Охтирська ОДПІ

13 октября 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

О.ГуцалВ Державній фіскальній службі Сумщини відбулось перше призначення. Сумську митницю ДФС очолив Олександр Гуцал

30 вересня голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус підписав наказ (№675 о) про призначення керівником Сумської митниці ДФС Олександра Гуцала.

Олександр Петрович Гуцал народився у 1973 році в смт Нова Ушиця Новоушицького району Хмельницької області.

Закінчив Нижегородське вище військове училище тилу та Відкритий міжнародний університеті розвитку людини «Україна». За освітою юрист.

Працював у Головному управлінні міністерства внутрішніх справ України, Київській регіональній митниці. З 2011 року по 29.09.2014 року обіймав посаду заступника начальника служби боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Сумської митниці Міндоходів.

Одружений, має двох синів.

Спеціальне звання – «радник митної служби 1 рангу».

Підрозділами фінансових розслідувань Міндоходів Сумщини повернуто державі понад 26 млн. грн.

У 2014 році слідчими фінансових розслідувань до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 114 кримінальних правопорушень, з них за фактами умисного ухиленням від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів – 27. Розмір завданих державі збитків за цією категорією правопорушень становить понад 3 млн. грн.

- Слідчо-оперативні підрозділи фінансових розслідувань застосовують нові ефективні методи боротьби зі злочинністю. Насамперед, це пов’язано з широким використанням інформаційних ресурсів, оперативним виявленням та відпрацюванням ризиків фінансово-господарської діяльності платників та вжиттям необхідних заходів задля відшкодування завданої державі шкоди, – зазначив Ігор Короткий, виконуючий обов’язки заступника начальника –начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області.

Під час розслідування кримінальних проваджень до бюджету сплачено 21,5 млн. грн., у т.ч. 7,3 млн. грн. – платниками податків, стосовно яких кримінальні провадження спрямовані на розгляд до суду для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним погашенням збитків. Таким чином, до бюджету стягнуто ще 3,7 млн. грн.

Крім того, у ході спільних заходів зі співробітниками підрозділу боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Сумської митниці Міндоходів встановлено ряд фактів заниження митної вартості товарів, у результаті коригування якої надходження митних платежів збільшились на 1,2 млн. грн.

Таким чином, за участі слідчо-оперативних підрозділів фінансових розслідувань області до бюджету повернуто 26,4 млн. грн.

Майже 12,8 мільйонів гривень військового збору – від Cумщини.

Така сума надійшла з початку адміністрування військового збору. Більше частина з цієї суми – 7,3 мільйона гривень сумчани перерахували на потреби армії лише за 15 робочих днів вересня.

– З 3 серпня кожен працюючий українець сплачує 1,5 відсотка від своєї заробітної плати та інших трудових доходів. В цілому у вересні поточного року очікується надходження майже 10 мільйонів гривень військового збору, що і становитиме в подальшому приміром середньомісячну суму надходжень цього податку, – говорить Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника ГУ Міндоходів у Сумській області.

Для прикладу, кожен найманий працівник сплатив як мінімум 18 грн. 27 копійок з мінімальної заробітної плати, яка становить 1218 гривень.

Міндоходів Сумщини обговорили Концепцію реформування податкової системи України з працівниками фінансової інспекції

Фахівці Головного управління Міндоходів у Сумській області взяли участь у семінарі з питань реформування податкової системи України, організованому для працівників фінансової інспекції області. Під час зустрічі учасники зібрання обговорити зміни у податковому законодавстві, запропоновані Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів України.

- Ці зміни стосуються податкового та митного законодавства та мають зробити прозорими стосунки держави і бізнесу у питаннях оподаткування, – зазначила Тетяна Ольхова, виконуюча обов’язки заступника начальника Головного управління Міндоходів у Сумській області. – Так, стимулювання економічного розвитку регіонів відповідно до Концепції запропоновано проводити через спрямування частини загальнодержавних податків і зборів до місцевих бюджетів. Із загальнодержавних до місцевих зокрема планується перевести податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок.

Зміни стосуються кількості податків, спрощення їх адміністрування та зниження ставок за окремими видами податків і зборів. Відповідно до проекту закону в Україні їх має залишитися всього 9 з 22. Уряд хоче знизити ставку єдиного соціального внеску до 15%. До доходу в розмірі до двох мінімальних заробітних плат застосовуватиметься ставка єдиного соціального внеску 41%. А з суми перевищення – 15%.

Кабінет міністрів також пропонує накласти мораторій на два роки для перевірок малого і середнього бізнесу.

З положеннями Концепції реформування податкової системи України можна ознайомитися на сайті Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/data/files/22855.pdf.

Підакцизну продукцію вартістю понад 800 тисяч гривень конфісковано в дохід держави

З початку року підрозділами податкової міліції Сумщини з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму 4,2 млн. грн., у тому числі більш як 10 тисяч літрів спирту, незаконно ввезеного на територію області з Російською Федерацією. Також вилучено понад 6 тисяч пачок тютюнових виробів та понад 70 тонн пально-мастильних матеріалів.

Слідчими фінансових розслідувань області розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва, реалізації, а також зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.

На розгляд до суду міндоходівці направили 6 кримінальних проваджень, що кваліфікуються за ст. 204 Кримінального кодексу України («Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів»). Одне з них, вже розглянуто судом, винні у скоєнні злочину сплатили до бюджету штраф у сумі 120 тисяч гривень. Крім того, судами винесено рішень про конфіскацію у дохід держави підакцизної продукції вартістю 825 тис. грн.

Охтирська ОДПІ

«Пульс» – забезпечує дієвий розгляд звернень суб’єктів усіх форм господарювання

«Пульс» – це пряма телефонна лінія, яка приймає звернення представників бізнесу не лише з податкових, а й митних питань.

Звернення, що надходять, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, згідно з чинним законодавством. Є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. В будь-якому випадку, заявник в обов’язковому порядку отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.

Такий телефонний сервіс створений насамперед для подалася корупції в лавах відомства, попередження неякісного обслуговування, перевищення повноважень службовими особами та ліквідації будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності суб’єктів господарювання. Сьогодні «Пульс» фіскальної служби працює в режимі швидкої допомоги платникам податків.

За 8 місяців 2014 року до Охтирської ОДПІ на сервіс «Пульс» надійшло 2 звернення. Питання, що задавались платниками у період січень-серпень 2014року – стосувались роботи органів Міндоходів -1, відмова у прийнятті звітності – 1. Усі звернення оперативно опрацьовано, ретельного розглянуто та вирішено по суті питання. Інформація розгляду своєчасно направляється до інформаційно-довідкового департаменту, який здійснює прийом звернень в телефонному режимі.

Номер цілодобової телефонної лінії оновленого «Пульсу» для клієнтів податкової та митниці (044)284-00-07.

Підвищено розміри фінансових санкцій за порушення у сфері обігу підакцизних товарів

Законом від 12.08.2014 р. N 1638 підвищено розміри фінансових санкцій до суб’єктів господарювання у вигляді штрафів, зокрема, у разі:

- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, – 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);

- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень (замість 5000 гривень);

- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, – 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);

- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень (замість 8500 гривень);

- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17000 гривень (замість 1700 гривень).

Норми Закону N 1638 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм" щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів набрали чинності з 4 вересня 2014 року.

Володимир Хоменко: боротися з фінансовою злочинністю будемо спільно з іноземними службами

Перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко провів селекторну нараду з регіональними управліннями за участі заступника директора Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Шарунаса Рамейкіса та радника Служби розслідувань фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Ігоріса Кржечковскіса.

Представники української та литовської служб обговорили актуальні питання співпраці у боротьбі з податковими злочинами, обмінялися досвідом взаємодії слідчо-оперативних підрозділів у процесі розкриття податкових злочинів у зовнішньоекономічній сфері.

Під час наради литовські колеги поділились власним досвідом виявлення міжнародних схем ухилення від податків, які застосовуються із використанням оффшорних та фіктивних підприємств, методів маскування походження коштів, а також незаконного переведення їх у готівку. Експерти розповіли про конкретні провадження, які спільно розслідували українська та литовська служби. Такий досвід є дуже корисним для України, оскільки подібні оборудки нерідко здійснюють українські шахраї, розповіли литовські експерти.

"Для ефективного виявлення тіньових фінансових потоків і незаконних міжнародних товарних операцій ми вже налагоджуємо тісну співпрацю із колегами з Литви та інших європейських країн», – заявив Володимир Хоменко.

У свою чергу Ігоріс Кржечковскіс запевнив, що така співпраця буде корисною усім сторонам. Він зазначив, що українських фахівців, які беруть участь у міжнародних заходах з протидії фінансовій злочинності, європейські експерти сприймають як рівних партнерів.

"Євросоюз вже не на словах, а на ділі демонструє готовність співпраці з Україною" – запевнив литовський експерт.

Ігор Білоус: Податкова реформа стимулюватиме залучення інвестицій в українську економіку

Новим стимулом для залучення інвестицій в українську економіку та розвитку бізнесу стане запропонована Урядом податкова реформа. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні, 25 вересня, під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності (Інвестиційної ради).

Члени Інвестиційної ради при ДФС, у складі якої представлені більш як 50 найбільших міжнародних і вітчизняних компаній-інвесторів, що здійснюють свою діяльність в Україні, фінансових, донорських і неурядових громадських організацій, обговорили Концепцію реформування податкової політики країни. У засіданні Інвестради також взяли участь Міністр фінансів України Олександр Шлапак і заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.

«Нам потрібні радикальні зміни в податковій системі. Якщо ми їх не зробимо сьогодні, українську економіку очікують великі системні проблеми. Лише через продовження діалогу влади з бізнесом ми знайдемо той спільний знаменник, який в кінцевому результаті сприятиме втіленню реформаторських ідей в законодавчих актах», – підкреслив на засіданні Інвестради Ігор Білоус.

За словами керівника Державної фіскальної служби, конструктивні зауваження від представників бізнесу, інвесторів, громадськості є поштовхом до подальшого пошуку оптимальних рішень та вдосконалення запропонованих законодавчих змін. Саме тому всі зауваження й пропозиції бізнесу не залишаться без уваги: одні з них уже враховуються, з інших тривають дискусії з метою пошуку компромісу.

У свою чергу, учасники засідання Інвестиційної ради окреслили найважливіші питання, які потребують детального обговорення. Зокрема, вони підтримали дії ДФС із активізації боротьби з тіньовою економікою та виступили за посилення захисту інтересів національних виробників та експортерів.

Представники бізнесу також наголосили на необхідності обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій для роздрібних продажів. З цією пропозицією погоджуються й фахівці ДФС, однак, на їхню думку, на поточному етапі це правило не повинно поширюватися на підприємців, які працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею.

Окрім того, найбільш актуальними питаннями, які турбують національний бізнес, стали законодавчі пропозиції щодо запровадження акцизного податку на роздрібний продаж підакцизних товарів та мораторію на перевірки, під який підпадають 95 відсотків підприємств. У свою чергу, представники Міністерства фінансів і ДФС запевнили підприємців, що ці норми будуть додатково опрацьовані, триватимуть дискусії й з інших суперечливих питань.

Охтирська ОДПІ

Вкрадені у держави кошти повертатиме офіцер від України при Європолі

Про це йшлося на зустрічі керівників підрозділів ДФС з представниками Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки.

Під час зустрічі сторони окремо обговорили питання створення посади офіцера зв’язку від України у Європолі. Цю посаду буде запроваджено в рамках Угоди про стратегічне співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом.

За словами радника Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Ігоріса Кржечковскіса, угода є лише формою, яка дозволить закріпити представника ДФС України у Європолі.

“Значно важливішою для України буде ефективна діяльність офіцера зв’язку, який стане з’єднуючою ланкою з правоохоронними органами інших країн. Її сьогодні дуже не вистачає Україні для протидії міжнародним податковим злочинам, – підкреслив Ігоріс Кржечковскіс. – Крім того, створення цієї посади зробить ефективним пошук і повернення незаконно виведених до інших держав коштів – це надзвичайно актуальне для України питання".

Володимир Хоменко висловив вдячність литовським колегам за експертну підтримку, яку сьогодні надає їх служба у питаннях формування сучасного органу фінансових розслідувань України.

«Ми високо цінуємо вашу практичну допомогу з протидії податковій злочинності, а також сприяння у налагодженні тісної взаємодії з передовими закордонними правоохоронними службами та міжнародними організаціями, у тому числі з Європолом», – заявив Володимир Хоменко.

Литовські фахівці також наголосили, що важливу роль у протидії міжнародним фінансовим злочинам, особливо з використанням офшорних компаній, відіграє ефективна співпраця правоохоронних органів, у першу чергу органу фінансових розслідувань, зі службою фінансового моніторингу в межах своєї країни.

Удосконалення такої співпраці в процесі проведення реформ в Україні дозволить значно підвищити ефективність фінансових розслідувань. Сьогодні служби фінансового моніторингу зі 140 країн світу, в тому числі – України, мають можливість оперативно обмінюватись банківською інформацією по захищених каналах зв’язку Егмонтської групи, до якої входять майже всі офшорні юрисдикції, та заморожувати рахунки підозрілих компаній. Наприклад, у Литві підрозділ фінансового моніторингу автоматично інформує податкову службу про всі фінансові операції юридичних і фізичних осіб, обсяг яких перевищує 15 тис. євро.

Охтирська ОДПІ

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: