ОБЕРЕЖНО: SMS-ВІРУС

19 сентября 2014 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев | №38(964)

Останнім часом смартфони багатьох абонентів мобільного зв’язку України виявилися зараженими вірусом, який обнуляє баланс мобільного телефону, блокує вхідні дзвінки та розсилає посилання на шкідливу програму по всіх контактах користувача. Абонент отримує смс-повідомлення – «Привіт:) Тобі фото https://www.soloboro.ru/gayn/????????????», де замість знаків запитання вказано телефон користувача, якому адресовано повідомлення.

Якщо натиснути на посилання, то на телефон завантажується вірус, і запускається встановлення троянського додатка. Після встановлення троян одержує доступ до адресної книги пристрою і починає розсилати вірусні есемески всім адресатам. Це припиняється тільки коли на рахунку абонента закінчуються гроші.

Вірус небезпечний лише для смартфонів на базі Android, на інших мобільних ОС він не працює. Потім вірус передає базову інформацію про пристрій користувача на свій сервер: номер телефону IMEI, IMESI, країну, версію оперативної системи, модель апарата, стан мобільного рахунку тощо. Вхідні дзвінки абоненту автоматично скидаються, що не дає можливості іншим користувачам додзвонитися до зараженого абонента і попередити його про повідомлення, які розсилаються з його телефону.

Основний метод боротьби з вірусом – спочатку перелаштувати телефон у режимі «Літак» – так він стане недоступний для пересилання вірусу. А тоді зупинити роботу програми GooglePlay (скористайтеся «Диспетчером завдань» або «Диспетчером додатків» ) і потім виконайте його видалення звичайним способом. Для того, щоб не впустити вірус, вимкніть параметр «Дозволити установку додатків з невідомих джерел» в настройках смартфона.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: