Тихо на дільниці, тільки мерзнуть сідниці

29 октября 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №44(970)

Виборчий процес у селах зазвичай йде тихо і без особливих казусів. У цьому ми змогли впевнитись наочно. Особливих порушень не було, люди неквапно сходились до дільниці, щоб виконати свій громадянський обов’язок. Здебільшого намагаються проголосувати у першій половині дня. У Рибальському та Груні навіть невеличкі черги організовувались. Кілька висновків, які можна зробити з усього побаченого: люди вірять, що ситуація в країні зміниться на краще, селяни, особливо літнього віку поняття не мають, хто такі мажоритарники, організація виборів бажає бути кращою, на більшості дільниць дуже холодно.

ХТО ТАКІ МАЖОРИТАРНИКИ?

Члени комісії Я.Зуй, В.Саливін та виборець О.Зятина (с.В’язове) Марія Курило з Рибальського голосує вдома. До неї завітали члени дільничної комісії. Довго шукає у списку партій потрібну їй, ставить галочку. А коли доходить справа до кандидатів по одномандатному округу, коментує вголос: «Я їх нікого не знаю. О, це прізвище охтирське. За кого голосувать – не розумію». Іван Миронович Стась з Груні зізнається, що не знав, що і у другому бюлетені треба ставить відмітку. Каже: «Такого хаосу я ще не бачив». І так на кожній дільниці. Пенсіонери,або ставлять позначку як кажуть «пальцем у небо», або кидають незаповнений, або шукають у списку представника тієї ж партії, що вибрали у попередньому бюлетені. Про партії щось по телевізору хоч чули, а про мажоритарників – ні сном ні духом. «Хіба в цьому Ермітажі щось розбереш?!» – почула на одній з дільниць від виборців, які розглядали інформаційні плакати кандидатів.

РЕЙТИНГ ОБІГРІВАЧІВ

Як уже зазначалось – на більшості дільниць температура приблизно така ж як і на вулиці. Найтепліше було у Груньському клубі. Батареї там навіть гарячі. У Гнилиці між столами членів комісії та керівництва дільниці – здоровенний дров’яний котел. Тож, хоч в одному кутку зали, а було тепло. У Ясеновому тепло тільки в кабінеті завклуба. До справжньої сільської груби ходили грітись по черзі. Усі інші намагались рятуватись електрообігрівачами – але це мало допомагало.

О. КовпакЗ ОСТАННІХ СИЛ – НА ДІЛЬНИЦЮ

Люди більш старшого віку свідоміше ставляться до свого Конституційного обов’язку. Вони не можуть не прийти на дільницю. Олексій Миколайович КОВПАК з Рибальського на милицях прийшов голосувати. Каже: «Поки буду рухатись – поки й ходитиму сам на дільницю. Як додому принесуть скриньку – то вже не те».

НЕ ВТРАЧАЮТЬ ОПТИМІЗМУ

Люди прагнуть до кращого, бажають змін. І ці вибори – для них чергова сходинка на шляху до кращого життя. До кого не підійти в селі – всі говорять про те, що може хоч тепер щось зміниться. Може хоч тепер завершиться війна. Може нарешті заживемо щасливіше. І в один голос стверджують, що ці вибори проходять спокійніше, демократичніше, без тиску.

МИ ЗАПИТАЛИ:

Галина ОВЧАРЕНКО, Лариса ТОРЧИЛОЧИМ ЗАПАМ’ЯТАЛАСЬ ВАМ ЦЯ ПЕРЕДВИБОРНА КАМПАНІЯ?

Галина ОВЧАРЕНКО, Лариса ТОРЧИЛО, спостерігачі с.Куземин:

- Ці вибори запам’ятаються неймовірним холодом. Гріємось, як можемо. Поприносили з дому пледи, теплі хустки. Не хочеться і вставати з нагрітого місця. А ще немає тих, хто примушує за когось голосувати. Кожен може висловити свою власну точку зору і не боятись.

Тетяна ЗІНЧЕНКОТетяна ЗІНЧЕНКО, жителька c.Рибальське:

- У країні йде війна, а ми все вибираємо. Ото тим і запам’яталась виборча кампанія. Одна надія, що тепер щось зміниться на краще. Складно було обирати, дуже багато претендентів на крісло депутата. Вибрать допомогла газета «Роксолана», читали матеріали й вибрали того, кого душа забажала.

Галина ЦАПГалина ЦАП, жителька с.Гнилиця:

- Раніше, було, розкажуть, хто з кандидатів що собою представляє. А зараз надавали газет, ну прочитала я їх, а хіба розбереш, хто з них кращий? Раніше вибори – це було свято, грала музика, працював магазин, а тепер нікого не побачиш. Тихе життя настало.

Сергій БОНДАРЕНКОСергій БОНДАРЕНКО, заступник голови дільничної комісії, с.Куземин:

- Цього року, як ніколи, дуже погана організація виборчого процесу на дільницях. Раніше за два тижні давали портрети кандидатів і інформацію про них, люди могли прийти – ознайомитись, а цього разу за три дні до виборів привезли. Талони дали на неякісний бензин, що ніхто з водіїв не хоче ним заправлятись і їхати в Охтирку. Бюлетені хоч пішки неси.

Володимир і Валентина КОРОТЕЦЬКІВолодимир і Валентина КОРОТЕЦЬКІ, с.Грунь:

- Ці вибори запам’ятались тим, що дуже багато мажоритарників по нашому округу. Як два-три – то вибрати легше, а з цього списку ми половину не знаємо. Один на одного бруд ллють, не розбереш, хто правду каже, а хто бреше. Вибір свій робили за того, хто дужче переживає за людей і допомагає військовим. Дуже хочеться, щоб не було війни.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: