НОВИНИ

29 августа 2014 | НОВИНИ | Нет комментариев | №35(961)

ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ – ЗА ЄВРОПЕЙСЬКОЮ МОДЕЛЛЮ

Уряд пропонує створити Службу фінансових розслідувань як центральний орган виконавчої влади, що уповноважений вести оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування злочинів у фінансовому секторі економіки України. Зі створення служби будуть ліквідовані: податкова міліція, підрозділи боротьби з економічною злочинністю в складі МВС, підрозділ контррозвідувального захисту економіки України в СБУ, Держфінінспекція, окремий підрозділ в УБОЗі, який розслідує економічні злочини.

В результаті ліквідації дублювання функцій, зменшиться тиск на бізнес, що сприятиме фінансовій прозорості і встановленню справедливих для всіх правил. Це буде європейська модель фінансового контролю у державі.

ВІДБУЛИСЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНІ НАВЧАННЯ

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБУ в Сумській області провела третій етап міжвідомчих антитерористичних навчань. У ході цього навчально-тренувального заходу представники Сумської ОДА, місцеві депутати, голови РДА та районних рад з усієї області разом із силовиками вдосконалювати практичні навички спільних дій з оперативного реагування на терористичну загрозу, виявлення та знешкодження терористичних диверсійних груп.

АМЕРИКАНЦІ ГАРАНТУВАТИМУТЬ МИР

Американський крейсер «VellaGulf» увійшов у води Чорного моря. Завдання екіпажу – «гарантування миру і стабільності в регіоні», – йдеться у повідомленні на сайті флоту США. Крейсери такого типу оснащені крилатими ракетами «Tomahavk», противочовновими ракетами «ASROC», а також зенітними керованими ракетами.

УКРАЇНА БІДНІШАЄ

У липні золотовалютні резерви НБУ скоротилися на 5,93%, або на 1,014 мільярда доларів, і тепер становлять 16,070 мільярда. На це вплинуло погашення держборгу в іноземній валюті (1,176 млрд.), у тому числі на користь МВФ (648 млн.).

55 % РОСІЯН НЕНАВИДЯТЬ УКРАЇНУ

Більше як половина росіян налаштована проти України. Про це свідчать результати соцопитування російського «Левада-Центру». Негативно до нашої країни ставиться 55% громадян Росії. А це ще на 6% більше, ніж 2 місяці тому. Кожен третій заявив про симпатію до України, 13% не визначилися зі своєю думкою.

Дві третини респондентів вважають винною у погіршені відносин між двома країнами Україну. 8% стверджують, що за це однаково відповідні і українська, і російська сторони.

Якщо порівнювати з іншими країнами, то ставлення росіян до України не найгірше. До американців негативно ставиться 74% опитаних, до європейців – 60%.

ІСТОРІЮ ЗНОВУ ПЕРЕПИСУЮТЬ

На сайті міністерства освіти і науки відбувається збір пропозицій поправок до підручників по історії України для 10-11 класів. Після їх аналізу і затвердження буде створена нова освітня програма з цього предмету. Відомство вважає, що попередній міністр освіти Дмитро Табачник орієнтував на лекала радянських часів і тенденції в сусідній Росії. У період, коли він очолював міністерство, у підручники повернули загально радянський термін «Велика Вітчизняна війна» замість «Другої світової війни», зникли згадки про державу Карпатська Україна, значно скоротився обсяг інформації про ОУН та УПА. Водночас була відредагована і Програма зовнішнього незалежного оцінювання. Рік тому з неї зникли імена Степана Бандери і Романа Шухевича, а також згадки про більшість дисидентів. Тепер у Міністерстві сподіваються повернути у шкільні підручники свою історичну правду.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: