СПОРТ

30 октября 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №44(970)

ЧУПАХІВЦІ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ

У вересні цього року в Італії пройшов Чемпіонат Світу з гірського бігу. Команду України представляв студент СДПУ ім..А.С.Макаренка Віталій Івах Чупахівки. До цих змагань старанно готувалися ціле літо під керівництвом Майстра спорту Міжнародного класу Тетяни Іванівни Головченко. Міжнародні змагання проходили у місті Касете ді Маса. Віталій був у складі юніорської команди і долав дистанцію 8 км 400 м вгору. Більша частина шляху проходила в мармуровому кар’єрі. Старт був на висоті 200 м над рівнем моря, а фінішував на висоті 1 км 200 м. З сотні спортсменів п’ятеро зійшли з дистанції, наш бігун прибіг шістдесятим.

ЮВІЛЕЙ ШАХОВОГО КОМПОЗИТОРА Л.М. КАПУСТИ В ОХТИРЦІ

17 жовтня в Охтирському міському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки, яка була присвячена пам’яті нашого земляка, першого шахового майстра Сумщини, відомого шахового композитора Лева Мойсейовича Капусти. Подія приурочена до 95-річчя від дня народження майстра і відбулася в Охтирському міському краєзнавчому музеї та Будинку культури. Численні відвідувачі, учні охтирських шкіл ознайомилися з біографією гросмейстера, навчилися азам складання шахової композиції, поринули в таємничий світ шахів, чи не найдавнішої гри в світі. Приємно вразило присутніх спілкування з сином Лева Капусти – Віктором. Він продовжив батьківський шлях, як на ниві журналістики, так і в підкоренні шахового олімпу. У рамках музейної зустрічі відбувся меморіальний турнір з розв’язання шахових композицій за участю шахістів з чотирьох областей – Київської, Полтавської, Харківської та Сумської. Декілька годин точилася напружена боротьба з розв’язання шахових завдань між представниками не тільки різних областей України, але різних за віком, професіями та поглядами людей. Адже саме любов до шахів, до розв’язання надскладних шахових композицій об’єднала їх у єдиному пориві змагання за перемогу. Недарма їх іменують шаховими композиторами, а шахову композицію по праву називають мистецтвом, шаховою поезією. Перемогу виборола трійка найсильніших. Перші три місця посіли полтавчани міжнародний майстер О.Соловчук, гросмейстер України В.Копил, та кандидат в майстри спорту Ю.Білокінь. Приємною несподіванкою для охтирчан стала поява в десятці кращих нашого земляка Андрія Коваленка, який тільки-но розпочав сходження на шахову вершину, маючи 1 розряд з шахів.

Побажаємо йому та іншим учасникам шахових змагань, любителям шахів, подальших перемог та натхнення у цьому інтелектуальному виді спорті. Запрошуємо охтирчан та гостей міста відвідати меморіальну виставку Л.Капусти в Охтирському міському краєзнавчому музеї.

Ю. Берест науковий працівник КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей»

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: