Конфлiкт не вичерпано, але дорога буде

10 сентября 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №37(963)

СугакСхоже на те, що ситуація з відновленням асфальтного покриття по вул.Ярославського і перехрестя вул.Батюка «дістала» не тільки громадськість міста і пресу, але й власника готельного комплексу «Прага» – директора ПРаТ «Сад» Олексія СУГАКА. З цього приводу він зібрав прес-конференцію, на яку запросив не тільки журналістів і представників громадських організацій, але й керівництво міста, УЖКГ та ТОВ «Водоторгприлад» і «Водоочистка», які, до речі, не з’явились. Свої наміри Олексій Вікторович пояснив наступним чином:

- Ні для кого не секрет, що інженерно-технічні мережі міста дуже зношені. По центральній вулиці Ярославського вони прокладалися давно, одними з перших в Охтирці і робилися з матеріалів, які були доступні на той час. За період, що минув, каналізаційна труба сотового діаметру стала практично непридатною, та ще й залоїлася. Враховуючи, що до неї підключені житловий будинок по вул.Батюка, 32, вул.Ярославського, 19, готельний комплекс «Прага», двоповерхові приміщення В.І.Мандича та М.П.Сідельника, дієспроможність цієї каналізаційної гілки виявилася недостатньою.

Труба перестала справлятися з водовідведенням, і каналізаційний колектор час від часу переповнювався стоками. За період з травня доводилося 11 разів викликати асенізаційну машину для викачки нечистот. Коли цього не встигали зробити вчасно, стоки заливали підвал жилого будинку, текли вулицею. Останній раз це трапилось на минулому тижні і багато охтирчан були цьому свідками.

Як це не парадоксально, але поряд зі старою трубою уже три місяці лежить без дії нова труба – трьохсотого діаметру, яку ми проклали за власні кошти. Технічні умови на неї були розроблені ДП «Водоочистка» ТОВ «Водоторгприлад», роботи по переносу зовнішньої мережі каналізації виконані генпідрядником ТОВ «Будремком-С» з м.Суми, який має на проведення цих робіт відповідні сертифікати і ліцензії.

Акт про прийняття в експлуатацію закінчених інженерних мереж підписаний ще 10 квітня трьома сторонами: замовником, виконавцем та експлуатуючою організацією. В акті зазначено, зокрема, що «комісія вважає, що роботи по переносу зовнішньої мережі каналізації виконані повністю, в повному обсязі, претензій до генпідрядника ТОВ «Будремком-С» немає, що є підставою для підключення до міської мережі». Всі роботи проводились в присутності та під контролем спеціалістів ДП «Водоочистка».

15 квітня ПРаТ «Сад» звернулося до керівника ТОВ «Водоторгприлад» О.С.Шейка з проханням виписати рахунок на підключення та виконати врізку в міську каналізаційну мережу. Ніякої відповіді ми не отримали ні на це звернення, ні на наступні. Спроби з’ясувати причини з негласним власником підприємства В’ячеславом Пелихом ніякого результату не дали.

Саме через це нова каналізація не працює, що перешкоджає не тільки економічній діяльності нашого підприємства, є порушенням чинного законодавства України, але і створює великі незручності мешканцям навколишніх будинків та водіям, які вимушені їздити по необлаштованій дорозі.

Я вважаю, що ДП «Водоочистк а» ТОВ «Водоторгприлад» користується своїм монопольним правом і має намір створювати штучні перешкоди іншому підприємству, порушуючи антиконкурентні засади. Чи не виростить місто другого Януковича, якому дозволено все, який, користуючись міськими інженерними комунікаціями, буде диктувати свої умови не тільки нам, але й всьому місту?

Які наші дії? Для початку ми подали всі матеріали в прокуратуру і Антимонопольний комітет. Після отримання від цих органів висновків, звернемося в Господарський суд. Розуміючи, що розгляд справи може затягтися надовго, я не буду чекати остаточного рішення і заасфальтую порушену ділянку вулиці Ярославського-Батюка. При цьому знімаю з себе відповідальність за подальший стан твердого покриття, адже поки нова мережа не буде підключена, вірогідність витікання нечистот залишається. А це негативно впливатиме на стан дороги.

IMG_3832

На мою думку, власник ТОВ «Водоторгприлад» цілеспрямовано веде роботу по дискредитації мого імені, ніби все залежить тільки від мене. І я не розумію нейтральну позицію міської влади, яка хоче перевести дану проблему в юридичну площину, а не може виступити посередником у даному спорі.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: