Щоб не пригадались «віяльні» відключення

28 августа 2014 | КАРТИНА ТИЖНЯ | 1 комментарий | №35(961)

Уперше за 15 років Україна зіткнулася із суттєвим дефіцитом енергоресурсів. В зв’язку з перебоями поставок вугілля з Донбасу та недостатньою через це генерацією електроенергії на українських електростанціях підприємствах усіх регіонів, в тому числі і Сумщини наказано обмежити споживання електроенергії.

Який механізм цього обмеження та кого він стосується, розповідає директор енергозбуту ПАТ «Сумиобленерго» МИХАЙЛО ІЛЬНИЦЬКИЙ:

- Обмеження споживання електроенергії відбувається за ініціативою Міністерства палива і вугільної промисловості. З офісу нашої Північної енергосистеми ДП «Укренерго» прийшла вказівка обмеження подачі електроенергії з 12.00 до 17.00 та з 21.00 до 22.00 поки що на 103 крупних підприємствах області, з якими вже заключені відповідні договори. Режимні вказівки енергосистеми обов’язкові до виконання. Якщо вони не будуть дотримуватися – настане аварійне відключення, коли без нашого відома спрацює автоматика на підстанціях. Ці прилади налаштовані на частоту в мережі. Якщо вона менша допустимого значення – спрацьовують графіки автоматичного відключення, як це було два десятки років тому. Щоб не допустити до цього, і вводяться обмеження.

Існує п’ять черг обмеження. При першій – підприємства, які потрапили в графік, повинні обмежити споживання електроенергії на 5%, при другій – ще на 5%, і далі – плюс 5%. Таким чином, п’ята черга обмежень передбачає зниження споживання енергії на 25%. Розпорядження про це діє з 11 серпня. Скажімо, на першому тижні обмежень нам довели четверту чергу обмежень (20%), на другій – 10%, до 31 серпня – 10%. Це не значить, що підприємства повинні зупинити свою роботу. Просто треба проаналізувати, де у вказаний час знизити потужність на деяких ділянках виробництва, де перейти на роботу в нічну зміну. Це взагалі є дуже вигідно, адже вночі вартість електроенергії нижча приблизно втричі, ніж вдень.

Якщо не дотримуватись системних режимних відключень – станеться «віяльне» відключення і завтра всі можуть залишитися без електроенергії.

Дрібних підприємств, як, наприклад, торгівельні чи побутові об’єкти, у цьому списку немає. Як і населення. Проте людям також необхідно економити електроенергію. Особливо в період вечірнього піку з 21.00 до 22.00. В цей час краще не вмикати пральні машини, електрочайники, мікрохвильовки. А ще варто замінити в домі лампи розжарювання на енергозберігаючі. Це піде на користь усієї електросистеми.

 Комментарии (1)

 

  1. оксана пишет:

    Да что же ето за безобразие такое,со вторника уже никакие нервы нвыдерживают этих оключений,ладно по графику,но когда на одном конце города свет горит,а у других каждым днями выключаю и каждые 2 часа,та притом что еще после 22.00 не будут выключать,что ето такое как выключили в 21.00 и не включили,нервы не выдерживают!!!а если у кого то маленькие дети,как им быть,как детям уроки учить????как быть у кого котлы от электричества,ето хорошо,что морозов нет??вкто о людях подумал???сидят там у своих креслах,хорошая и играться людьми как игрушками!!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: