Справжнього садівника через паркан видно

11 октября 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №41(967)

IMG_4898Якщо не знаєш точної адреси людини, треба орієнтуватись на те, чим вона займається. Про це ми впевнились на практиці. Під час візиту до села Ясенове, голова сільської ради Олексій Гопко порадив написати про людину, яка знається на садівництві. Але точної адреси ми не знали. Проїжджаючи по вулиці Олексій Федорович зауважив: «Мабуть, тут. Он скільки яблук ще висить!» І дійсно, ми потрапили за призначенням. Через паркан звисають жовті грона яблук. Хоч про яблука й не прийнято так говорити, але по іншому такий урожай назвати просто язик не повертається. Серед рідкого листя вони виглядають ще масивніше. У самому дворі на молоденькій яблуньці сила силенна червоних плодів. Господар дбайливо підпер розпіркою гілки, щоб яблунька не розчахнулась від ваги свого приплоду. Тут виходить і сам власник такого саду – Михайло Олексійович Ніколенко. «Це ви пізно приїхали, – каже, – у мене тут ще більше яблук було». На питання, звідки у нього така любов до садівництва, скромно здвигує плечима: «Не знаю. Завжди мріяв посадити свій сад. Дивився у людей і сам вчився».

IMG_4907Михайло Олексійович може сам і прищепу зробити, і від хвороби якої дерево врятувати, а як люди попросять, то й їм допоможе. До цього в нього лежить душа. Пропрацював усе життя бульдозеристом. Побував на півночі колишнього Радянського Союзу, де познайомився з майбутньою дружиною. Але постійно тягнуло на Батьківщину. Тож повернувся і оселився в рідному селі. Насадив, як і мріяв, сад, завів пасіку. Особливо пишається чоловік однією яблунькою, саджанець якої привезли йому з Маріуполя. Південна красуня тепер радує гілками повними соковитих яблук.

IMG_4903Михайло Олексійович впевнений, що до всього слід ставитись з любов’ю і тільки тоді буде результат. На городі у нього спеціальний пристрій. Влітку набирається вода, гріється на сонці і тільки після цього поливаються саджанці. А за турботу віддячують деревця щедрим урожаєм.

Гостинні жителі Ясенового пригостили корреспондента смачнючими яблуками, ще й з собою відрядили цілий пакет. Всією редакцією ласували ясенівськими плодами і славили трудівників, що знайшли своє покликання у садівництві. Людина тільки тоді має вагу, коли робить свою справу і віддає їй усю душу.

 

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: