30 вересня – всеукраїнський день бібліотек: хранителі скарбів духовних

28 сентября 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №39(965)

Робоча нарада. Зліва направо: В.Скульбіда, Н.Охонько, Л.Шаргородська, О.Андоленко, Н.Писаренко, Л.Кудленок, І.ЄвтушенкоТІЛЬКИ ВПЕРЕД!

Колектив Охтирської центральної районної бібліотеки не сидить на місці. Маса проектів, заходів, зустрічей, засідань гуртків. Двічі в місяць бібліотекарі навантажують картату сумку книжками, ставлять на «кравчучку» і вперед – у будь-яку пору року – пильними, мокрими чи засніженими дорогами сіл, де не працюють бібліотеки-філії. Вони не тільки попід дворами рознесуть літературу, а й у школі захід проведуть, поспілкуються з населенням. Чотири тисячі читачів зареєстровано у бібліотеці, 14 працівників разом з обслуговуючим персоналом завжди раді спілкуванню з охтирчанами та жителями району. Сорок з половиною років віддала бібліотеці Ніна Семенівна ПИСАРЕНКО. Директор бібліотеки Ольга Миколаївна АНДОЛЕНКО має стаж 31 рік, а очолює бібліотечну систему з 2002 року. Є й молоді кадри. Наймолодший – Віталій СКУЛЬБІДА працює всього три роки. Але не зважаючи на вік і досвід, бібліотекарі в постійному русі і щоденно, щохвилинно йдуть тільки вперед у напрямку досконалості.

У БІБЛІОТЕЦІ Є КНИГА З АВТОГРАФОМ ПАВЛИЧКА

Відвідувачі бібліотеки з поробкамиУ дитячій бібліотеці-філії, що на Дачному, обслуговується 1800 читачів. Тут трудяться завідувач Тетяна Олексіївна ЧУРСІНА, Надія Петрівна ГОЛУБЧЕНКО, Ольга Василівна ОСИПЕНКО, і технічний працівник Тетяна Михайлівна СКУБАК. Разом вони як одна родина. Проводять весело час, ведуть клуб «Домовичок», постійно щось вигадують і майструють. Найменшому їхньому відвідувачу всього три з половиною рочки. А за участь у різноманітних конкурсах отримали грамоту від редакції одного з дитячих журналів і книгу з особистим підписом Дмитра Павличка.

С.МірошниченкоДІДУСЬ НАПРОРОЧИВ РОБОТУ З ПАПЕРАМИ

Заступник дирек тора по робот і з дітьми Охтирської міської централізованої бібліотечної системи Світлана МІРОШНИЧЕНКО ще в школі любила книжки та різноманітні папери. Дідусь пророкував, що працюватиме або в архіві, або робитиме якусь іншу паперову роботу. Так і вийшло. Після школи пішла вчитись на бібліотекаря. Хобі Світлани Юріївни – вишивка. Уже зібралась ціла колекція її картин. Справжнім шанувальником її творчості є маленький однорічний онучок Саша. Підійде до картини і гладить по бісеру, або на стіни показує, де висять бабусині роботи. А у бібліотеці завжди гамірно. Хоч вона і вважається дитячою, але сюди йдуть і люди поважного віку. Тут для них діє гурток «Гармонія». Збираючись на засідання, вони обговорюють свої проблеми, хваляться досягненнями. Та й просто спілкуються.

ЦИФРА

2100 читачів обслуговується в дитячій бібліотеці

«БІБЛІОТЕКА БЕЗ ЧИТАЧА МЕРТВА»

Л.Шевченко на робочому місціТак вважає бібліотекар філії для дорослих, що знаходиться у мікрорайоні Дачний, Людмила ШЕВЧЕНКО. Для своїх дорогих відвідувачів вона намагається максимально наблизити обстановку до домашньої. Принесла з дому крісло, чашки з улюбленого сервізу. Це її другий дім. Людмила Григорівна вдячна своїй наставниці Лідії Степанівні Пановій, з якою пропрацювали разом понад десятиліття. І хоча Лідія Степанівна вже на пенсії, дружба між колишніми колегами залишилась. Бібліотекареві доводиться бути одночасно і психологом. Часто доводиться вислуховувати і давати поради. А що може бути приємніше, ніж вдячність відвідувачів. Наприклад, одна жінка дуже хворіла, часто скаржилась Людмилі Григорівні, вона її всіляко підтримувала. Через деякий час хвора видужала і тепер, кожного разу йдучи до бібліотеки, несе букет квітів. «Я фанат своєї справи. Роблю все для читачів. Адже без них бібліотека мертва!»

КОЖЕН ЗАХІД ЯК ТЕАТРАЛЬНЕ ДІЙСТВО

Уроки народознавства присвячені хустині. Бібліотекарі розповідали дітям про побутове та обрядове значення такого елементу одягу як хустка.

Уроки народознавства присвячені хустині. Бібліотекарі розповідали дітям про побутове та обрядове значення такого елементу одягу як хустка.

БІБЛІОТЕКА – ЦЕНТР ДОЗВІЛЛЯ

«Ура-а-а! Бібліотека відкрилась»,- такими вигуками зустрічають сільські дітлахи бібліотекаря у селі Довжик Ганну Олексіївну СУГАК. Для них бібліотека – це і центр розваг, і інформаційний центр, і куточок дозвілля. Саме тут вони проводять більшість свого вільного часу, тут для них і ігри підготують, і проблеми вислухають, і до уроків допоможуть підготуватись. Я не випадково почала розповідь про сільського бібліотекаря, адже саме в селі від нього залежить, чи буде у дітей що читати і чи зацікавить відвідувачів черговий культурний захід. «Треба братии участь у громадському житті села, тоді й до тебе тягнутимуться люди», – впевнена Ганна Олексіївна.

Нетерплячі читачі Довжичанської бібліотеки

Працівники міської центральної бібліотеки кожен захід перетворюють театральну виставу. То вони русалками на Купалу вберуться, то вечорниці влаштують, то йдуть до територіального центру тамтешніх підопічних розважати. Наталія Охонько готова до поширення літературного вантажуКожного четверга в терцентрі засідання університету третього віку. Саме бібліотекарі готують цікавий матеріал і надають необхідну інформацію. Крім того, при бібліотеці діють клуби «Виноградар» і «Світлиця». Свої засідання проводить тут і поетичний клуб «Сокіл». Тісна співпраця з школами, Охтирським ліцеєм. Читачі тут різного віку: від школяра до пенсіонера. Всього нараховується 4146 користувачів.

День бібліотек – це не тільки професійне свято бібліотекарів, а й усіх, хто хоч раз відвідав цей заклад. Про кожну з бібліотек можна написати цілу сторінку всього цікавого і неповторного. Об’єднує їх всіх одне – вони займаються улюбленою справою і роблять навколишнє життя трохи яскравішим.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: