26 жовтня – нові вибори

27 августа 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №35(961)

25 серпня Президент України Петро Порошенко розпустив Верховну Раду України на законних підставах, у відповідності з Конституцією України. Нові вибори призначені на 26 жовтня 2014 року. Так що найближчим часом на нас чекає напружений процес виборчої кампанії. Виборчу кампанію до Верховної Ради скоротять із 60 до 45 днів Правила виборчої кампанії на позачергових парламентських перегонах змінять. Про це домовилися Президент Петро Порошенко, голова ВР Олександр Турчинов, прем’єр Арсеній Яценюк та голови депутатських фракцій і груп.

Згідно з домовленостями, термін виборчої кампанії скоротять із 60 до 45 днів. Можновладці пояснили це необхідністю здешевити виборчі процедури. Крім того, сторони погодилися на підготовку узгодженого проекту змін до виборчого законодавства. У ньому, зокрема, хочуть передбачити запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками, а також відновлення блоків як суб’єктів виборчого процесу й інших процедур.

Якщо вибори відбуватимуться за пропорційною системою, дуже важливо, аби списки кандидатів від політичних сил були відкритими. Інакше пропорційна виборча система нічого доброго нам не обіцяє: й далі процвітатиме продаж місць у списках рейтингових політсил, будуть партійна диктатура та ліквідація внутрішньопартійної дискусії. Як наслідок, депутати перетворюватимуться на «кнопкодавів», котрі самостійно нічого не вирішують, підвладних лідерові або олігархові, що дав їм гроші на виборчу кампанію.

За умови закритих списків значно краще, аби вибори відбувалися за мажоритарною системою. Вона дає можливість обрати принаймні половину незалежних депутатів до Верховної Ради, які, аби отримати мандат, мусять спершу добре попрацювати у своїх округах. Що коротша виборча кампанія, то менше часу у виборців і представників ЗМІ з’ясувати, яка політична сила за що бореться і які перспективи після виборів обіцяє. Найгірше, що може бути, — закриті виборчі списки та скорочена виборча кампанія. Політичні партії зможуть об’єднуватися, створювати різноманітні групи та коаліції.

Блокування дає шанси потрапити до парламенту більшій кількості нових політпартій, які ще не були у владі. Водночас прохідний бар’єр для виборчого блоку має бути трошки вищий — на 1 — 2%, аніж для партій. На жаль, нинішнім депутатам потрібна така система, яка дозволить їм не втратити мандати й переобратися на наступний термін.

КСТАТИ

Большинство украинцев поддерживает перевыборы Подавляющее большинство украинцев поддерживают проведение в Украине досрочных парламентских выборов. Об этом свидетельствуют результаты всеукраинского опроса, проведенного компанией «Research & Branding Group». 72% респондентов высказались за острую необходимость досрочных выборов. 19% опрошенных заявили, что они не поддерживают эти выборы, а 9% еще не определились. Интересно также, что 41% жителей Украины отдали бы предпочтение пропорциональной системе выборов с открытыми списками, около 20% поддерживают смешанную систему, и только 13% выступили за посную мажоритарку.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: