Відновлюємо екосистему: з поверненням до Ворскли, чечуга!

2 ноября 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №44(970)

Чечуга – так в давнину в Україні називали стерлядь, єдиного прісноводного представника осетрових риб.

У жовтні 2014 року 10 тисяч життєстійких мальків стерляді окремими партіями були випущені у Ворсклу на декількох ретельно вибраних ділянках русла – в межах Великописарівського і Охтирського природоохоронних науководослідних відділень Гетьманського національного природного парку. Маленькі стерляді (довжиною до 10 см кожна) добре витримали транспортування, адже спеціалізований автомобіль для їх перевезення обладнаний відповідними ємностями, оснащений компресором для насичення води киснем. Зарибок такого розміру випускається в річку без дорощування, додаткова підгодівля не потрібна. У місці випуску мальки, відчувши рідну стихію, зразу ж почали активно розосереджуватися. І все це на очах працівників Гетьманського парку, Департаменту екології Сумської обласної державної адміністрації та обласної екологічної інспекції.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

Стерлядь, як і інші осетрові, занесена до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів, Бернської та Боннської конвенцій, Європейського червоного списку. Тобто вона підлягає повній і беззаперечній охороні як рідкісний реліктовий вид живих істот.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: