На сесії міської ради: депутати приймають рішення

3 сентября 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. | №36(962)

28 серпня відбулася чергова 58-а сесія міської ради. На розгляд депутатів було винесено більше 30 питань, які стосувалися життєдіяльності міста.

УЯВІТЬ СЕБЕ НА МІСЦІ АТОВЦЯ

Зинченко«Ми тут спимо, їмо, щось робимо, а вони там в таких умовах знаходяться, що вам страшно навіть уявити» – сказав депутатам голова громадської організації «Легіон» В’ячеслав ЗІНЧЕНКО. Разом із своїми однодумцями вони регулярно возять гуманітарну допомогу нашим землякам, які перебувають у зоні АТО, зібрану охтирчанами і жителями району.

- Спасибі всім, але тієї допомоги недостатньо. З кожним днем потреба все більша й більша. Нашим захисникам необхідна термобілизна, бо справа вже йде до холодів, а агресор здаватися не збирається. Хлопцям потрібно по два комплекти військового обмундирування, берці, носки, бронежилети і шоломи, додаткові до солдатського пайку продукти харчування, сигарети. Ось недавно до нас в пункт збору допомоги на АТО, що розміщений в палатці біля продуктового ринку, звернулася жіночка з Поліг, син якої готується до відправки на Луганщину. Вона якось назбирала 2,5 тисячі гривень на кевларовий шолом, а він 5 тисяч коштує. Спільними зусиллями обов’язково додамо із зібраних коштів, забезпечимо матері спокій, а сину – безпеку. А у нас же таких чимало воює. Їм вкрай необхідна допомога та підтримка, – закликав присутніх В’ячеслав.

Міський голова Ігор АЛЄКСЄЄВ дав протокольне доручення організувати вивчення потреб сімей, чиї рідні мобілізовані на війну. Депутати візьмуть списки таких сімей, які проживають на закріплених за ними виборчих округах, та поспілкуються з ними. Те ж саме повинні зробити і квартальні уповноважені. Люди, у яких чоловіків забрали по повістці в АТО, не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами. Депутати прийняли рішення встановити щомісячну стипендію в розмірі 50% від прожиткового мінімуму, яку виплачувати дітям загиблих військовослужбовців в зоні АТО. А депутат Наталія МАСЛО запропонувала вивчити можливість у наданні безкоштовного харчування дітей АТОвців у школах і дитсадках.

В кінці пленарного засідання депутат Володимир ЛИСЕНКО знову повернувся до теми АТО як голова громадської організації «Патріоти Охтирщини» і місцевого осередку «Майдан». Спочатку він поділився намірами пройтися із скриньками по державних установах, відділах і управліннях міськради і подивитися, як чиновники і службовці жертвуватимуть на допомогу АТОвцям. Потім Володимир Іванович закликав ЗМІ називати прізвища тих волонтерів, які збирають гуманітарну допомогу, і тих, хто її надає. А ще про тих, хто затримав на ринку озброєного молодика, який зчинив стрілянину у людному місці. При цьому депутат не назвав жодного прізвища людей про яких, на його думку, не пише преса, але які цього заслуговують. Виходить, як у тій пісні: «В каждой строчке только точки, догадайся, мол, сама…».

З БЮДЖЕТНОГО ГАМАНЦЯ

Виконуюча обов’язки начальника фінансового управління Тетяна Морозова проінформувала про внесення змін до бюджету. Зокрема, враховуючи залишок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища на початок 2014 року в сумі 127 тисяч гривень, прийнято рішення направити їх на видатки управлінню ЖКГ на збирання та утилізацію відходів та придбання контейнерів для сміття. Ще на 13 тисяч гривень за рахунок залишку бюджету розвитку будуть закуплені і встановлені відеокамери для забезпечення громадського порядку.

КОЛИ ПРАВДА НАЗИВАЄТЬСЯ БРУДОМ

Виявляється, конфлікт інтересів між власниками ПРАТ «Сад» та ТОВ «Водоторгприлад» впливає не тільки на стан переритої дороги по вул.Ярославського, але й на критичний стан з водовідведенням і каналізацією в прилеглих будинках, зокрема №32 по вул.Батюка. Cитуацію озвучив на сесії міської ради депутат Микола Мороз, до якого із скаргами звернулися мешканці цих будинків. Нечистоти з несправної каналізаційної мережі заливають підвал, витікають на подвір’я, створюють зловоння.

Прийняття в експлуатацію нової гілки, яку зробили до кафе «Прага» на замовлення ПрАТ «Сад», зняло б цю проблему, але «Водоторгприлад» з незрозумілих причин не дозволяє її експлуатувати. Цим питанням займається і прокуратура, і Антимонопольний комітет, але нічого не міняється. Міський голова Ігор Алєксєєв теж не витримує, адже депутат Олексій Сугак вимагає, аби міська влада розрулила цей конфлікт. І це при тому, що органи місцевого самоврядування не мають права втручатися в господарську діяльність комерційних структур. Для цього є господарський суд, в компетенції якого є вирішення подібних спорів. Але чомусь ні одна, ні інша сторона конфлікту не мають наміру цивільно знайти шляхи порозуміння, а при цьому більше року не вирішується питання щодо відновлення дорожнього покриття по одній з центральних вулиць міста та ще й потерпають мешканці будинків.

- Правильно зобразила ситуацію «Роксолана», бо ви як ті цапки, які не розминуться на містку, – підбив підсумок розмові Ігор Юрійович. На що пан Сугак відповів, що це «Роксолана» поливає його брудом, а він увесь такий «білий і пухнастий». Це тільки в таких панів правда називається «брудом». От що гроші роблять, бо ніхто на них управи не має!

ПРОКУРАТУРА ВІДЗВІТУВАЛА: ДОВІРУ ТРЕБА ВІДНОВЛЮВАТИ

МаслюкНа порядку денному сесії стояло питання щодо звіту міжрайонного прокурора Олександра ВАЛЕВИЧА про стан законності та правопорядку на підпорядкованій території. Однак, поскільки в той день на особистий прийом вперше приїхав обласний прокурор Володимир ПЕТРОВ, він доручив виступити перед депутатами своєму заступнику Олександру МАСЛЮКУ. Доповідь прокурора стала справжнім шоком для присутніх. Виявляється, за час керування прокуратурою Олегом Плескачем можна констатувати повну або часткову бездіяльність майже з усіх напрямків роботи. В своїй доповіді на сесії Олександр Миколайович зупинився на конкретних недоліках:

- Основна функція прокуратури стосується здійснення координації зусиль правоохоронних органів. Проте було проведено тільки одну координаційну нараду з питання ефективності протидії правоохоронних органів злочинності в регіоні. Як говорять результати втілення вжитих заходів, бажаних результатів досягти не вдалося. За результатами нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при проваджені досудового розслідування протягом півріччя скасовано 40 незаконних постанов слідчих МВС про закриття кримінальних проваджень (минулого року 16), проте жодної із скасованих у 2014 році не спрямовано до суду.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокуратурою орієнтовано роботу слідчих підрозділів на застосування під час розслідування нового інституту – негласні слідчі дії. Протягом поточного року ініційовано проведення 35 НСРД. Судами відхилено всього 3 клопотання. Як докази у ході досудового розслідування використано 4 НСРД з числа проведених.

Станом на кінець червня 2014 року Охтирським міськрайсудом за участю прокурорів міжрайонної прокуратури розглянуто 154 кримінальних провадження.

З вказаної кількості постановлено 85 обвинувальних вироки. Є випадки винесення виправдувальних вироків. Здійснюючи вказану функцію впродовж 6 місяців 2014 року розпочато 9 кримінальних проваджень, внесено 54 подання, за результатом розгляду яких до відповідальності притягнуто 51 посадову особу органів державної влади, в т.ч. – 20 осіб органів державного контролю, відшкодовано 8,7 млн. грн., з них до бюджету 40 тис. грн.

При наявності територіальних органів контролю та органів виконавчої влади, які здійснюють дозвільну і регуляторну діяльність, активність нагляду не проявлена, не проведено жодної перевірки з цих питань. Не складено жодного протоколу про корупційні правопорушення, хоча лдне кримінальне провадження з питань корупції спрямовано до суду.

Слід відверто зазначити, що ще не вда- лось подолати такого ганебного явища, як заборгованість по заробітній платі. Так, тільки по місту Охтирське КХП має заборгованість у 394 тис. грн. Має стійку тенденцію до зростання заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Потребує негайної активізації нагляд за додержанням і застосуванням законів у сфері охорони здоров’я. Правомірність проведення державних закупівель лікарських засобів та медичного обладнання, нестачі ліків у закладах охорони здоров’я не перевірялася.

Не в повній мірі вдалося досягти результатів, які б адекватно відповідали реальному стану законності та мали достатній вплив на соціально-економічну ситуацію в регіоні. За результатами проведених перевірок у бюджетній сфері цивільноправові заходи впливу не застосовували.

Вимагає посиленої уваги ефективність управління державними підприємствами, які перебувають у стадії банкрутства. Фактично самоусунулася прокуратура від здійснення нагляду за додержанням законів у кредитно-фінансовій діяльності. Попри активізацію роботи у сфері охорони надр, системної роботи по здійсненню нагляду за додержанням законів при видобуванні таких стратегічних запасів, як нафта і природний газ, не налагоджено.

Послаблено прокурорський нагляд у сфері охорони лісових ресурсів. Попри те, що самовільними порубами в регіоні заподіяно досить значні збитки, кошти не відшкодовувалися, в т.ч. і представницькими засобами.

Вжиті заходи ще не повною мірою вплинули на стан законності у сфері поводження з відходами, зокрема частина полігонів та звалищ не відповідають санітарним вимогам та нормам екологічної безпеки, не всі паспортизовані. Заходи представницького характеру про зобов’язання органів місцевого самоврядування оформити дозвільні документи та забезпечити належне функціонування полігонів твердих побутових відходів і сміттєзвалищ не вживалися.

Залишається поза прокурорським реагуванням питання своєчасного оновлення нормативно-грошової оцінки земель, тяганини із оформленням договорів оренди земельних ділянок під об’єктами нерухомості з метою уникнення від сплати до бюджету орендної плати, надання в користування земельних ділянок усупереч закону, шляхом строкових сервітутів та інших угод.

Не перевірялася законність використання земель оздоровчого, рекреаційного призначення та природно-заповідного фонду.

Прокуратурою виявлене тільки 1 кримінально-каране діяння при використанні земель водного фонду.

Не надавалася оцінка діяльності місцевих підрозділів Держземагенства.

Що стосується стану прокурорського нагляду за додержанням конституційних прав неповнолітніх, то протягом півріччя зареєстровано 8 кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми та за їх участю. З обвинувальними актами до суду спрямовано 4 кримінальних провадження, стосовно 2-х осіб вже постановлені вироки. Однак без прокурорського реагування залишилися порушення вимог КПК України слідчими Охтирського ВМ при розслідуванні злочинів, вчинених неповнолітніми, тобто порушення ст.497 КПК України, звернення до суду з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру не тільки у випадках вчинення вперше злочину невеликої тяжкості, або необережного злочину середньої тяжкості.

Незважаючи на порушення прав дітей при притягненні до адміністративної відповідальності, що допускаються Охтирським ВМ, прокурорами також такі факти залишені без реагування. Мають місце порушення трудових прав учнів професійно-технічних навчальних закладів під час виробничого навчання, не забезпечується гарантоване державою право на отримання першого робочого місця, що залишилося поза увагою.

Проблемним є питання забезпечення спадкових прав дітей, збереження їх майна та житла, своєчасне забезпечення дітей, позбавлених батьківського піклування впорядкованими житловими приміщеннями. При наявності низки невирішених проблем дітей, позбавлених батьківського піклування, жодного позову на захист прав дітей не заявлено.

На захист інтересів держави з питань захисту державної власності, надходженням до бюджету майже не приділялася увага. Заходи цивільно-правового характеру не вживалися у сфері державних закупівель. Питання додержання законодавства при виконанні судових рішень на сьогодні також вимагає уваги.

Ми будуємо свою роботу шляхом врахування та детального аналізу існуючих на сьогодні проблем, працюємо над їх усуненням, вдосконаленням своєї роботи і, усвідомлюючи відповідальність за стан справ в місті, регіоні, застосовуючи всі можливі заходи, зробимо все для підтримання законності, зміцнення правопорядку та підвищення ефективності діяльності щодо захисту конституційних прав і свобод громадян та держави в цілому.

ВІД РЕДАКЦІЇ:

- Новому керівництву Охтирської прокуратури доведеться чимало потрудитись, аби розчистити залишені Плескачем «авгієві стайні». Однак після всього напрошується цілком логічне питання, чи поніс колишній Охтирський прокурор хоч якесь відомче покарання? Як нам стало відомо, його навпаки, підвищили, призначивши районним прокурором сусіднього обласного центру.

Ми вітаємо чесність, відкритість і безкомпромісність нового міжрайонного прокурора Олександра Валевича і його заступника Олександра Маслюка. Сподіваємось, вони повернуть прокуратурі авторитет і довіру людей.

 

 Комментарии (3)

 

  1. Мик. Петрович пишет:

    Лисенку і його поплічникам Алексеєв і Кіселар як кістка в горлі. Що за боротьбу затіяли? Якесь безглуздя на фоні подій у зоні АТО. А у Лисенка є своє безпритульне “рупоря” з чоловічим голосом, яке поверхнево “моніторить” цікаві газети і некоректно дзявкотить про це на порталах. Хто воно таке, що вказує журналістам Охтирки про що слід писати і як називати свої матеріали? Чому ви про це мовчите?

  2. Татьяна пишет:

    Ага! А то что все деньги собирают семья Лисенко и решает как их разпределить самостоятельно это справедливо??? Поэтому и каски кевларовые по 3 штуки за 4500 каждая покупают в то время как нету самого элементарного ОДЕЖДЫ И СПАЛЬНИКОВ! Среди волонтеров самые адекватные Наталья Миронова и Слава Зинченко поэтому им самый большой кредит доверия.

  3. Охтирчанка пишет:

    Все правильно, Володимир Лисенко не назвав прізвищ тих, хто допомагає АТО, тому, що він скромна, чесна і порядна людина, Ті волонтери, які допомагають АТО роблятьце з чистим серцем і відкритою душею, і не мають наміру піаритися, як це за кожної нагоди не пропускаючи можливості роблять Алєксєєв і Кіселар. А затримав озброєного злочинця , який зчинив стрілянину біля базару – ГОЛЕЦЬ ДЕНИС, ,простий охтирський волонтер, який за покликом совісті і душі допомагає нашим воїнам охтирчанам в зоні АТО, особисто, разом з іншими волонтерами возить допомогу в зону АТО військовим з Охтирки та Охтирського району.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: