Охтирська ОДПІ

28 октября 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Учасники АТО можуть отримати пільги зі сплати земельного податку

Відповідно до положень Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”.

Законом України від 06.05.2014 №1233-VII, розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

“Отже, воїни, визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. Однак, не слід забувати про обмеження: звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм”, – зазначила в.о. начальника Охтирської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Юлія Шевченко.

Окрім цього, органи міського самоврядування можуть встановлювати пільги щодо земельного податку у вигляді часткового звільнення на певний строк або зменшення його суми, яка зараховуються до відповідного місцевого бюджету.

Сумські митники передали техніку в зону АТО

П’ять автобусів поповнять автопарк Житомирської повітряної частини, бійці якої нині перебувають у зоні бойових дій. Техніка відремонтована. Ці авто сумські митники використовували в роботі на кордоні при боротьбі з контрабандистами та порушниками закону.

Сьогодні автівки переженуть до Житомирщини, а далі техніка потрапить на Схід.

– Враховуючи складну ситуацію з транспортними засобами в зоні АТО, керівництво служби не могло залишитись осторонь проблеми та прийняло рішення про передачу техніки бійцям, – зазначає очільник Сумської митниці ДФС Олександр Гуцал.

Дві тисячі пігулок, вилучені сумськими митниками, виявилися психотропними препаратами

Під час здійснення митного контролю потягу сполученням „Москва-Одеса” інспектори митного поста „Конотоп” Сумської митниці ДФС при огляді багажу громадянина України виявили у нього велику партію заборонених до перміщення медичних препаратів – майже 2 тисячі пігулок «Феназепаму», «Беллатаминалу» та «Амитриптилину». За словами пасажиру, ліки він віз для себе.

– Вказані медичні препарати обмежені законодавством України до переміщення через митний кордон, тому їх було вилучено та направлено на дослідження, – зазначив Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – На сьогодні ми отримали результати експертизи, яка підтвердила попередні висновки наших інспектортів, що вилучені препарати є пихотропними.

Повідомленя про кримінальне правопорушення за ознакими складу злочину, передбаченого ст. 305 Кримінального кодексу України «Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів» 14.10.2014 сумські митники передали до Управління СБУ у Сумській області.

На митницях ДФС для волонтерів працюють цілодобові «гарячі лінії»

Для оперативного проведення митного контролю гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, на митницях ДФС України організовано роботу «гарячої лінії».

Фахівці митниць у цілодобовому режимі надаватимуть консультації волонтерам або донорам, які переміщують через митний кордон України гуманітарну, благодійну або технічну допомогу, а також сприятимуть оперативному вирішенню будь-яких питань, які виникають під час митного оформлення товарів.

Така інформаційна підтримка дозволить уникнути затримок гуманітарних вантажів на кордоні та сприятиме їх якнайшвидшому надходженню до місць призначення.

Військовий збір відображається в 1 ДФ

З 03.08.2014 року запроваджено військовий збір. Утримані суми цього збору необхідно зазначити в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал 2014 року.

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності змін до цієї форми податкові інспекції приймають форму №1ДФ, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49.

Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

Оподаткування медвиробів податком на додану вартість

З 10 вересня 2014 року діє постанова КМУ N 410, якою затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання в Україні та імпорту підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

При цьому у зв’язку із набранням чинності постановою N 410 втратила чинність аналогічна постанова від 1.07. 2014 року N 216.

За ставкою податку на додану вартість 7 відсотків підлягають оподаткуванню виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку, з урахуванням наявності відповідного маркування для встановлених у Переліку товарних позицій, незалежно від ставки податку, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України.

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України.

Ігор Білоус: поміркована податкова реформа – набагато краще, ніж відсутність будь-яких змін

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус назвав головними викликами податковій реформі поточну економічну ситуацію в Україні та парламентські вибори.

«Я доповідав і Президенту, і Прем’єр-міністру України про ризики, з якими стикається бізнес за нинішньої економічної ситуації, – зазначив Ігор Білоус на зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine), що об’єднує більш як 80 керівників працюючих в Україні компаній. – Економіка стрімко скорочується, споживання падає, розрегульовано фінансову систему. Підприємствам бракує обігових коштів. Утримувати ситуацію лише за рахунок високого податкового навантаження неможливо. За таких умов бізнес піде або геть з ринку, або в тінь. Змінити тренд можна тільки завдяки реформам».

Але напередодні парламентських виборів, на думку керівника ДФС України, виконавча влада не ризикнула вдатися до радикальних реформ, включаючи значне скорочення бюджетних доходів і витрат, а законодавча – взагалі виявилася неготовою до будь-яких змін.

«Насправді, всі ініціативи ДФС з реформи податкової системи є досить простими. Це в подальшому їх ускладнили через великий дефіцит державного бюджету, який генерували наші пропозиції. Ми, наприклад, пропонували радикальне скорочення ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) фактично до 10% на всю суму зарплати. Це – у 4 рази менше середньої діючої ставки ЄСВ», – пояснив Ігор Білоус.

Втім, за його словами, реалізація такої ідеї створювала дефіцит бюджету наступного року у сумі приблизно 60-70 млрд. грн., а тому була надзвичайно критично сприйнята.

«В Уряді почалася активна дискусія – як досягти балансу між бажаннями й можливостями. Більш поміркована пропозиція – визначити ставку ЄСВ на рівні 15% для суми зарплати, що перевищує одну мінімальну заробітну плату (МЗП), – також призводила до значного скорочення платежів до бюджету – на 48 млрд. грн.», – зауважив на зустрічі з бізнесменами Голова ДФС України.

Зрештою, було погоджено компромісну модель – залишити діючу ставку ЄСВ для зарплат у розмірі до двох МЗП (на сьогодні – 2436 грн.) і застосувати понижену ставку, приблизно 15%-16% для сум, що перевищують 2 МЗП. У цьому разі прогнозні втрати надходжень від ЄСВ складали майже вдвічі меншу суму, майже 25 млрд. грн., такий дефіцит було б простіше компенсувати.

«Насправді, ми б компенсували втрати платежів ЄСВ лише за рахунок ефекту детінізації зарплат, – переконаний Ігор Білоус. – Але цю нашу позицію ніхто серйозно не сприймав. Пояснювали, що «ефект детінізації в бюджет не закладеш», бо його зараз ніхто точно не обрахує».

У підсумку, було досягнуто компромісу. ДФС домоглася зменшення у 2,5 рази навантаження на нелегальну частину зарплати, яку працедавці видавали в «конвертах», а це спонукатиме керівників підприємств виводити оплату праці з тіні.

«Отже у нинішній економічній ситуації можлива лише така, поміркована реформа. Але її треба запустити терміново, у нас надто мало часу», – наголосив Голова Державної фіскальної служби України.

Вже потім, упевнений Ігор Білоус, можна поетапно впроваджувати більш радикальні зміни – далі скорочувати ставку єдиного соціального внеску, об’єднувати ЄСВ і податок на доходи громадян в єдиний зарплатний податок, переходити до реформування витратної частини бюджету – до пенсійної реформи, визначення долі Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, до реформи охорони здоров’я.

«Хочу вірити: якщо не нинішній склад парламенту, то хоча б наступний – буде готовий до реальних реформ. Найгірше у цій ситуації – не міняти нічого», – підкреслив очільник ДФС України.

Від платників «спрощенців» отримано понад 8,5 млн.грн.

Платниками єдиного податку, які обслуговуються в Охтирській ОДПІ, за 9 місяців поточного року в місцеві скарбниці надійшло 8674,2 тис. грн..

Такий внесок до скарбниць Охтирки, Тростянця, Великої Писарівки та районів зробили юридичні та фізичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

Так, фізичними особами перераховано 6843,2 тис. грн.. У порівнянні з минулим роком, сума надходжень за 9 місяців зросла на 1090,6 тис. грн.

Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності сплатили 1831,0 тис. грн., що на 86,0 тис. грн. більше, чім надійшло у минулому році.

Охтирська ОДПІ дякує платникам за зроблені внески та активну громадську позицію щодо своєчасно сплачених податків та фінансову підтримку нашої держави. Сьогодні, як ніколи, для України важлива кожна сплачена гривня.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: