Конфлікт у лікарні. Постраждалі просять слова

12 ноября 2014 | ПОДІЇ | 10 коммент. | №46(972)

У минулому номері ми повідомляли про конфлікт між лікарем Охтирської ЦРЛ та пацієнтами. Повертаємось до надрукованого, щоб почути обидві сторони. Про моральний бік ситуації висновки нехай роблять читачі, а зі складом злочину розберуться правоохоронці.

Розповідає лікар:

- Періодично лікарі відчувають на собі агресію з боку пацієнтів. І якщо у приймальному відділенні є кнопка виклику охорони, то відділення лікарні ніяк не захищені від хуліганства і нанесення тілесних ушкоджень, – розповідає лікар.

- Хвора звернулась до приймального відділення. Після огляду пацієнтки, її було направлено до ортопедичного відділення, де вона мала чекати, поки їй накладуть гіпс. Медперсонал в першу чергу займається тими хворими, що перебувають на стаціонарному лікуванні. Амбулаторні хворі повинні звертатись до поліклініки. Але, на жаль, пацієнтки, щоб не проходити акушерку, не чекати в черзі, їдуть одразу у приймальне відділення. Відмовити у допомозі ми не можемо, але і в першу чергу обслуговувати не зобов’язані. Чоловік пацієнтки почав вимагати, щоб жінці негайно надали допомогу. Він обурювався тим, чому він повинен чекати. Потім почав погрожувати і врешті пустив в хід кулаки. Якби я не вивертався, то наслідки могли бути плачевніші. А так маю розбиту губу, надщербнутий зуб і гематому в області шиї. За словами лікаря, він пропонував потерпілій звернутись у поліклініку і навіть говорив, що її приймуть без черги, але вона відмовилась. Допомогу жінці все ж надали, проте викликали міліцію. Чоловік правоохоронців не дочекався, хоча і залишив усі свої дані.

Пацієнтка розповідає трохи по-іншому:

- Я впала на східцях. Не могла наступити на ногу. Чоловік привіз до приймального відділення і заносив в середину на руках. В цей час, поки ми були у лікарні, наша маленька дитина залишалась вдома з сусідкою. Я на шостому місяці вагітності. Мене оглянули, написали, що потрібно купити і сказали чекати біля маніпуляційної. Я сиділа хвилин сорок і ніхто на мене не звертав уваги. Потім до кабінету зайшов якийсь чоловік і вони з медсестрами довго сиділи розмовляли і сміялись. Мій чоловік зайшов і каже: «Накладіть моїй дружині гіпс. Скільки можна чекати обслуговування?» Тут до кабінету вривається якийсь чоловік, не представившись, починає його виганяти. Мовляв, не подобається чекати – вези її до поліклініки. Коли чоловік сказав, що я вагітна, то він відповів, що це не аргумент і ніде не написано, що вагітних треба обслуговувати позачергово. Потім виявилось, що це завідуючий. Він почав нас виганяти і першим поліз битися. Гіпс наклали мені абияк. Нога не припиняла боліти, а пов’язка теліпалась на нозі. Наступного дня нам довелось їхати у обласний центр і там уже наклали інший гіпс. Сумські лікарі дивувались, як можна було так халатно поставитись до своїх обов’язків. Але найбільше мене вразило те, що Охтирські медики навіть не сказали, що мені робити далі, коли прийти на огляд, чи вживати якісь ліки. Ми написали скаргу головному лікарю. Така агресивна людина не повинна працювати завідуючим відділенням.

Чоловік пацієнтки впевнений, що їх повинні були обслугувати поза чергою, а в той час як вагітна жінка сиділа 40 хвилин під кабінетом, нею навіть ніхто не поцікавився. Після інциденту жінку забрали до стаціонару на збереження вагітності.

Кожен з учасників цієї події налаштований на доведення своєї правоти. Лікар зафіксував побої і написав заяву до міліції. Пацієнти ж писатимуть скарги на медперсонал. Ми не були на місці подій, тому не можемо судити, хто з них говорить щиро. У кожного своя правда. Однозначно одне, агресія до хорошого ніколи не призводила.

 Комментарии (10)

 

 1. Вера пишет:

  Все понимают что врачи работают не только за зарплату. Когда тебе быстро и квалифицировано помогли хочется отблагодарить человека (если есть возможность). Например Кантока всегда помагал и никогда не вымагал денег у больного. Но когда грубость и хамство то многие едут в соседние города. Почему в Сумах оказали помощь за 20 минут а у наших врачей мы ожидаем на оказание помощи по 5-7 часов. Все знают что в Сумах или Харькове будет лучше и дешевле чем у нас в городе. нужно спросить у этого врача когда он принимал клятву Гиппократа и в каком институте учат таких милосердных врачей

 2. лана пишет:

  Добрый день! Вы знаете случайно попала газета в руки и статья, и меня совсем не удивило описанное, Даже не надо было писать . что это зав,отделением и так было понятно о ком идет речь. Пару месяцев назад лично со мной и моим сыном произошло аналогичное. Перелом, ушиб , пять часов ожидания,только в 13-00 анастезиолог спросил может сделать обезбаливающие? И дальше , когда начались мои возмущения, был ответ- я к себе в отделение не покладу? Он у себя дома? Он царь? Правильно, что сбили корону!!!!!! Разберитесь пожалуйста, пострадает просто так из-за его гонора человек!

 3. Ирина Васильевна пишет:

  Ахтырская ортопедия это позор нашего города.Кто туда не обращался с серьезными травмами, все потом ехали в Сумы, Харьков переделывать то, что сделали наши горе врачи. Послушайте что говорят о своих коллегах врачи ортопедии с Сум. Всем советуют даже не рисковать здоровьем и сразу ехать куда подальше от наших врачей ортопедов. У нас знакомая попала в серьезнуб аварию, так у нас ей 2 раза переламывали все под наркозом. Она пролежала у нас в больнице почти год на вытяжках, а пото не выдержали и обратились в Сумы и все в течении месяца стало в нужное русло. А ведь человек перенес сильные боли, год был прикован к постели и все из-за наших “чудо” докторов.Наверное пора в город пригласить специалистов или дать запрос на выпускников в институт. Хуже все равно не будет.

 4. ТаЯ пишет:

  Ну извените, у человека,причем беременной,сломана нога,она терпит не человеческую боль,а никому нет дела.Неужели это не экстренный больной???? К большому моему сожалению, я тоже была там с маленьким 2 летним ребенком, в вечернее время и провела там в ожиданиях врача и куда тебя пошлют 3 часа,причем Безрезультатно!!!! Еле дожила до утра и поехала в Сумы, где нашу проблему с постановкой диагноза решили за 20 мин. Всем крепкого здоровья и не болейте!!!!!!!!!

 5. нина пишет:

  ЭТО НЕ ИНТЕРЕСНО ВСЕ АХТЫРЧАНЕ ЗНАЮТ О ПЛЕВАТЕЛЬСКОМ ОТНОШЕНИИ ВРАЧЕЙ ВОТ НУЖНО ПРОВЕРИТЬ ИЛИ ИНИЦИИРОВАТЬ КАК МНОГО ВЫДАНО ЛИПОВЫХ СПРАВОК ИНВАПИДНОСТИ ВОТ ЭТО —БОМБА ТИРАЖ ВЫРАСТЕТ МНОГОКРАТНО И СВИДЕТЕЛЕЙ У ВАС БУДЕТ МНОГО

 6. нина пишет:

  уважаемая РОКСОЛАНА!!!НУЖНО ИНИЦИИРОВАТЬ ПРОВЕРКУ МЕДРАБОТНИКОВ КОТОРЫЕ ВЫДАЮТ СПРАВКИ ОБ ИНВАЛИДНОСТИ ОЧ МНОГО ЛЮДЕЙ КУПИЛИ И ПОЛУЧАЮТ ПОСОБИЯ А САМИ ЗДОРОВЫ ВОТ ЭТО БУДЕТ БОМБА ТИРАЖ ПОДНИМЕТСЯ А ТО ЧТО НЕТ ВНИМАНИЯ ПАЦИЕНТАМ—НЕ ИНТЕРЕСНО—АХТЫРЧАНЕ ВСЕ ЗНАЮТ—ВЗЯТКИ В БОЛЬНИЦЕ ПРОЦВЕТАЮТ

 7. медик пишет:

  как бы там не было с ожиданием , но распускать руки никто не имеет права, мне самой приходилось не раз ожидать, но только вежливость действительно может решить любой конфликт, и к слову у нас нет как такового отделения скорой помощи и врачи в отделении действительно в первую очередь обслуживают пациентов отделения

 8. Хамло пишет:

  Тут нема сенсації! зверніться в обласну лікарню та поцікавтесь, що вони думають про лікарів охтирки: неути та хабарники!

 9. Сергій Карпенко пишет:

  просто засобом для того,щоб зайвий раз привернути до себе увагу та підняти тираж?

 10. Сергій Карпенко пишет:

  Розповіді про “бездушних охтирських медиків”,нажаль,є темою,що піднімається на сторінках місцевоі преси чи не найчастіше.Але попри це мешканці Охтирки звертаються за медичною допомогою,а лікарі квалівіковано її надають.Тож чи не є ця чергова “сенсація”

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: