Майже фейлетон: у вихідні робити – гріх

24 сентября 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №39(965)

Нарешті вихідний день. Працівник аварійної служби «Водоочистки» Володька, повертаючись з боку на бік вже не спав, але вставати з ліжка не хотілось. Чого поспішати?

Фельетон

На роботу не треба. І тут пронизливий телефонний дзвінок. «Хто поставив цей бридкий рингтон?» – пробурчав про себе і вирішив слухавку не брати. Однак телефон не замовкав, довелось Володьці відповісти. Дзвонив начальник. Викликав на роботу. А так не хотілось псувати собі свято. На дачі вже чекають друзі, в холодильнику маринується шашлик. Ну і що з того, що каналізація потекла? Чи один день не потерпить? Хай он Миколу визвуть. Збрехав начальнику, що поїхав у село до тещі і спокійно влігся додивлятись вранішні сни. А Микола теж був не готовий до недільної роботи, і Андрій, і Іван та й усі інші працівники. То ж і начальник, плюнувши на все, подався у своїх справах. А каналізація не вперше тече, до понеділка потерпить.

У понеділок на апаратній нараді довелось вислухати від градоначальника претензії, але спокійна відповідь: «Був вихідний і не зібралась бригада!» навіть його заспокоїла. Слава Богу, обійшлось. Ніхто не захлинувся у фекаліях, та й покарання навряд чи буде. Бо «кришує» підприємство знатний дядько. Субота. Прийшовши до редакції, Марина за звичкою вмикає чайник, щоб попити ранкової кави, бо вдома на неї часу ніколи не вистачає. Аж тут чується різкий сморід і з сусідньої, непрацюючої розетки йде дим. Перелякавшись, що може статись пожежа, вимикає все з мережі і телефонує до ЖЕКу. Приємний жіночий голос диспетчера повідомляє, що по-перше, сьогодні вихідний і нікого немає, а по-друге, вони внутрішніми роботами не займаються. А на питання що робити з розеткою порадила: «А ви вимкніть світло і нічого не буде». Хотілось додати: «Вимкніть світло і лягайте спати». Тож довелось викликати приватного електрика, який за лічені хвилини несправність прибрав.

Вихідний – це день святий. І виходити на роботу ой як не хочеться. Але комунальні служби мають все одно чергувати. І «Не зібрали бригаду» якось звучить смішно. Значить, треба керувати людьми так, щоб готові були в будь-який момент приїхати, заохочувати морально і матеріально. Диспетчери наче й чергують, але крім зухвалих і безглуздих порад нічим не допоможуть. Тож у вихідні дні краще не вмикайте світло, не користуйтесь каналізацією, не вмикайте воду, а ще краще не торкайтесь ні до чого такого, що в разі поломки самі не зможете справити. Бо в Охтирці у вихідні аварійка не працює. Гріха бояться.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: