Будьте обережні: красиві ягідки – небезпечні наслідки

31 октября 2014 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №44(970)

Восени достигають ягоди та насіння, які небезпечні для здоров’я. Діти прагнуть скуштувати красиві осінні дари, але така необачність може закінчитись отруєнням.

Щороку восени із отруєнням до лікарень потрапляють діти і підлітки, що внаслідок своєї цікавості чи необачності дорослих спробували на смак цікаву насінину чи яскраву ягідку. Зверніть увагу на ці рослини, які можуть коштувати життя і здоров’я ваших чад.

вовчі ягодиВовчi ягоди

Дуже схожі на порічки. Вони солодкі на смак, але небезпечні для здоров’я. Бересклет європейський Або як в народі кажуть єпископська шапочка. Плід має вигляд коробочки з білим насінням. Коли ягоди достигають, насіння набуває красивої і незвичайної форми сережок. Рослина отруйна, може викликати блювоту, знесилення і навіть судоми.

Дурман

Дурман

Ці рослини висаджують біля будинків, шкіл, дитячих садочків. Влітку вони радують око красивими білими квітами, а коли достигає насіння – стає смертельно небезпечною. Мабуть, всі бачили ці коробочки з голками, дещо схожі на каштан, у середині яких знаходяться чорні зернята. Плоди дурману, якщо їх спожити, затьмарюють свідомість, можуть стати причиною розвитку коми.

ЛаконісЛаконіс американський

Кущ заввишки до двох метрів. На гілках гронами ростуть чорні ягідки, схожі на ожину. На смак вони різкі, тому діти, якщо скуштують, випльовують їх, але буває, що з’їдають. Як наслідок розвивається сильний головний біль, нудота, блювота, діарея.

вороняче окоВороняче око

Кущ, усередині листочків якого росте чорна ягідка. Якщо їх з’їсти, то виникає сильний біль у животі, що навіть призводить до коми.

вовче ликоВовче лико

На гілках цього куща достигають червоні сережки. Якщо скуштувати таку принаду, крім загальних симптомів отруєння, людина може втратити свідомість.

Пам’ятка батькам

Якщо ви помітили, що ваша дитина з’їла котрусь із ягід чи насіння, негайно викличте карету швидкої допомоги. А до приїзду медиків давайте їй воду з соком лимона. (На два літри води – 3-4 лимони). І головне: чим скоріше потерпілий отримає медичну допомогу, то легшими будуть наслідки дії рослинної отрути.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: