Прямий зв`язок: без паніки: діти навчатимуться за будь-якої погоди! + видео

28 августа 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №35(961)

А.ТроньСкладна соціально-політична ситуація в країні наклала свій відбиток і на тематиці «прямого зв’язку» з начальником міського відділу освіти, молоді і спорту Анатолієм Васильовичем ТРОНЬОМ напередодні нового навчального року.

Практично мало кого цікавили нововведення в навчально-виховній програмі, особливості нового навчального року. Батьки дітей, чиї діти йтимуть до школи, турбувалися тільки про одне: аби вона працювала і взимку в класах було тепло. Більшість питань стосувались саме діяльності навчальних закладів в умовах зими.

- Відомо, що Кабмін призначив Cумській області зменшити споживання газу в цьому році до 30-50 відсотків. Що буде взимку із школами? (Від. ред.: Протягом години роботи «прямого зв’язку» – одне це питання в різних інтерпретаціях повторювалось десятки разів)

- Ми готуємося стабільно і традиційно розпочати новий навчальний рік, проводимо комплекс заходів щодо енергозбереження. Відповідно до програми економічного і соціального розвитку у школі №8 завершується реконструкція котельні, де встановлюють нові котли і циркуляційний насос, виготовляється проектно-кошторисна документація з проведенням експертизи кошторисної вартості робіт для реконструкції котелень ДНЗ «Струмочок» та «Теремок». У школі №11 замінимо твердопаливний котел. Звичайно, будемо утеплюватися всіма доступними способами. Для реального режиму жорсткої економії теплоносіїв Міністерством освіти і науки пропонується кілька варіантів. Це перш за все – перехід шкіл на шестиденний учбовий тиждень, що: а) дозволить продовжити зимові канікули і б) перенести осінні канікули з початку на середину листопада. Другий варіант: зведення учнів і педагогів двох шкіл в одне приміщення і навчатися у дві зміни. Можливе також і дистанційне навчання, але до цього повинні бути готові і учні, і вчителі. А взагалі, життя покаже, ми будемо вирішувати проблеми по мірі їх виникнення. Головне – знати, чого очікувати.

- Моя донька піде в шостий клас школи №5. Чи буде він російськомовним?

-Так. У цій школі, яка колись була російськомовною, зараз залишилося тільки три класи – шостий, восьмий і десятий. Вони будуть продовжувати навчання на російській мові до випуску. Більше не набиратимемо, бо і самі батьки, віддаючи дитину до першого класу, не виявляють бажання, щоб вона вчилася на російській.

- До нас приїжджають переселенці з Луганської та Донецької областей. Скільки дітей додасться у наших школах?

- Так, до нас уже звернулися батьки із заявами про прийом до шкіл і дитсадків 31 дитини. Всі розміщені по навчальних закладах.

- Я мама першокласника. Мене цікавить питання, чи буде у школі працювати група продовженого дня. Якщо так, то до котрої години?

- Розумієте, у кожній школі це питання вирішується по-своєму. Групи продовженого дня працюватимуть у кожній школі, але в деяких можуть бути зведені з кількох класів. Як правило, працюють вони до 17-18-ї години.

- І ще одне. На батьківських зборах сказали, що не треба купувати підручники і зошити. Зрозуміло, що підручники даватимуть безплатно, а зошити чому не можна самим купувати?

- Для того, щоб полегшити дитині навчання, в комплекті до підручника додаються спеціальні зошити з друкованою основою. Крім того, такі зошити роблять з екологічно-чистого матеріалу, вони приємні для очей і відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Я бажаю вам успішного навчального року і успіхів у навчанні.

- Чи будуть у керівному складі шкіл кадрові зміни і чи не планується скорочення кадрів?

- Кадрові зміни не плануються. Скорочень теж не буде. Школи укомплектовані педагогічними кадрами на 99,9%. Приходять і молоді кадри, випускники педвузів. Всім, хто звертався, стараємось максимально надати перше робоче місце, тільки не всім може бути повне навантаження.

- А що нового буде в цьому навчальному році. Сподіваємось, ніяких радикальних реформ?

- Нічого радикального. Дошкільні заклади працюватимуть по новій програмі «Я у світі», яка нашим завідуючим уже знайома. На наступну сесію виноситься проект рішення щодо створення Центру розвитку дитини «Калинка» на базі дитсадка «Калинка». Це буде заклад нового типу, де основний акцент робиться на гурткову роботу: хореографія, «веселі нотки», музична грамота тощо. Крім того, учні шостих класів будуть працювати за новою навчальною програмою і проблема є в тому, що підручниками до неї держава ще не забезпечила.

- Спасибі Вам за участь у «прямому зв’язку» у нашій редакції.

- А я вітаю всіх охтирчан із наступаючим Днем знань. Запрошую на свято Першого дзвоника. В цей день відбудеться традиційний перший урок. Цього року його тема: «Україна – єдина країна».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: