НОВИНИ

5 сентября 2014 | НОВИНИ | Нет комментариев | №36(962)

ГТС НАПОЛОВИНУ ВІДДАДУТЬ ІНОЗЕМЦЯМ

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиною ГТС України», з якого випливає необхідність пошуку інвесторів. «Законопроект відкриває можливість для створення двох спільних підприємств (СП) з участю іноземного капіталу. Перше – з управління магістральними трубопроводами, друге – з управління підземними газовими сховищами. Зараз ці структури перебувають під управлінням Укртрансгазу. Крім того, 40% акцій кожного СП можна буде продати резидентам США, ЄС, а також Європейському енергетичному співтовариству. 51% акцій належатиме державі. Закон унеможливлює участь російського «Газпрому» в СП. У короткостроковій перспективі нова система управління ГТС нічого не змінить для пересічних українців. А от довгострокові зміни матимуть вплив. Створені СП працюватимуть на ринкових засадах, тобто тарифи на транзит і на зберігання газу мають бути ринковими. А це означає, що вони будуть зростати для всіх споживачів всередині країни. Усім споживачам – населенню, теплокомуненерго, підприємствам поставлять одну ціну – 517 доларів за тисячу кубометрів», – прокоментував ситуацію директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

ЕЛЕКТРОМАГНІТИКИ ПОТЯГНУТЬ ДО ТЮРМИ

Після подорожчання вартості комунальних послуг з’явилося чимало фірм, які пропонують українцям спеціальні прилади для «економії», а фактично – для крадіжки води чи газу. Інтернет аж кишить пропозиціями про економмагніти, лічильники з дистанційними пультами тощо. Такі прилади гальмують роботу лічильників або ж взагалі їх зупиняють.

Економмагніт для побутових потреб на воду пропонують за 499 грн., на електроенергію – за 659 грн., на газ – 899 грн. «Необмежений термін придатності. Навіть у разі використання впродовж 15 років розмагнічуються не більш як на 1%. Магніт на газовий лічильник має розмір 70 на 30 мм. Це як хокейна шайба, а сила його намагнічування – 160 кг. Конфіденційність гарантована», – йдеться в інтернет-оголошенні.

Законодавство передбачає достатньо сувору відповідальність за правопорушення у сфері електроенергетики. За крадіжку електроенергії можуть накласти штраф від 1700 до 3400 гривень або покарати винного виправними роботами терміном до двох років, або обмеженням волі до трьох років.

НАФТА Б’Є РЕКОРД ПО ДЕШЕВИЗНІ

Уперше більш ніж за рік вартість бареля нафти, видобутої в країнах ОПЕК, опустилася нижче 100 доларів – до 99,94 долара. Зафіксована ціна бареля нафти – найнижчий показник від 26 червня 2013 року. Протягом серпня 2014 року ціна коливалася між 101 і 103 долари за барель.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: