ЕПІДЕМІЯ: Африканська чума свиней наступає

7 ноября 2014 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №45(971)

Зафіксована на території Чернігівської області африканська чума свиней змушує непокоїтись ветеринарів та жителів сусідніх областей. В Охтирському районі створено групу швидкого реагування, до складу якої входять представники управління ветеринарної медицини, районної ветеринарної лікарні, а також працівники лабораторії. Група виїжджає, коли поступить тривожний сигнал, робить обстеження і відбирає зразки та відправляє для проведення аналізів.

У вересні цього року на базі Охтирської районної державної лікарні проведено навчання-тренінг щодо дії при підозрі захворювання (загибелі ) свиней на АЧС, у навчанні брали участь всі зацікавлені служби. Щоденно фахівцями управління ветеринарної медицини в Охтирському районі спільно з фахівцями районної державної лікарні ветеринарної медицини Охтирського району проводиться чергування з 07:00 до 20:00 на випадок звернень громадян стосовно загибелі свиней, ведеться журнал чергування.

Терещенко- У разі виявлення трупів диких кабанів, чи ознак захворювання у свійських тварин негайно повідомляйте про це до нашого управління – говорить начальник управління ветеринарної медицини в Охтирському районі Петро ТЕРЕЩЕНКО.

- Ввіз та вивіз свиней на територію району потрібно обов’язково узгоджувати з державною ветеринарною службою. Крім того, почався сезон полювання. Згідно з рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 30.10.2014 року за №6 з 1 листопада заборонено полювати на диких кабанів. Мисливськими господарствами району вже проведений моніторинговий відстріл диких свиней. На даний час біоматеріал направлений для дослідження в Сумську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, а потім аналізи проведуть у Києві. Лише після отримання результатів можна говорити про дозвіл на відкриття полювання на дикого кабана.

Ще раз нагадуємо ознаки захворювання АЧС

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине.

Ознаки захворювання: у тварин підвищується температура тіла до 41-42 градусів. Надалі спостерігають пригнічення, серозно-геморагічний кон’юнктивіт, на шкірі різних ділянок тіла, особливо в області живота, на внутрішніх поверхнях стегон з’являються фіолетово-червоні плями, крововиливи та гематоми розміром від 1 до 3-4 мм. У більшості тварин відзначають ознаки пневмонії, набряку легень і гастроентериту. Шкіра стає ціанотичною, тварини лежать, у них спостерігають судоми. Смерть настає через 1-3 доби після підвищення температури тіла.

ЦИФРИ

6583 – кількість поголів’я свиней у приватних домогосподарствах згідно з переписом станом на 1 січня 2014 року

2596 – кількість свиней у господарствах району станом на 1.10.2014

ПОТРІБНИЙ ТЕЛЕФОН

2-46-93, 4-23-57 – управління ветеринарної медицини. Телефонувати у випадках виявлення ознак захворювання свиней, або знаходження трупів диких кабанів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: