ цей нелегкий час хочу поділитися тими думками, які обсідають мою голову і не дають спокою. Переконаний, що більшість з вас відчувають те саме. Мабуть, кожен спостерігав хоч раз за зграєю гусей, які летять в небі ідеальним клином. Вчені дослідили: коли кожен птах робить помах крилами, виникає потужний висхідний потік повітря, який підхоплює тих, хто летить позаду. Подібна командна робота дозволяє зграї пролетіти на 70 відсотків більше, ніж зміг би пролетіти один птах. Тепер образно уявімо наш народ у вигляді пташиної зграї. Так склалося, що ми маємо різні структури, які десятиліттями проходили процес становлення і обростали своїми людьми, рівень взаємодії між якими був вкрай низьким. І виходило, що у нас летить не один клин, а кілька десятків, і, на жаль, не в одному напрямку, і у кожному – свій вожак і своя мета. Зараз ця структура ламається і ми прагнемо згуртуватися і вибудувати новий «клин». Він уже намітився, начебто уже летимо, але швидкість польоту мене особисто, як і вас, не задовольняє. І гальмує цей процес страх відповідальності. Дуже багато у нас ще «гусей», які або махають тільки одним крилом, або взагалі просто планерують, користуючись отими висхідними потоками, які створюють інші.

На сьогоднішній день, якщо продовжувати асоціаційний образ, я вважаю, що необхідно вже завершувати формування нашого «клину». Для цього без будь-якого жалю треба прибрати з «польотної» групи так званих «горобців» та «яструбів», щоб залишилася одна команда. Якщо організуємось – досягнемо мети. Люди, якщо мають почуття спільноти, можуть дістатися туди, куди направлені, набагато швидше і легше, тому що спираються на силу один одного.

Що стосується загальної ситуації в місті, то вона у нас хоч і не проста, але стабільна. Всі заклади та установи працюють у штатному режимі. Враховуючи те, що цього року наш «політ» відбувається в умовах обстрілу, ми повинні вносити свої корективи. Начебто «мисливці» стріляють і не по нашому маршруту, а поряд, але напругу у суспільство це вносить досить значну.

Радує те, що серед місцян, як і серед птахів у природі, з’явилися зв’язки відносно взаємодопомоги, співчуття та прагнення самоорганізуватися. І наше завдання – ці настрої підтримати і поширити. Дуже багато треба зробити до настання зими. По деяких позиціях ми відстаємо від запланованого графіку. На щастя, це відставання напряму не стосується життєдіяльності міста в критичних точках: опалення, водопостачання, освітлення.

Якщо ми хочемо почувати себе вільно, мати можливість працювати, навчати дітей, турбуватися про батьків, просто спокійно жити на нашій споконвічній території, ми повинні керуватися принципами доброти, патріотизму, захисту своєї землі. Рано чи пізно, краще б рано, негаразди закінчаться. Кожна наша дія і кожен рух повинні наближати до мети, що була рушійною силою цієї зими в столиці країни – Києві. Не можна забувати, що стало основним прагненням народу, не можна сходити з шляху поставленої мети, за яку віддано і віддається зараз дуже багато життів наших співвітчизників.

ШАНОВНІ ОХТИРЧАНИ, ЗЕМЛЯКИ!

Щиро вітаю Вас зі святом, яке вийшло на перше місце в свідомості українців – Днем незалежності! Так склалося, що в ці дні ми відзначаємо і свято Державного прапора, і визволення Охтирки від фашистських загарбників. Нехай наше місто під прапорами України залишається назавжди осередком українського патріотизму, любові до своєї держави та землі. Здоров’я Вам, миру, спокою, чистого неба та яскравого сонця.

З повагою, міський голова Ігор Алєксєєв

 

 Комментарии (1)

 

  1. Марія пишет:

    Дякуємо за привітання. Дай бог Вам мудрості і терпіння в такий нелегкий час!

Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: