Охтирська ОДПІ

22 сентября 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Порядок сплати військового збору, які мають структурні підрозділи

Юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” (далі – Закон № 1621-VII) було тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено військовий збір у розмірі 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Закон № 1621-VII набрав чинності з 03.08.2014.

Статтею 29 Бюджетного кодексу України ( далі – БКУ) визначено перелік доходів, що включаються до складу доходів Державного бюджету України.

Згідно з п. 29.1 ст. 29 БКУ до доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 64, 66, 69 та 71 БКУ закріплені за місцевими бюджетами.

Відповідно до п. 29.2 ст. 29 БКУ військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Одночасно, відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями ( далі – ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Згідно з п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 ПКУ податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з БКУ.

Так, ст. 64 БКУ визначено, що податок на доходи фізичних осіб податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.

Відповідно до абз. 1 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Одночасно, абз. 2 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам не уповноваженого відокремленого підрозділу юридична особа, перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого не уповноваженого відокремленого підрозділу.

Однак, вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз. 2 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ норма не може бути виконана для військового збору.

Таким чином юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

 

В пункті контролю «Хутір-Михайлівський» виявлено пакунок з наркотичною речовиною

Під час перевірки потягу сполученням «Львів-Москва» в туалеті зі сторони неробочого тамбуру одного з вагонів інспекторами Сумської митниці Мівндоходів спільно з прикордонниками було помічено спрацювання спеціально навченого на пошук наркотиків службового собаки. Ретельно перевіривши туалет, інспектори за умивальником виявили поліетиленовий пакунок з речовиною рослинного походження сіро-зеленого кольору.

Пакунок з «травичкою» вагою біля 100 г, яка за зовнішнім виглядом схожа на марихуану, вилучено співробітниками лінійного відділу внутрішніх справ по станції «Хутір-Михайлівський». Чи є вона дійсно наркотичною – встановить відповідна експертиза.

 

Ігор Білоус: «Незважаючи на складну економічну ситуацію лікеро-горілчана, виноградно-виноробна та пивоварна галузі є рентабельними»

«Ми живемо у важкі часи, коли економіка дуже багато втратила у своєму розвитку. Складно всім. Ми це розуміємо. Саме тому ми зібралися тут, щоб почути вашу думку щодо роботи нашої служби. Адже нашою кінцевою метою є збільшення добробуту держави, покращення економічних умов для вас, як для бізнесменів, які створюють робочі місця та справно платять податки. Ми за те, щоб ви розвивалися, багатіли, підкорювали не лише вітчизняні, а й зарубіжні ринки», – заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час робочої зустрічі із виробниками продукції лікеро-горілчаної, виноградно-виноробної та пивоварної галузей, яка відбулася 19 вересня 2014 року у Національному комплексі Експоцентр України (ВДНГ).

Під час зустрічі обговорювалися питання запропонованих змін податкової системи у частині акцизного податку.

«Акцизний податок – один з тих податків, за рахунок яких в значній мірі забезпечуються видатки Державного бюджету України. За рівнем надходжень податків і зборів, цей податок посідає 4 місце», – зауважив Ігор Білоус.

Він також повідомив, що завдяки спільним зусиллям ДФС та Мінфіну, за 8 місяців поточного року до загального фонду бюджету України мобілізовано 16,5 млрд. грн. акцизного податку. З цієї суми 5,4 млрд. грн., або третину, сплачено виробниками алкогольних напоїв та пива.

Незважаючи на те, що у 2014 році, порівняно з минулим роком, в цілому зменшились надходження акцизного податку, галузі, пов’язані з обігом алкогольних напоїв та пива забезпечили ріст надходжень акцизу.

Так, у пивній галузі зросла сплата акцизного податку на 10 відс. або 163 мільйони грн., на 23 відс. або 79 мільйонів грн. зросла сплата податку у виноробній галузі. Значно збільшилась сплата в лікеро-горілчаній галузі, від якої у січні-серпні цього року надійшло 3,2 мільярда грн. акцизного податку, що на 31 відс. або на 770 мільйонів грн. більше, ніж у минулому році.

«Така статистика, безумовно, свідчить про високу рентабельність цих галузей, не зважаючи на те, що зараз відбувається у країні. На жаль, таке зростання відбувається на фоні зменшення обсягів виробництва деякими виробниками алкоголю та пива, втрати ринків збуту, внаслідок дестабілізації ситуації на сході країни та анексії Криму», – зазначив Голова Державної фіскальної служби.

Виробники алкогольної продукції, у свою чергу, озвучили основні проблеми, враховуючи специфіку кожної галузі та висловили свої пропозиції стосовно ставок акцизу, авансових платежів, імпорту товарів та багато іншого.

На завершення зустрічі Голова ДФС повідомив про готовність продовжувати конструктивну дискусію і визнав необхідність подальших зустрічей з метою вирішення проблемних питань кожної галузі

 

Демократичність, відкритість та рівність – запорука партнерських відносин

Такого висновку дійшли учасники робочої зустрічі, яка відбулася за участю представників Державної фіскальної служби України та Асоціації платників податків України 18 вересня 2014 року.

Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці та продовження конструктивного діалогу між фіскальною службою та платниками податків

«Наша співпраця успішно триває уже понад 10 років і закріплена не тільки офіційними меморандумами, але і забезпечується у практичній площині. Між нами завжди був професійний та конструктивний діалог. АППУ широко представлена у консультативно-дорадчих органах Державної фіскальної служби України не лише на центральному, а й на регіональному рівнях. Тому ми повинні продовжувати співпрацю на взаємовигідних засадах» – наголосив Віктор Косарчук, директор комунікаційного департаменту Державної фіскальної служби України.

Саме тому Державною фіскальною службою України було ініційовано підписання спільного Меморандуму про соціальне партнерство та відповідальність, які будуються на принципах демократичності, відкритості та рівності. Окрім того, закріплені у Меморандумі напрями та механізми партнерства покликані сприяти налагодженню системного діалогу ДФС із громадськими об’єднаннями.

«Ми повинні активізувати співробітництво для досягнення спільних цілей, які полягають у вдосконаленні податкової системи, спрощенні адміністрування податків, детінізації заробітних плат, боротьби з «податковими ямами», корупційними схемами тощо» – погодилися учасники зустрічі.

 

У зв’язку з мобілізацією до Збройних сил України суб’єкти господарювання звільняються від подання податкової звітності

Тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку, а також єдиного внеску за себе на весь період такої служби.

Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, що використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час мобілізації такого підприємця, зобов’язані уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов’язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Обов’язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:

заяву про надання пільги в довільній формі;

копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

 

Охтирчані – переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Очима дитини про бюджет країни – 2014»

В Головному управлінні Міндоходів у Сумській області у форматі відеоселекторного зв’язку відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Очима дитини про бюджет країни – 2014» за участі Ігоря Білоуса, голови Державної фіскальної служби України.

Цьогоріч конкурс проходив у якісно новому форматі, об’єднавши три напрямки дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики: художні твори, комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори.

– Я приємно вражений баченням і зображенням у дитячих роботах такої складної теми, як бюджет України, – звернувся з вітальним словом до дітей Юрій Больбіт, в.о. начальника ГУ Міндоходів у Сумській області. – Вам не потрібно пояснювати, що бюджет країни наповнюють податки, а держава фінансує освіту, культуру, спорт та соціальну сферу.

Під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Очима дитини про бюджет країни – 2014» за напрямком «Художні твори»:

В другій віковій категорії (12-15 років)

перше місце посів малюнок «Податки очима дітей» вихованки Охтирської ДХШ Матвійчук Анни (13 років) м. Охтирка;

третє місце – малюнок «Я вірю в мою Україну» учениці Охтирської гімназії Гончар Анни (12 років) м. Охтирка.

За напрямком «Комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація)» надійшло дві роботи :

В першій віковій категорії (9-11 років):

перше місце посіла робота «Бюджет» учениці Охтирської гімназії Володіної Аліни (11 років) м. Охтирка

В другій віковій категорії (12-15 років):

перше місце посіла робота «Розвиток-Бюджет» учня Охтирської гімназії Черненкo В’ячеслава (14 років) м. Охтирка

За напрямком «Літературні твори»

В першій віковій категорії (9-11 років):

третє місце зайняв твір «Життя в омріяній країні» учениці Охтирської гімназії Рудик Кароліни (11 років) м. Охтирка.

Переможці нагороджені дипломами та цінними подарунками від Головного управління Міндоходів Сумської області.

Роботи, які посіли перші місця в кожній віковій категорії, направлені до мін доходів України для участі у 111 етапі конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: