Питання номеру: чи підтримуєте ви бойкот російських товарів?

10 сентября 2014 | МИ ЗАПИТАЛИ | 3 коммент. | №37(963)

КУПУЙ УКРАЇНСЬКЕ

КУПУЙ УКРАЇНСЬКЕПо всій Сумській області продовжують вводити маркування товарів, привезених із Російської Федерації. Такою є вимога обласної влади. Ініціатива голови Сумської ОДА Володимира Шульги виявилась результативною. За його інформацією більше 3400 магазинів по регіону повністю відмовились від російської продукції, бо знайшли заміну серед українських товарів.

Проте є ще магазини, які не послухались представників влади. В Охтирці ж поки що пасуть задніх. Побачити маркування російського товару практично неможливо, або зроблено це так, що не звернеш уваги. Ми запитали охтирчан, чи підтримують вони бойкот російських товарів. Більшість за те, щоб товар маркувався і особливої любові до російського краму не мають. Проте є й такі, що говорять, наче їм всеодно і головне, аби товар був якісним, а країна -виробник не має значення, разом з тим, маючи таку думку, все ж таки називати свої імена та фотографуватись відмовляються, мабуть, чогось бояться. Але слава Богу, що таких одиниці.

БіленкоДМИТРО БІЛЕНКО, РЯТУВАЛЬНИК:

- Я тільки за. Вважаю, що зараз ми маємо підтримувати виключно українського виробника. У магазинах має обов’язково бути маркування цінників, з вказівкою країни виробника. Бо читати етикетку не кожен буде. На жаль, в Охтирці таких маркувань не бачив. Я думаю, що немає такого російського товару, який би не можна було замінити українським. Влада на місцях повинна подбати про те, щоб підприємці не забували вказувати на цінниках, з якої країни прибув той чи інший продукт.

Цебенко

 

ОЛЕНА ЦЕБЕНКО, У ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ:

- На мій погляд, в наших магазинах достатньо всього українського, тому не бачу сенсу купувати щось російське. Бойкот однозначно. Купую виключно українського виробника. В тому числі і для дитини. Підприємці просто зобов’язані робити маркування на товарах, щоб це одразу було видно.

ЖилаЛЕОНІД ЖИЛА, ПЕНСІОНЕР:

- Це питання дуже складне. Все залежить від людини, хоче вона купувати російський товар, чи ні. Але кожен має розуміти, що купуючи російську продукцію, чи іншої країни, ми ослаблюємо власну державу. Треба підтримувати місцевого виробника. З іншого боку, деяким імпортним товарам просто немає аналогу. Зокрема я маю на увазі ліки. Людині доводиться боротись зі своєю совістю: або хворіти, або купувати російське. Це не правильно. Може,слід заборонити ввіз товарів і подбати про повноцінну заміну? З приводу маркування я впевнений у тому, що воно має бути обов’язково. Навіть можна в кожному магазині розмістити табличку з розшифровкою, який штрих-код якій країні належить.

КорабельскийІГОР КОРАБЕЛЬСЬКИЙ, ПІДПРИЄМЕЦЬ:

- Я підтримую бойкот. І вважаю, що маркування повинно бути обов’язково і не тільки на російських товарах, а й на тих же китайських. А взагалі, щоб люди повністю відмовились від товару країни-агресора, має бути не тільки воля самих громадян, а й підприємців. Можна вийти з ініціативою на міську раду, щоб у місто заборонили ввозити продукти російського виробника, винести це питання на обговорення і на сесії прийняти відповідне рішення.

ЖмуркоЯНА ЖМУРКО У ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ:

- Я категорично проти товару країни-окупанта. Намагаюсь купувати українське, якщо не можу знайти вітчизняного, то краще придбати товар іноземного виробника, але ні в якому разі не Росії. На жаль, на етикетках пишуть все настільки дрібним шрифтом, що дочитатись хто виробник – неможливо. Тому я підтримую ініціативу про те, що російський товар повинен здалеку впадати в очі. Ми не маємо права підтримувати агресора, коли в країні йде війна.

НАТАЛІЯ НІКОНЕНКО, ПРОВІДНИЙ БІБЛІОГРАФ:

Ніконенко- Я підтримую бойкот російських товарів. І в Охтирці на товарах має бути маркування. Я принципово не купую не тільки російський, а і взагалі іноземний товар. Вважаю, що замінити будь-який товар можна і вітчизняним. Треба не боятись і експериментувати, може, наш продукт виявиться ще кращим, ніж іноземний. Нещодавно була свідком такої історії. До магазину зайшов чоловік, по зовнішності видно, що зловживає алкогольними напоями. Він попросив дати йому горілку, а потім подивився на етикетку. Горілка виявилась російською, він повернув її і сказав, що така йому не потрібна і почав вимагати українську. Якщо навіть любителі оковитої віддають перевагу вітчизняному, то чому інші не можуть цього зробити?

ІвахСЕРГІЙ ІВАХ, ДИРЕКТОР ШКОЛИ С. ЧЕРНЕЧЧИНА:

- Однозначно бойкот. Ми стільки страждаємо від Росії, то я б усе їхнє заборонив. Нам і свого вистачає, тому російське не купуємо.

АндоленкоОЛЬГА АНДОЛЕНКО, ДИРЕКТОР РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ:

- Я вважаю, що потрібно підтримувати українську економіку. Наше набагато якісніше. І купуючи вітчизняне, ми вносимо свою лепту в розбудову держави. Кожна людина повинна мати почуття власної гідності і патріотизму, і свідомо купувати той чи інший товар. Якщо буде зазначено на етикетці, що це російський товар – то це нікому не завадить. Чим більше інформації – тим краще. Бізнес є бізнес, але держава має бути понад усе. Якщо в нас не буде держави, то і бізнес не зможе процвітати. Коли йде війна, треба йти на маркування. Підприємець має брати на себе теж якусь відповідальність.

ТопчийІВАН ТОПЧІЙ, ПІДПРИЄМЕЦЬ:

- В усіх магазинах має бути обов’язкове маркування. Людина має свідомо обирати товар і знати, в якій країні його виготовили. Я не бачу особливої потреби у придбанні російського, мені й українського вистачає. Є люди, які принципово не купують російські товари, а є такі, що просто не знають, який товар завезений з країни окупанта. Тому маркування допоможе уникнути помилкового придбання небажаного товару.

НАВІЩО НАМ РОСІЙСЬКІ СЕРІАЛИ?

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення заборонила ретрансляцію біля 20 російських телеканалів. Разом з тим, коли не ввімкнеш телевізор, на десяти, а то й більше каналах одночасно крутять російські телесеріали. І чимало з них возвеличують російських поліціянтів, солдатів, владу… Ці «воєнно-ментовські» серіали, як правило, не мають ніякого відношення до правди, а є лише частиною пропаганди. Це безглуздо і безвідповідально у час, коли ми насправді воюємо з Росією. Українські канали, як рекомендують громадські активісти, могли б замінити турецькими,бразильськими чи польськими серіалами, українськими кінострічками з архівів Держтелерадіо тощо.

У цьому контексті виникає запитання до української влади: як бути з більшістю телевізійних мас-медіа, акції яких належать росіянам? І що запропонувати глядачеві натомість?

РОСІЙСЬКІ ЛОТЕРЕЇ ЗБИРАЮТЬ УКРАЇНСЬКІ ГРОШІ

Діяльність трьох найбільших операторів державних лотерей в Україні Міністерство фінансів назвало незаконною. Йдеться про «Молодьспортлото» («МСЛ», «Патріот» і «Українська національна лотерея» («УНЛ»). Виявляється, державний статус наших лотерей насправді умовний. Просто приватні компанії не можуть проводити лотереї, як їм заманеться, без дозволу держави. Але держава тільки видає ліцензію на проведення лотереї, а самі лотереї де-факто є приватними.

До відома: в Україні проводять 112 різноманітних лотерей. 80 з них, або 71% ринку має ТОВ «МСЛ», власниками якого є акціонери «Альфа-Груп» – однієї з найбільших приватних інвестиційних груп Росії. 25 лотерей, або 23% ринку, належить АТ «Патріот», власником якого є громадянин Росії Олег Бойко. До речі, раніше в мас-медіа з’явилась інформація, що він фінансує російську армію. Нарешті, ПП «Українська національна» також через офшори має 5% ринку, тобто 7 лотерей.

Тож Міністерство фінансів має намір припинити діяльність цих компаній, а поки що звернулося із закликом до громадян бойкотувати російські лотереї, які тільки прикриваються назвами «державна» та «національна».

 Комментарии (3)

 

  1. опроп пишет:

    Ваня Топчий!? Какой еще предприниматель? Вы его проверяли??? Это торчок, который кроме как покурить травки или выпить чего нибудь ничего не может! А еше он скупердяй! За копейку подавиться. Девченки поджучивают и говорят что презерватив он презервативы стирает хозяйственным мылом))))

  2. игорь пишет:

    Слава Богу тарелки есть ,а то можно и одичать без русских сериалов и фильмов,типа украинских много…

  3. Полина пишет:

    Вы можете бойкотировать что угодно. Когда мозгов нет – их не добавишь! Вот интересно чем заменять лекарства собираетесь?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: