ЗВЕРНЕННЯ: Чого Івась не навчиться, того Іван не знатиме

5 ноября 2014 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №45(971)

ШАНОВНІ ПЕДАГОГИ МІСТА ОХТИРКА!

Ми знаємо, що вам теж доводиться хоч іноді проходити через пішохідний місточок або через проїжджий міст через річку Охтирку по вул.Жовтневій. Важко не помітити, що робиться на льодоставі: з обох мостів накидано різного сміття, пластику, навіть цегли і видовбаної з поруч розташованої площі тротуарної плитки. Останніми, мабуть, випробовувалася міць льоду. Звідки все це береться? Не дивуйтеся: це роблять ваші учні, які повертаються після занять з школи чи гімназії додому.

Ми самі неодноразово були свідками, коли групи дітей визбирували навколо весь пластик і з містка кидали у річку. На зауваження у відповідь тільки сміялися або ж відбігали подалі, щоб потім знову повернутися і продовжувати свої антиекологічні «розваги». І з кожним днем пластику на річці стає все більше і більше. Вдень лід тане, вночі замерзає, а інорідні предмети міцно вмуровуються в річку, щоб весною попливти за течією до Ворскли або вкрити дно черговим шаром пластикових відходів. Діти чинять злочин проти природи і самі того не розуміють. Напевне, теоретичні знання про охорону природи, її значення для людини не мають того ефекту, який потрібен. А чого малого Івася не навчать з дитинства, того дорослий Іван уже не знатиме…

Тому не треба говорити про любов до природи в класі. Беріть дітей, йдіть на місток і розказуйте, якою екологічною катастрофою це може обернутися в недалекому майбутньому. Ведіть усіх, від первачків до випускників, знайдіть потрібні слова, наведіть аналогічні приклади, наголосіть на тому, що все оте, що вмерзло у річку, накидали такі діти, як і вони самі. Організуйте патруль юних волонтерів, які б попереджали закидання річки різним непотребом, це не так і складно, адже все відбувається якраз після уроків.

Якщо сьогодні не припинити знущання з нашої рідної екології, то гріш ціна такому вихованню підростаючого покоління. Не заперечуємо, що частина відповідальності є і на батьках. Однак в нинішній час сімейне виховання не є панацеєю від усіх бід, а систематичне цілеспрямоване, тактовне, організоване шкільне виховання може зарадити ситуації. Давайте діяти, поки не пізно.

Звертаємося до керівника відділу освіти міської ради Анатолія Васильовича ТРОНЯ! Просимо провести обговорення порушеної нами проблеми і проінформувати редакцію про прийняті рішення.

Редакційна колегія

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: