Коло претендентів на субсидію звужене

22 августа 2014 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 3 коммент. | №34(960)

Надходження від продажу квартир, машин і власної продукції тваринництва зараховуватимуть до сукупного доходу сім’ї.

Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку та Мінфін внесли деякі зміни до методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.

Вони особливо актуальні з огляду на те, що теперішній перелік видів соціальної допомоги доповнено новим видом, а саме — компенсацією додаткових витрат на оплату комунпослуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Раніше влада заявляла, що таким видом допомоги зможе скористатися близько трьох мільйонів українців. Але, судячи з останніх нововведень, ця цифра буде нижчою.

Спільний наказ трьох відомств розширює види доходів, які враховують, обчислюючи сукупний дохід сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. До них входять найперше доходи від ведення садівництва, від продажу власної продукції тваринного походження. А також від продажу об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів.

Новою методикою просто чіткіше передбачено те, що має входити до сукупного доходу сім’ї. Раніше було написано, що до сукупного доходу сім’ї належать інші доходи, які підлягають оподаткуванню. Якщо людина продала автомобіль, то в такому разі кошти, які вона отримала, підлягають оподаткуванню. Але це аж ніяк не означає, що якщо селянин продав бичка, то не матиме права на ту ж компенсацію чи субсидію. Шанси, що її призначать, будуть. Цей конкретизований дохід просто враховуватимуть для обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї. І, якщо за рівнем доходів людина матиме право на соціальну виплату, вона її й одержуватиме.

НАШ КОМЕНТАР:

Для обчислення середньомісячногосукупного доходу сім`ї враховують заробітну плату, дохід від земельної ділянки. Тобто всі доходи, які людина має. Управління праці та соцзахисту проводить розрахунок. Якщо доходи не перевищують відповідну межу, то призначають той чи інший вид допомоги.

Але варто знати, що управління має право та можливість перевіряти доходи претендентів на соціальну допомогу, давати запити в податкову. Це потрібно пам’ятати, продаючи бичка чи авто та претендуючи потім на допомогу.

Більше хотіли б звернути увагу на інше. Ухваленим наказом передбачено, що відтепер не входить до сукупного доходу сім’ї оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, яких залучають до роботи в комісії, у тому числі в день голосування. Це важливо, зокрема для пенсіонерів, які підзаробляють собі таким чином, але мають ту ж субсидію чи компенсацію. Бо вони зможуть претендувати на збільшений розмір цих виплат.

 Комментарии (3)

 

  1. аня пишет:

    Главное чтобы мэру на надбавки хватало.

  2. Ніна пишет:

    А все для того, щоб не давати субсидії.

  3. 111 пишет:

    Скоро і за собак, і за всю живність в домогосподарстві, і за дерева будемо плотити податок.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: