Стало відомо, що…

11 сентября 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №37(963)

…КАЗНАЧЕЙСТВО ЗАПРАЦЮВАЛО

На минулому тижні казначейство проплатило всі минулі борги і поточні платежі по бюджету. Це значить, що є можливість виконати Програму соціально-економічного розвитку міста на 2014 рік. З цього приводу відбулася нарада за участю керівників відділів, управлінь – розпорядників коштів, які повинні відзвітувати про вже виконаний обсяг робіт на підпорядкованих об’єктах та чітко окреслити плани і шляхи їх виконання.

…ЗАКУПІВЛІ МАЮТЬ БУТИ ПРОЗОРИМИ

Губернатор Володимир ШУЛЬГА заявив про те, що боротьба з корупцією – одна з найважливіших задач, що стоїть перед керівництвом держави. Зокрема він пропонує проводити моніторинг державних закупівель. На сайті обласної та районних адміністрацій має виставлятись повна інформація щодо держзакупівель. Щоб кожна людина в області мала змогу подивитись, за якою ціною закуповуються харчі, обладнання, меблі тощо. В районних держадміністраціях відповідальність за це нестиме голова. «Невиконання або не викладання інформації у мережу буде прирівнюватись до корупції», – повідомив Володимир Петрович. На сесії обласної ради для придбання відповідного обладнання виділили 86 тис.грн.

…ПЕРЕСЕЛЕНЦІ НЕ ХОЧУТЬ ЇХАТИ В СЕЛА

Станом на третє вересня за інформацією голови ОДА В.Шульги у Сумській області перебуває майже чотири тисячі переселенців, з них 1100 дітей. За словами губернатора, майже 95% біженців хочуть залишатись у Сумах, а не їхати в районні центри чи села. Це створює додаткові проблеми, адже кількість місць для поселення в обласному центрі обмежена.

…СУМЩИНУ ВІДДІЛЯТЬ ВІД РОСІЇ РОВОМ

Сумська область почала проводити інженерні заходи по відокремленню кордону від Російської федерації. Вже викопано канаву довжиною 60 км, шириною 4 м, і глибиною 2 м. На деякий час змушені були призупинити роботи, але зараз рів продовжують копати.

…«ОХТИРКАНАФТОГАЗ» ПРОТИ «СУМИГАЗУ»

ПАТ «Укрнафта» в особі нафтогазодобувного управління «Охтирканафтогаз» виграло одразу три позови проти ПАТ «Сумигаз» про стягнення півтора мільйона гривень. Усі три рішення прийняв господарський суд Сумської області. Згідно з рішенням від 18 серпня на користь «Охтирканафтогазу» буде стягнено 297 тис. грн. інфляційних втрат, 349 тис.грн. 3% річних, а також 12 тис.грн. судового мита. Ще одним рішенням від 18 серпня «Сумигаз» має сплатити 82 тис.грн.інфляційних втрат і 80 тис.грн. 3% річних, а також 3 тис. судового мита. Третім рішенням від 21 серпня відповідні суми визачили у розмірі 317, 373 і 13 тис. грн.

…У МІСТІ ОНОВЛЯТЬ «ЗЕБРИ» І ВСТАНОВЛЯТЬ ЗНАКИ

На минулому тижні почалося нанесення дорожньої розмітки безповітряним методом. «Зебри» та розподільчі смуги з’явилися на вул.Чапаєва, перехресті вул.Чкалова-Батюка, біля дитсадка «Теремок», по пров.Лісному, перехресті вул.Фрунзе-Лвченка-Батюка. Розмітку зроблено на площі 555 кв. метрів. Робота буде продовжена. Крім того, розпочато встановлення придбаних дорожніх знаків у відповідності до вимог дислокації дорожніх знаків «Організації безпеки руху та обладнання технічними засобами регулювання міських вулиць та доріг в м.Охтирка».

…ОБЛАСНІ ДЕПУТАТИ МАЮТЬ ТРИ БАЖАННЯ

На сесії обласної ради депутати спрямували в центральні органи влади країни декілька звернень. Перше – у Верховну Раду про впорядкування торгівлі пивом, слабоалкогольними, алкогольними напоями та тютюновими виробами і установки заборонити їх продаж з 22.00 до 8-ї ранку, а також на віддалі менш 200 метрів від загальноосвітніх шкіл і закладів охорони здоров’я, надати право органам місцевого самоврядування вирішувати ці проблеми на місцевому рівні. Крім того, запропонували посилити адмінвідповідальність за вживання алкоголю у громадських місцях.

Друге звернення – в Кабмін щодо спрощення реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб, щоб цим продовжували займатись, як і раніше, виконкоми сільрад.

Трете – у Верховну Раду, президенту і уряду про розширення переліку осіб, які мають право володіти і використовувати бойову вогнепальну зброю. Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію в Україні і прикордонне положення Сумської області, треба розглянути питання надавання такого дозволу депутатам місцевих рад прикордонних регіонів України.

…ХТО НЕ СПІШИТЬ ДО ВИБОРЦІВ

«Якщо мобілізовані знатимуть, що в тилу хтось дбає про їхніх рідних, то їм і виконувати свій обов’язок стане легше», – до такого висновку на минулій сесії міської ради, здається, дійшли всі депутати, пообіцявши кожен на своєму виборчому округу взяти під особисту опіку сім’ї військовослужбовців, мобілізованих в зону АТО. Проте, як виявилося, з 40 депутатів тільки семеро взяли списки таких сімей і почали з ними спілкуватися. Це Валентина ПОПОВИЧ, Андрій НЕОФІТНИЙ, Артур КУТОВИЙ, Володимир ЧЕРНОВ, Федір КІСЕЛАР, Наталія МАСЛО і Микола МОРОЗ. Крім того, міська рада провела опитування дружин, матерів всіх 179 мобілізованих. З них 13 осіб потребують допомоги в основному у вигляді рубання дров. Влада обіцяє організувати допомогу.

…КАНІКУЛИ ПОДОВШАЮТЬ

Відділ освіти міської ради вивчає питання про організацію навчання по шестиденній системі. Про це інформував начальник відділу Анатолій Тронь. Він також назвав строки осінніх і зимових канікул. За попередніми даними перші триватимуть з 13 жовтня по 2 листопада, другі – з 24 грудня по 11 січня.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: