Дорогенька наша паляничка

25 сентября 2014 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №39(965)

З настанням холодів нам потрібно думати не тільки про те, чи буде тепло і електроенергія у наших оселях, але й чи матимемо хліб насущний на столах. В тому, що хлібобулочні вироби стануть на 12-15% дорожчими, не сумніваються ні в Аграрному фонді, ні в облдержадміністрації.

О.МотренкоЗЕРНА БАГАТО, АЛЕ МАЛО

Олексій МОТРЕНКО, директор Сумського регіонального відділення Аграрного фонду:

- В Україні зросла вартість зерна, а відтак і вартість борошна. І хоч завдяки погодним умовам отримано добрий урожай зернових, однак продовольчого всього 35%, решта – фуражне. До того ж практично вдвічі піднялася ціна на паливо і енергоносії. Наприкінці серпня була опублікована Постанова Кабміну №381 про внесення змін в порядок поставок і використання борошна з державного інтервенційного фонду. І з 1 вересня ціни на борошно вищого сорту збільшилися на 31%, першого-другого сортів – на 29%, і борошно житнє – на 7%. Таким чином, завдяки Аграрному фонду раніше хлібопеки отримували борошно на 5% дешевше і мали можливість утримувати ціни. Тепер такої можливості немає.

БЕЗ БОРОШНА НЕ СПЕЧЕШ ХЛІБА

В.ИвченкоВолодимир ІВЧЕНКО, директор департаменту агропромислового комплексу ОДА:

- На Сумщині цього річ хліб дорожчав уже двічі. Перший раз – на 4-8% ще на початку травня, вдруге – на 3% зафіксовано на початку серпня. Станом на 1 вересня з Аграрним фондом співпрацювали 12 основних хлібопекарських підприємств Сумщини. Але сьогодні фонд не може відпускати пшеницю нижче собівартості і нижче цінових меж не має право опускатися. Тому до 1 жовтня ціни на хліб у основних виробників регіону залишаться на попередньому рівні. А вже з 1 листопада передбачається здорожчання хлібобулочних виробів на 12-15%. Зараз головний регулятор цін на продукти – вартість енергоносіїв. Але головне в цьому процесі – не ціни, а нинішній рівень зарплат.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: