Свято національної єдності: з днем народження, Україно!

27 августа 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №35(961)

Цьогоріч святкування державних свят Дня прапора і Дня Незалежності проходило по особливому. По-перше, у зв’язку з ситуацією на сході країни народ почав по іншому ставитися до незалежності, усвідомив: що це не просто чергове свято, а важлива подія, яка згуртовує націю. По-друге, всі заходи проходили з відтінком смутку і скорботи за тими, хто поклав своє життя на вівтар держави у зоні проведення АТО. Всі всята були насичені неабиякими почуттями патріотизму. І вперше кількість людей у вишиванках била всі рекорди.

IMG_2568

ВІДПОЧИНОК В ДУСІ ПАТРІОТИЗМУ

23-24 серпня багато відвідувачів у заклади відпочинку міста теж приходили у вишиванках. Це не тільки красиво і мило, а й говорить про свідомість українців, про те, що нарешті ми стали цінувати національне і пишатись тим, що живемо в своїй державі.

IMG_2739

МАЙОРИТЬ ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ ПРАПОР

З самого ранку 23 серпня площа біля «Кнєжі» була багатолюдною. Саме цього дня на площі Святковій урочисто піднімають державний прапор. Щоправда, майже одразу після того, як прапор звився у небо, його приспустили. Бо саме цей день оголошений був в Охтирці днем жалоби за загиблим в зоні АТО охтирчанином Олегом Бірюком. До могил вже загиблих у зоні АТО, а також полеглих у роки Великої Вітчизняної війни поклали вінки та квіти. З нагоди Дня прапора та Дня незалежності всі автомобілі громадського транспорту були прикрашені стрічками та прапорцями. Про це повідомив голова міської асоціації перевізників Андрій Войнов.

IMG_2536

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

Розпочалось відзначення державних свят 22 серпня. У цей день в районному будинку культури проходила виставка рушників, вишитих майстринями району, а також фестиваль патріотичної пісні «З Україною в серці». В холі РБК грою на народних інструментах радували викладачі Груньської дитячої музичної школи. Зі сцени лунали слова привітань і сподівання на покращення життя. А особливим це свято стало для двох сільських хлопців. Дмитро БОГАТИР із В’язового та Максим УШЕНІН з Хухри саме напередодні Дня народження країни отримали паспорти з рук голови райдержадміністрації Сергія ГАВРИЛЕНКА. Програма фестивалю була насиченою і зворушливою.

IMG_2445

СВЯТКУВАЛИ І ГРОШІ ЗБИРАЛИ

Традиційна виставка предметів декоративно-ужиткового мистецтва мала свою «родзинку». На кожному столику майстра стояла скринька з надписом «На потреби АТО». Крім того, вздовж вулиці Жовтневої стояли прозорі урни, в які всі небайдужі могли зробити благодійний внесок для солдат, котрі захищають рідну землю на сході України, а також можна було написати листа солдатові. Для цього були розроблені листівки з видами Охтирки. Від малого до старого писали побажання бійцям. Навіть голова обласної ради Микола Клочко залишив своє послання. Але найзворушливіші, мабуть, листи від дітей. Невпевненим почерком, нерівними рядками написані найщиріші слова. Всього було написано 120 листів, намальовано кілька малюнків і зібрано 9552,15 грн. А ще на святі було дуже багато людей у вишиванках. Міською радою зафіксовано 145 осіб, хоча їх було значно більше. Ввечері Поліна Бодрова і Соня Дубінська святковий концерт, патріотичні пісні, від яких мороз по шкірі і кульки в небо на щастя.

IMG_2964

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: